FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delfinoterapia
Autor Wiadomość
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-09-24, 10:10   

A dokładniej :-) ? Krym, Chmielnik?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2012-09-24, 10:12   

W tym roku Chmielnik, poprzednie razy Krym - Kozacza Buchta (Sewastopol).
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-09-24, 10:16   

W Sewastopolu też byłam. A teraz jestem ciekawa Chmielnika, bo bliżej i taniej. Możesz napisać jak tam jest?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2012-09-24, 10:26   

Nic nie jest taniej. Ceny te same. Taniej na dojeździe, bo bliżej. :-)

Terapia wygląda tak samo. Z tym, że tu nie ma przerw między kolejnymi dziećmi. Idą po kolei.
Potem jest masaż, picie herbatki w między czasie. I tyle.
Nie ma morza, nie ma takich upałów jak na Krymie.
Dzieci do wody też wchodzą w piankach, są prysznice (jak to na basenie). A! Podobno woda właśnie ta prysznicowa zawiera radon. Ponoć ma właściwości lecznicze.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-09-24, 10:36   

Taniej na dojeździe, dać ponad 4 tys. za samolot a kilka stów za ropę to ogromna różnica. I pokój pewnie trochę tańszy.
A jaka jest okolica? Jest gdzie wyjść na jakieś spacerki?
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2012-09-24, 10:45   

Myśmy na Krym autkiem (bez klimy) jechali. Ciężko było i gorąco, ale właśnie taniej.
W Chmielniku pokój mieliśmy trzyosobowy za 300 hrywien za dobę. Nie miało znaczenia, że było nas dwoje.
Okolica na spacerki akurat. Delfinki są w basenie na terenie sanatorium, są więc parki do spacerowania, fontanna, ławeczki, wiewiórki, mini bazarek, fajne Kafe z dobrym i niedrogim jedzonkiem. W centrum to i bardzo fajny plac zabaw dla dzieci jest, ale już trzeba było się ruszyć autem/busem.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-09-24, 11:31   

Dzięki :tak: , ja myślę w przyszłym roku do Chmielnika właśnie pojechać.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2012-09-24, 11:55   

Nie ma za co :-)
Ja jeszcze nie wiem. Tu fajnie i tu nieźle...
Zależy czy i ile z 1% nazbieramy.

Dodam jeszcze, że jadąc od Lwowa to dziurawa droga miejscami strasznie, trzeba uważać. Ale i miejscami asfalt nówka. Może do przyszłego roku tych dziurawych odcinków już nie będzie?
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
agulka136 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 436
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-09-24, 12:43   

Jestem pod wrażeniem tej współpracy Igora z delfinem, wielkie brawa :brawo:
_________________
Agnieszka-mama Tomaszka z zD 24.12.2007, Marysi 05.01.2002, Dawida 01.06.1994
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2012-09-24, 16:13   

Igor jest świetny :spoko: szkoda, że moja tak nie szalała z delfinkiem.
Teraz jak ogląda zdjęcia i filmiki to zadowolona i mówi że to ona :lol: a tak był płacz.
Pozdrawiamy :*
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-10-31, 20:18   

Delfinoterapia (Dolphin Assisted Therapy, w skrócie DAT) to jedna z form animaloterapii, która polega na bliskim kontakcie pacjenta ze zwierzętami w tym wypadku z delfinem. Animaloterapia (zooterapia) to terapia z udziałem zwierząt: dogoterapia, hipoterapia, felinoterapia (terapia z udziałem kota), alpakoterapia, delfinoterapia…

Odpowiednio wyszkolone zwierzęta kierowane przez terapeutę stanowią motywację do podejmowania działań usprawniających w zakresie funkcji psychoruchowych. Terapia z udziałem zwierząt sprawia, że jej uczestnicy chętniej biorą udział w zajęciach (terapeutycznych, rehabilitacyjnych, edukacyjnych), są bardziej aktywni i zmotywowani, a ich koncentracja na zadaniu utrzymuje się dłuższy czas niż przy wykonywaniu zadań bez obecności zwierzęcia.

Kontakt ze zwierzęciem pomaga w przełamywaniu barier psychospołecznych, co przekłada się na poprawę zdolności komunikacyjnych, rozwój mowy, a także funkcji poznawczych. Taka terapia pomaga „przemycać” ćwiczenia terapeutyczne, gdyż w ocenie pacjentów wykonywanie czynności na zajęciach przybierają formę spontanicznej zabawy i przestają być
przykrym obowiązkiem.

Terapia ze zwierzętami ma bardzo pozytywne oddziaływanie na sferę emocjonalną człowieka, dziecka w szczególności, pomaga przełamywać bariery przed kontaktem ze zwierzęciem (co przekłada się na kontakty z innymi ludźmi), kształtuje pozytywne emocje i przyczynia się do rozwoju empatii, powoduje wzrost samooceny i poczucia sprawstwa.

Dzięki nawiązaniu kontaktu ze zwierzęciem oraz jego pogłębianiu uczestnicy tych terapii czują się pewniej także we własnym środowisku i łatwiej nawiązują kontakty społeczne.

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, naukowcom. My rodzice nie potrzebujemy dowodów naukowych… nam wystraczą relacje rodzin i terapeutów odnośnie tych przypadków, gdzie zaobserwowano pozytywne efekty … dla nas rodziców każda możliwość pomocy dziecku jest ważna…nie można nam podcinać skrzydeł skoro robimy wszystko dla dobra naszych dzieci, żeby byli bardziej samodzielni, żeby byli bardziej komunikatywni,…

28.02 | Delfinoterapia z oczywistych powodów (duży koszt, podróż) nie jest w Polsce zbyt popularna. Ale jej efekty są nadzwyczajne. Ultradźwięki wydawane przez te morskie ssaki regenerują zniszczone lub uszkodzone tkanki. Zbawienny wpływ delfinów na zdrowie dzieci z porażeniem mózgowym, epilepsją, autyzmem i innymi schorzeniami neurologicznymi oraz psychicznymi i onkologicznymi został potwierdzony przez naukowców i lekarzy. (TVN24)

"Śpiew" delfina leczy chore głowy
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu