FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole specjalne
Autor Wiadomość
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2481
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-09-18, 22:39   

Czas leci, a Igor już po swoim 3 pasowaniu na przedszkolaka ;-)
Dobrze nam tam...
W tym roku, dzieci uczęszczające już do przedszkola, otrzymał zaszczytny tytuł Gwiazdy Przedszkola ;-)
Moja Gwiazdka w czerwonych okularach

Magda - i jak Roszek - zmienił przedszkole?
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5849
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 07:19   

Ale Gwiazda z Igora :-D Zawodowy przedszkolak z niego :spoko:
Pozwolę sobie odpowiedzieć za Magdę (bo jestem a bieżąco z jej blogiem) - Roszek zmienił przedszkole. :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-02-27, 08:55   

Po przebojach związanych z wcześniejszym przedszkolu postanowiliśmy z mężem że Roksanke damy do przedszkola specjalnego.Na początku miałam obawy związane z tym przedszkolem, może dlatego te obawy związane były z poprzednim przedszkolem. Teraz wiem że były one niepotrzebne. Roksanka od listopada chodzi do przedszkola specjalnego i jestem z niego bardzo zadowolona :-D Mała ma dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne,logopedę, muzykoterapie.
Grupy są malutkie i wiem że Roksana ma zapewnioną opieke. Panie z przedszkola są rewelacyjne, mają świetne podejście do dzieci :spoko: Roksanka tak jak w każdym przedszkolu bawi się, uczy się samodzielności.Dzieci mają trening czystości. Jak pogoda dopisuje to wychodzą na spacery, wcześniej na saneczki.Roksi juz po tygodniu chodzenia do przedszkola się zaaklimatyzowała :spoko: Jednym słowem mama zadowolona i córka zadowolona i to jest najważniejsze :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2015-02-27, 17:13   

Zadowolone dziecko w przedszkolu to szczęście dla rodziców i spokój o własne dziecko :jupi:
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2481
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2015-05-28, 09:59   

Nie raz chwaliłam nasze przedszkole i byłam zadowolona z jego wyboru. Teraz, po 3 latach, myślę,że nadeszła pora na zmiany... Od września Igor pójdzie do przedszkola integracyjnego.Będzie w 18 osobowej grupie, 2 wychowawców. Mam nadzieję, że zmusi go to do większej samodzielności (chodzi mi głównie o samodzielne spożywanie posiłków...)
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2015-06-11, 12:00   

No to i czas na nas żeby zawitać w tym wątku.
Uczucia mam mieszane jak to matka na początku drogi edukacyjnej swojego dziecka.
W życiu bym nie pomyślała o tym że Emilka pójdzie do przedszkola ale namawiają nas panie z WW. A im więcej o tym myślę to tym bardziej cieszę się z wolnego czasu :] :okular: Aż mi głupio, taka ze mnie matka polka.
Oczywiście znów trzeba przejść poradnie psychologiczno- pedagogiczną a tam mają problem :evil: Zespół Downa nie kwalifikuje się do kształcenia specjalnego :-x . Po moim wyrażeniu co o tym myślę i uwieżcie grzeczne to nie było muszę posiłkować się wzrokiem , sercem i padaczką . Dla mnie to dziwne bo jest wiele dzieci z zespołem Downa bez wad towarzyszących a do przedszkola integracyjnego czy zwykłego po prostu się nie nadaje.
Nie znam się na przepisach ale czy rzeczywiście tak jest że dzieciom z zespołem Downa którym prócz tego nic nie dolega nie przysługuje WW i kształcenie specjalne ?
Dodam że trzy lata temu WW dostała na wadę słuchu a nie na zespół ;/
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5849
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2015-06-11, 12:48   

Edytka, w poradni powinni przebadać Emilkę, ty powinnaś dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty i na podstawie tego wywiadu (u nas komisja składająca się z psychologa, pedagoga, lekarza - z każdym spotkanie w innym terminie) wydadzą orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
To jest dokument, który pozwoli ci na poszukiwanie właściwego przedszkola dla Emilki. :tak:
W orzeczeniu stwierdza się stopień upośledzenia: lekki, umiarkowany lub znaczny - gmina, zarządzająca przedszkolem otrzymuje wówczas subwencję na Emilką w kwocie ok. 2 tys. zł miesięcznie, jeśli szanowna komisja na podstawie dostarczonych dokumentów i spotkań z Emilką stwierdzi sprzężenie (czyli połączenie upośledzenia umyslowego z wadą wzroku lub/i wadą słuchu lub/i upośledzeniem ruchowym) subwencja wzrasta do 4 tys. zł i na pewno łatwiej o wybór przedszkola.
Sam zespół Downa rzeczywiście w świetle obecnych przepisów nie daje z automatu orzeczenia o potrzebie kształcenia, ale nie znaczy to, że dziecku się nie należy.
Musisz zacząć od wniosku o wystawienie przez ppp orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Do dzieła! :*
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2015-06-11, 13:22   

Marta wniosek poszedł dzisiaj. Przedszkole wybrane :roll: i od września zaczynamy.
W PPP pani się skrzywiła i dlatego mnie to wkurzyło że sekretarka czytając że jest ZD od razu nas chciała zdyskwalifikować. Ale trafiła na upartego :lol: A u nas sprzężenie jest bo sam zespół, wada wzroku, Emilka nie chodzi, nie kuma nic więc upośledzenie znaczne.
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5849
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2015-06-11, 13:56   

Nieee no, to że ty nie dasz sobie w kaszę dmuchać, to wiem nie od dziś. Waleczna mama jesteś wszak! Myślałam, że w ppp chcą cię zbyć zwalając na zD. Choć z tego, co piszesz prawie tak było. Fajnie, że Emilka zacznie przedszkole. :tak: To dobre rozwiązanie dla was obu.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-06-19, 09:24   

i my witamy w tym wątku :)
Alanek od września będzie przedszkolakiem, o ile przebrniemy przez poradnie PP .. bo z tego co czytam to lubią robić problemy, oj lubią.

Będzie miał 2,5 roku i będzie w grupie ok.10 osobowej :)
W Przyszłym roku ( jak będzie miał 3,5 roku) planuje wysłać go do przedszkola masowego u nas na wsi , ale chce by przez ten rok teraz od września obył się trochę z dziećmi,przedszkolem, zasadami tam panującymi.
Te do którego uczęszczał by teraz jest przy ośrodku WWR , fajne, mają zajęcia z logopedą, psychologiem, neurologopedą , mam nadzieje że nam się uda wszystko załatwić i od września będzie przedszkolaczkiem :)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-06-19, 10:40   

Trzymamy kciuki żeby poszło zgodnie z planem i Alanek od września został przedszkolakiem :spoko: :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-28, 13:55   

Powodzenia. My już skończyliśmy przedszkole - i był to bardzo fajny okres. Marcin naprawdę dużo zyskał i wasze dzieciaki też na pewno wiele zyskają.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu