FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Typ przedszkola a szczęście dzieciaków
Autor Wiadomość
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-08-19, 23:29   

Cytat:
I też nie wierzę w naśladownictwo, że dzieci nauczą się czegoś od rówieśników bardziej niepełnosprawnych. To można bardzo szybko wyeliminować.


Iga i tutaj masz rację sprawdziłam to na sobie a raczej Szymonie. Pierwsza klasa szkoły specjalnej, pisałam zrozpaczona w ubiegłym roku, szalałam, bo młody w klasie ma dzieci dużo głębiej upośledzone, niemówiące i właśnie bałam się naśladownictwa. I co mądra kadra i obyło się bez bólu, troszkę coś naśladował ale szybko wyeliminowane. Pozdrawiam wychowawcę mojego synka bo chyba tu zagląda :papa:

Szkoła specjalna jak mówi pewna osoba bo wszystko jest specjalne, lepsze, wyjątkowe jak nasze dzieci :tak: . Grono specjalistów kochających swoją pracę czy w masówce lub integracyjnej też by tak było wątpię, tam to rzadkość.
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-08-22, 07:48   

Arleta to macie super :) Nam pani niestety niechce nic takiego wpisać , a powiedziała że albo lekarz rehabilitacji mi napisze oświadczenie że jest niepełnosprawny ruchowy albo nici z tego.
Nasza poradnia psychologiczno-pedagogiczna ogólnie lubi robić problemy, podobne cyrki miałam przy załatawianiu opini na WWR .
Cuż czekam na telefon , mam nadzieje że jakoś się uda, bo chciałabym żeby ten mój łobuz poszedł do przedszkola ;-)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-08-24, 16:46   

Nam niepełnosprawność ruchową potwierdziła neurolog i poradnia to przyjęła, zresztą sami powiedzieli, ze dla nich ważny jest dokument od ortopedy dziecięcego i neurologa, na tym bazują by wydać orzeczenie o kształceniu specjalnym(dotyczącym oczywiście niepełnosprawności ruchowej).
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-08-27, 08:37   

Nam wydali orzeczenie wczoraj właśnie na niepełnosprawność ruchową , zaniosłam do pani dyrektor przedszkola a ta chyciła się za głowę :wow: powiedziała że pierwszy raz się spotyka żeby poradnia PP robiła takie problemy rodzicom i dziecku i dała dziecku z zespołem Downa orzeczenie tylko i wyłącznie na niepełnosprawność ruchową i że z takim orzeczeniem to ona musi mojego 2,5 latka dać do grupy 18 osobowej , z większymi dziećmi, jedną nauczycielką , i że jest to dla niego strasznie nie korzystne. Sama zadzwoniła do poradni PP , wytłumaczyła bardzo dosadnie pani z poradni PP że zrobili te orzeczenie na niekorzyść dziecka, że dziecko będzie wycofane , zginie w tłumie większych dzieci , że przecież jest opóźnione, może nie dużo ale jest, i nie jest w stanie iść normalnym tokiem nauczania przedszkolnego, i że ona chce go dać do grupy 5 osobowej , gdzie będzie miał dodatkowo psychologa, logopedę , SI , gdzie będzie odpowiednio do jego rozwoju prowadzony, o dziwo pani dyrektor z poradni PP z wielką niechęcią ale zgodziła się na zmianę orzeczenia o kształceniu specjalnym na niepełnosprawność sprzężoną :jupi:

Także we wtorek mój mały Alanek zaczyna przedszkole , w grupie 5 osobowej ( i tak jest najmłodszy ) :)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-08-27, 11:02   

Super wieści :spoko: :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-27, 11:10   

:spoko:
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2481
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2015-08-27, 21:29   

Super wiadomość. :-D Na pewno będzie mu tam dobrze :tak:
A co do złych wzorców, to jedyna rzecz , co do której mogę się przyczepić , oceniając przedszkole specjalne, to permanentny brak chęci Igora do samodzielnego jedzenia... Myślę, że podglądał dzieci karmione i szybko zauważył, że tak jest łatwiej i wygodniej...
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
ranliburg
milczek

Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-09-18, 11:39   

Mam podobny problem. Mam dwie piękne córeczki. Pierwsza starsza, jest zdrowa. Uczęszcza do przedszkola prywatnego w Kielcach. Agatka bardzo chciałaby, żeby jej młodsza siosta Martynka mogła chodzić z nią do przedszkola. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł. Chyba jednak specjalne przedszkole będzie dla niej odpowiedniejsze. Z drugiej strony, nie chciałabym rozdzielać siostrzyczek.

Link został usunięty. Proszę zapoznaj się z regulaminem.
kabatka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu