FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nazwy stowarzyszeń
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 11:08   

Wnioskuję z zapisu, że ONi, czyli O - osoby, N - niepełnosprawne, i - jako końcówka nawiązująca do zaimka "oni". natka, ONi niestety też mi się zinterpretowało jak magdalence - jako dystansowanie się wobec ON, a nie integrowanie, my... :-?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-11-05, 16:15   

Oni, czyli inni, jacyś tam, ale nie my. Tak pierwsza reakcja. Nie wywołuje pozytywnych wrażeń, raczej dystans. W takiej nazwie to raczej skrótu nikt nie będzie rozszyfrowywał, tylko ogólny wydźwięk łapał. Rady kabatki są fajne, np. hasło "oni"na plakacie to jak wytykanie palcem, oni, ci gorsi, czy jakoś tak.

Naprawdę wymyślenie dobrej nazwy to nic łatwego. Przedstawia nam od razu istotę sprawy. Zobaczcie jaka idealna jest np. "Zakątek 21" :spoko: .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2009-11-05, 21:10   

Macie rację mnie też za bardzo nie przypadło do gustu, ale to tylko mnie, bo zostało wybrane większością głosów. Były tylko dwie propozycje "ONi" i "Krok po kroku"

KABATKAmasz rację O -osoby N-niepełnosprawne i ? :-(

dodam ,że głosowanie było ekspresowe
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2009-11-18, 20:27   

Kochani mamy nową nazwę "W stronę marzeń". :jupi: :jupi:
Odbyło się nowe głosowanie i padły nowe propozycje.
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-11-19, 20:28   

Ta nazwa zdecydowanie lepsza :spoko:
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2009-11-19, 20:30   

O niebo lepsza :spoko:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-11-21, 17:17   

Bardzo mi się podoba :tak: .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-06-13, 20:47   stowarzyszenie

Witam. Niewiem czy dobór miejsce wybrałam odpowiedni :roll: pragnę Was poinformować iż u nas w mieście oddalonym od miasta Warszawy odbyło się pierwsze spotkanie odnośnie założenia stowarzyszenia, narazie takie ogólne, w większości są to rodzice z dziećmi autystycznymi , ale jak byśmy chcieli założyć tylko z rodziców i dzieci z zepołem - nie uzbieralibyśmy 15 osób ale wogóle jest ciężko zmobilizować a jakże rodzice są ale w większości czeka na gotowe.
Jest nas narazie 15 osób - poszukujemy lokalu narazie tymczasowy mamy, do przyszłego spotkania mamy pomyśleć i zebrać pomysły na nazwę, pomysły, wstępnie ustliliśmy status, narazie mi sie podoba, sam pomysł. Zdaje sobie sprawę, że autyzm to nie zespół, ale mamy podobne problemy, a w większości osoby znam, bo częśc należy do grup wsparcia, także - jestem pełna nadziei

Jak to trudno wymyśleć jakąś fajną i ciekawą nazwę stowarzyszenia :-?
Może coś podsuniecie - musze i ja coś zaproponować, narazie z zepołem jest 2 matki, ale moze jeszcze jeszcze inni przyączą się :tak: :-D

Poszukuje też osób które, zakłądały takie stowarzyszenia, od czego zacząć, i co dalej,... przyjmuje wszelkie podpowiedzi, .............. z jakich projektów można korzystać.... itp.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-13, 21:10   

Kasia wg mnie to to zależy od profilu danej organizacji.
Innym typem działalności zajmuje się Zakątek (np. działania głównie w sieci, nie prowadzimy lokalnych zajęć), innym typem zajmują się BK w Wawie (wydawanie publikacji, kwartalnika, organizacja konferencji plus zajęcia dla głównie dorosłych ludzi zespołem), innym stowarzyszenie Janusza z Jeleniej (zajęcia terapeutyczne dla dzieciaków z danego terenu), a jeszcze inny typ działalności prowadzi np. stowarzyszenie trigo z Białegostoku - szeroko pojęty teatr, zajęcia poprzez sztukę.

Musicie odpowiedzieć sobie też na pytanie, kto ma ile czasu. Czy to tak obok będziecie robić, pracując i zajmując się domem, czy zatrudniać będziecie pracowników. My np. jako Zakątek nie jesteśmy w stanie działać szerzej niż forum/portal/Downoteka/zloty - bo zwyczajnie czasowo nie jesteśmy w stanie tego pociągnąć (w porównaniu do BK, których po prostu pracą jest praca w stowarzyszeniu).

Ważny jest też wiek dzieciaków, które będą korzystały z pracy organizacji. Bo jeśli to będą dzieci w różnym wiek, a do zaoferowania stowarzyszenie będzie miało zajęcia - wtedy organizacja powinna mieć szerszy wachlarz takich zajęć, aby wszyscy podopieczni mogli skorzystać.

Od czego zacząć :arrow: pisaliśmy np. tutaj.


Cytat:
ale jak byśmy chcieli założyć tylko z rodziców i dzieci z zespołem - nie uzbieralibyśmy 15 osób ale wogóle jest ciężko zmobilizować a jakże rodzice są ale w większości czeka na gotowe.


Możecie też założyć fundacje, wtedy jest tylko potrzebny fundator.

I jeszcze bym zwróciła uwagę - jeśli już teraz Wam trudno zmobilizować do aktywności rodziców, może się okazać, że pracować na rzecz organizacji będą 2, 3 osoby i od początku całe przedsięwzięcie będzie rodzić tylko frustrację :-?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-06-14, 11:13   

Dzięki Monika za podpowiedź i wypowiedź :prosze: z tego co proponują rodzice i z wstępnych rozmów wynika że będzie to stowarzyszenie podobne do Janusza z Jeleniej Góry. Pisząc o tych 2-3 osobach miałam na myśli tylko rodziców z dziećmi z zespołem. Choć jest więcej dzieci z zespołem w okolicy – ale albo chodzą już na warsztaty i jest stowarzyszenie PSOUU- i tam należa albo są rodzice i dzieic w wieku Bartosza – ale oni tylko czekają na gotowe, i ciągle czasu nie mają, wydajemy się że po prostu im się niechce.
Myślę że zbierzemy więcej osób i raczej rozszerzymy dostępność stowarzyszenia dla różnego rodzaju niepełnosprawności – choć może nie wszystkich – bo niepełnosprawni na wózku, troszkę inna bajka a jeszcze sprawni intelektualni a ,,wózkowicze’’- na razie większość stanowią rodzice z dziećmi autystycznymi, dołączy parę rodziców właśnie z zespołem Downa i z niep. intelektualn.
Mamy w założeniach wstępnych terapię dla dzieci, zajęcia dodatkowe, wyjazdy np. na plac zabaw do Warszawy, aerobik dla rodziców, wyjścia na basen – wtedy jest możliwość załatwienia wejściówki na basen dla opiekuna – darmo, my takie uzyskaliśmy z grupy wsparcia w OPS. , Na razie są to wstępne rozmowy, ale za 2 tygodnie mamy wybrać nazwę z propozycji, zarząd –
Na razie było by to funkcje wolontariatu ale z czasem pewnie była by możliwość zatrudnienia, na razie wszystko ,,powijakach’’. :]

Ja mogłabym pełnić dyżur w jakiś tam dniach w stowarzyszeniu na telefon, zgłosiłam się do prowadzenia terapii, parę godzin w tygodniu, i pisać projekty – doświadczenia mam tyle co z Bartoszem – ale pracowałam z dzieckiem autystycznym pół roku, troszkę na temat autyzmu też wiem, bo wszak jestem w środowisku osób niep. 15 lat, a po trzecie uwielbiam czytać i właściwe sporo czytałam na temat funkcjonowania dziecka autystycznego i 2 lata byłam wolontariuszką w Dziennym Centrum Aktywności – obecnie OREW. A co do projektów nauczę sie , a po drugie od czego mam Zakatek dziewczyny i chłopcy podpowiedzą - istnieje też coś takiego jak internet i fb. :okular:
Ja chęci mam zresztą już dawno chciałam coś pomyśleć i zrobić ale do tego przecież muszę mieć z kimś , sam dla siebie przecież nie zrobię – tak naprawdę to u nas dla dzieci i ich rodzin z autyzmem nie ma nic. I to być może jest szansa dla mnie by wyrwać się z domu. Mimo że pracuje dorywczo, ,,cicho szaaaaaa’’.

Nazwa stowarzyszenia może sie powtórzyć w Polsce. ?
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-06-26, 20:28   

Jestem po zebraniu i wybraniu zarządu i nazwy stowarzyszenia z racji że w wiekszości jest to stowarzyszenie składające się z rodziców dzieci z autyzmem w wiekszości zdecydowano o nazwie -- uwaga: ,,Stowarzyszenie rodziców dzieci z różnymi zaburzeniami (niewiem czy końcówkę dobrze napisałam) - ,,Bądźmy w kontakcie'' co o tym sądzicie :?: . Ja zgłosiłam sie na razie do komisji rewizyjnej i jestem przewidniczącą.
Jeszcze na początku lipca dziewczyny maja zarejestrować itp.. a pewno ruszy coś od września bo to turnusy, urlopy i wyjazdy :roll:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-27, 12:35   

a ja mam pomysł. Nazwa powinna być krótka i chwytliwa. Chcecie być dla dzieci platformą rozwojową, wspierać ich wzrastanie, integrację, dorosłość. Chcecie być tym, od czego się odbiją, by ciągnąć wzwyż - czyli "Trampolina" :-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu