FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja wg NFZ
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-25, 14:38   

Ula trochę Cię poatakuję (ale tym samym nauczysz się korzystasz z forum :tak: ).
Przeczytaj ten wątek - nie piszemy post pod postem.
Na forum nie piszemy też o wszystkim w jednym wątku, bo wątki mamy uszeregowane tematycznie.
Jeśli chodzi o książki, mamy taki wątek :arrow: Książki, które oswajają problemy. Stowarzyszenie "Zakątek 21" prowadzi także Downotekę, czyli bibliotekę wysyłkową. Poczytaj o tym projekcie :arrow: tutaj i :arrow: tutaj.


Zajrzyj też do części forum :arrow: Wczesne wspomaganie. Jeśli któryś z tematów Cię zainteresuję, pisz posta w odpowiednim wątku, a na pewno ktoś zorientowany odpowie :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-01-25, 14:39   

Ula z Ostrołęki jest djulia, dam jej znać, żeby się z Tobą skontaktowała. Kinga była i jest rehabilitowana, macie tam fajne przedszkole i fajne zajęcia w ramach wwr.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-25, 22:41   

Aga na ul. Goworowskiej, szpital rehabilitacja NDT Bobath, Poradnia Pedagogiczno Psychologiczna (jest super pani psycholog zajmująca się małymi dziećmi), kilku logopedów np. świetna logopedka Patrycja Potrykus przyjmuje na NFZ musisz się dobrze rozejrzeć i od czegoś zacząć a później będziesz mogła wybierać
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-27, 08:18   

Anety droga do rehabilitacji wg NFZ wygląda tak.
Jakoś tak w październiku 2013 zarejestrowałam Anetę do ortopedy, wizyta w grudniu. Dostała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, wizyta u lekarza koniec lutego. Następne skierowanie- na zabiegi. Mamy już termin- październik 2014. I tak rok się zamknął. Minimalna ilość takich sesji rehabilitacyjnych dla Anety to dwa razy do roku. Niby jakim sposobem osiągnąć to minimum??
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2014-03-28, 20:16   

U mnie było tak. Najpierw skierowanie od rodzinnego do lekarza rehabilitacji. Tam czekanie do lekarza, potem ponad pół roku czekania na zabiegi. Niedawno miałam rehabilitację i podpytałam co mam zrobić, aby móc korzystać co pół roku, bo tak to wszystko trwa własnie koło roku a czas leci. Panie mi podpowiedziały, że teraz zalecenia lekarza rehabilitacji są w systemie (akurat u mnie lekarz rodzinny, lekarz rehabilitacji i sale ćwiczeń to jedna przychodnia) i mój lekarz rodzinny może mi wypisać skierowanie na kolejne zabiegi. Od swojej pani doktor bez problemu otrzymałam stosowny papierek. Zapisana jestem na listopad. Inni pacjenci podobno przynoszą nowe skierowania co jakiś czas, aby mieć miejsce raz na kwartał.

Podpytaj, może ortopeda może wypissać Ci takie zaświadczenie, że zabiegi mają byc wykonywane cyklicznie kilka razy do roku i na tej podstawie lekarz rodzinny będzie wypisywać nowe skierowania na rehabilitację, a Ty tylko będziesz pilnowała terminów.
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu