FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
szkoły w Warszawie
Autor Wiadomość
moni 
gaduła


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 325
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 07:31   szkoły w Warszawie

do jakich szkół chodzą Wasze dzieci?
Czy jest w Warszawie szkoła "tylko" zespołowa?
_________________
Monika mama zestawu: Wyjątkowa Majeczka 29.02.2008 i dwóch Panów (2001 i 2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-28, 16:46   

Z chęcią się podłączę pod pytanie bo w przyszłym roku czeka nas wybór szkoły.
 
 
moni 
gaduła


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 325
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 06:49   

majka chodzi do zwyklej szkoly do zerowki integracyjnej. jest ok, w klasie jest lubiana , zgrala sie z dziecmi, zeby jeszcze gadala jak one to by bylo super.
_________________
Monika mama zestawu: Wyjątkowa Majeczka 29.02.2008 i dwóch Panów (2001 i 2005)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 11:21   

tak, jest monia;-)
na żoliborzu:-) specjalna szkoła podstawowa ul. Czarnickiego (?)?

a marzy mi się taka kameralna (np prywatna) dla naszych zespołowców:-(

ja już się zaczynam wgłębiac w temat bo nas to jednak czeka od wrzesnia i niestety ale nie widze go jak Twojej Mai w zwykłej podstawówce...
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 12:37   

Dziewczyny,
to zależy w jakiej części Warszawy mieszkacie i czego szukacie.
Pisałam o moich doświadczeniach ze szkołą integracyjną na Ursynowie :arrow: tutaj
o roku spędzonym w szkole na Różanej (Mokotów, okolice stacji Racławicka) i
jednak rozczarowaniu i oczywiście o szkole społecznej "Dać Szansę", w której chłopaki są do tej pory i mój zachwyt tą szkołą nie maleje.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 12:47   

Dziewczyny,
to zależy w jakiej części Warszawy mieszkacie i czego szukacie.
Pisałam o moich doświadczeniach ze szkołą integracyjną na Ursynowie :arrow: tutaj
o roku spędzonym w szkole na Różanej (Mokotów, okolice stacji Racławicka) i
jednak rozczarowaniu i oczywiście o szkole społecznej "Dać Szansę", w której chłopaki są do tej pory i mój zachwyt tą szkołą nie maleje.
:arrow: tutaj pisałam o początkach Szymona w szkole na Głogowej.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 13:28   

Marto - a cos wiesz na temat dobrej polecanej szkoły na Żoliborzu/bemowie/bielanach?
ba ja nic a te rejony b.mi odpowiadają ...czas ucieka ;/
nie widze mojej sieroty w szkole od wrzesnia - on zginie tam :-?
dlatego szukam czegoś kameralnego.
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 13:36   

PS chyba zacznę myślec o tej Głogowej mimo że to drugi koniec miasta dla mnie ale dowiedziałam się niestety że w szkole Pana Roli nie przyjmują dzieci z zespołem Downa - wiem to bo sama 2 tyg temu dzwoniłam tam :-(
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 15:10   

Aniu, Ani Groszek Maksiu jest w szkole na Żoliborzu (Czarnieckiego).
A powiedzieli Ci dlaczego do Jarka Roli nie przyjmują dzieci z zD. Jakaś mama mnie ostatnio zaczepiła i twierdziła, że jej syn tam chodzi. Ale to prawda, że jak 11 lat temu robiłam tam praktyki, to nie było ani jednego dziecka z zD.

O Żoliborzu to wiele nie wiem, szybciej będzie wiedziała Groszkowa.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 20:30   

Maks jest na Czarnieckiego, na Żoliborzu. Dzisiaj jechałam na Ursynów do laryngologa i stojąc w korku powiedziałam
-Dobrze, że nie wybraliśmy szkoły na drugim końcu miasta.
Ja nie szukałam innej szkoły, bo bardzo odpowiadali mi rodzice, którzy zgłosili się do planowanej 3 lata temu - 1 klasy.
W marcu będą dni otwarte, wtedy trzeba się z dzieckiem wybrać i obejrzeć szkoły do których chce się ewentualnie posłać dziecko.
Kluczową osobą jest wychowawca- nauczyciel .Dlatego raczej proponuję wywiedzieć się od innych rodziców jak oceniają zaangażowanie osoby, która będzie uczyła w planowanej Iklasie.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 09:20   

Marta - przez telefon dowiedziałam się że z samym zespołem Downa nie przyjmują i generalnie chyba nie mają dzieci z ZD tam.

to ja chyba uśmiechnę się do Ani Groszkowej bo pewnie bde w maru na dniach otwartych w w/w szkole bo tam mam najbliżej...ciąglę jednak łudze się że znajde coś kameralnego i małego do wrzesnia 2015 r :-?

Aniu - dzięki za info o dniach otwartych :spoko:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 16:16   

A okolice Ursus, Ochota, Piastów, Pruszków ? Może z tych okolic coś znacie?
My spróbujemy jak się uda to oczywiście załatwić na początek nauczania indywidualnego z włączaniem do grupy. Dziś rozmawiałem z Vice Dyrektor i powiedziała żeby z poradni załatwiać zaświadczenie.

Chciałby jednak inne szkoły sprawdzić tak an wszelki wypadek.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 19:41   

Na Ochocie to dość dobrze wygląda sprawa placówek integracyjnych i specjalnych?!
Maks dwa miesiące chodził tam do przedszkola integracyjnego.
Znam 3 nauczycielki ze szkoły na Białobrzeskiej. Na turnusach BK organizowaly zajecia dla dzieci. Bardzo pomysłowe i ze świetnym podejściem
Ania-wiosna08 napisał/a:
.ciąglę jednak łudze się że znajde coś kameralnego i małego do wrzesnia 2015 r :-?
Aniu - dzięki za info o dniach otwartych :spoko:

Na Czrnieckiego to dośc mała szkoła. Wszystkich uczniow jest okolo 70 w podstawówce i gimnazjum.

Kiedys myślalam o społecznej szkole na Bielanach przy Wolumenie. Kiedyś się prezentowali na konferencji BK> społeczna szkoła integracyjna
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2015-02-04, 14:31   

Ania-wiosna08 to spotkamy się w marcu na dniach otwartych ;), ja w zeszłym roku zrobiłam rozeznanie i wybraliśmy ze od września Adam idzie do szkoły na Czarnieckiego

Nie sadziłam, ze wybór szkoły jest tak stresujący. Szkoła na Czarnieckiego mnie utwierdziła w przekonaniu, ze dla Adama szkoła specjalna, kameralna będzie najlepszym wyborem. Mam nadzieje ze chłopak będzie szczęśliwy ;) bo specjalnie dla tego wyboru przeprowadziliśmy się z Ursynowa na Bielany ;)
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-09, 12:53   

to już pewne:-) mój maleńki syneczek idzie od wrzesnia tego roku do szkoły na Czarnieckiego :roll:
nie ma odwrotu - decyzja zapadła teraz pozostaje mi odcinac powoli pepowinę i przygotowanie siebie i dziecka do szkoły...

nie mogłam byc na dniu otwartym ale byłam w innym dniu, obejżałam szkołe, zajęcia, dzieci, poznałam panią wychowawczynie itp itd...jest OK...

z tego co wiem Szymek będzie w klasie z innym Szymone, Adasiem, Michalkiem, Igą, Tymonem i Ignasiem - więcej nie pamiętam imion ale klasa liczna bo 8 osób chyba i rocznik 2008 i 2006 chyba...znam 2 mamy już licze że więcej poznam na adaptacji w kwietniu :papa:

myslałam o szkole na Wolumenie o której pisze Ania Groszkowa notabene mój syn chodzi od 3 lat do przedszkola które jest pietro niżej...(jeśłi mowa o Wolumen 3 szkoła i przedszkole niepubliczne)
dowiedziałam się o opłaty itp ale szkoła działa 8-13 ...i jakoś nie widze teraz Sz w integracji..może za jakiś czas...póki co chcę aby był wśród swoich.

PS Monika - my tez z Bielan :spoko:
tylko że ja rozważałam przeprowadzkę z Bielan na Mokotów bo bb chciałam Sz oddac na Głogową...
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu