FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
poszukuję dobrego psychiatry dziecięcego (młodzieżowego)
Autor Wiadomość
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-11-13, 14:11   poszukuję dobrego psychiatry dziecięcego (młodzieżowego)

Moi znajomi pilnie poszukują dobrego psychiatry dziecięcego lub młodzieżowego - najlepiej na Górnym Śląsku, zna ktoś może?
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2014-11-13, 14:27   

Na przykład tu są specjaliści:
:arrow: Syriusz - są w Żorach i w Rybniku.
My z Igorem korzystaliśmy tam z biofeedbacku, więc nie powiem czy psychiatra jest dobry.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-11-13, 18:28   

A co to znaczy dobry psychiatra? Czy chodzi o zdiagnozowanie dziecka, czy o dobranie leków? Z mojego doświadczenia ( a mam spore, z uwagi na to, że zbierając przez ostatni rok zaświadczenia na komisję, odwiedziłam też z Alą psychiatrę) wynika, że najlepiej diagnozują psycholodzy. Lekarze przeprowadzają wywiad i .... albo zapisują leki, albo kierują na badanie właśnie do psychologów, albo jedno i drugie. Ogólnie lekarze bez wyników badań mało wiedzą ( jak w każdej dziedzinie medycyny). U nas kluczowe były wizyty u psychologa. Na tej podstawie dostałysmy diagnozę i o to nam chodziło.

Innymi słowy - jesli chodzi o dobranie leków warto szukać dobego psychiatre. Jesli chodzi o diagnozę i leczenie warto szukać dobrej PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej mającej kontrakt z NFZ z uwagi na to, że sama diagnoza może trwać rok i zajmować kilka, kilkanaście spotkań. Następnie (jesli jest taka potrzeba) prowadzona jest terapia.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-11-14, 09:05   

anuszkaa napisał/a:
A co to znaczy dobry psychiatra? Czy chodzi o zdiagnozowanie dziecka, czy o dobranie leków? Z mojego doświadczenia ( a mam spore, z uwagi na to, że zbierając przez ostatni rok zaświadczenia na komisję, odwiedziłam też z Alą psychiatrę) wynika, że najlepiej diagnozują psycholodzy. Lekarze przeprowadzają wywiad i .... albo zapisują leki, albo kierują na badanie właśnie do psychologów, albo jedno i drugie. Ogólnie lekarze bez wyników badań mało wiedzą ( jak w każdej dziedzinie medycyny). U nas kluczowe były wizyty u psychologa. Na tej podstawie dostałysmy diagnozę i o to nam chodziło.

Innymi słowy - jesli chodzi o dobranie leków warto szukać dobego psychiatre. Jesli chodzi o diagnozę i leczenie warto szukać dobrej PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej mającej kontrakt z NFZ z uwagi na to, że sama diagnoza może trwać rok i zajmować kilka, kilkanaście spotkań. Następnie (jesli jest taka potrzeba) prowadzona jest terapia.


Chodzi o psychiatrę dla syna znajomej, zdrowy chłopak 16 lat ma myśli samobójcze. Psychiatra, u którego byli powiedział, że nie może mu pomóc ;/
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-11-14, 09:28   

Jeny!!!!!!!
Potrzebne są leki, terapia, jeśli jest źle przynajmniej dzienny pobyt w ośrodku!!!!
Znam we Wrocławiu klik.

Dziewczyny, jak coś znacie - podpowiedzcie. To poważna sprawa!!!
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-11-14, 11:18   

Dzięki Anuszka, namiar już przekazany
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu