FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatny Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny - R. Nowicka
Autor Wiadomość
gudinek09
gaduła

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 386
Wysłany: 2015-06-01, 17:24   

My jedziemy w sierpniu
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-06-01, 22:42   

efcia napisał/a:
Aga w lipcu będziesz od 7mego?
My jedziemy
A wiesz może czy będzie ta sama ekipa co rok temu w lipcu?

nie kochana, my jedziemy na pierwszy lipcowy, od 30.06. do 6.07.
Wiem, że większość zbierała się właśnie na pierwszy lipcowy turnus... jeszcze sie nie zdzwoniłyśmy. Będę ja, będzie ze mną jeszcze koleżanka z 9-letnią zespołową Mają, Spisaccy mieli tez jechać na pierwszy, Honorata również. A jak będzie? Wyjdzie w praniu...
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-06-03, 09:02   

Dzięki, szkoda że się miniemy
Z tego co mi wiadomo to niektórzy z pierwszego zostają na drugi, więc może ktoś znajomy będzie.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
jolka1982 
mruczek


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 145
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2015-06-10, 21:33   

My wybieramy się od 7 do 13 lipca :-)
_________________
Jolanta - mama Natki z ZD ur. 12.09.2012r i Julii ur. 19.12.2008r.
http://szczescia-dwa.blogspot.com/
 
 
logoGabinet 
milczek

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-22, 12:22   SIERPNIOWY TURNUS LOGOPEDYCZNY 2015 - OSTATNIE MIEJSCA

Drodzy Rodzice serdecznie zapraszamy na SIERPNIOWY TURNUS LOGOPEDYCZNY 2015
organizowany przez Prywatny Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny http://www.logopedanowicka.pl

Turnus skierowany jest dla dzieci z opóźnionym rozwojem intelektualnym i psychoruchowym oraz problemami w zakresie artykulacji i komunikacji m.in. z zespołem Downa, autyzmem, zespołem Westa, sekwencją Pierra-Robina i niedosłuchem

Termin: 16-22.08.2015
Miejsce: Pensjonat nad Potokiem Markus w Przesiece http://karkonosze-przesieka.pl

Cena za Opiekuna i Dziecko: 1 750 zł (udział dodatkowej osoby dorosłej lub/i dziecka za dodatkową opłatą)

Oferta obejmuje m.in.:
- nocleg i całodniowe wyżywienie opiekuna i dziecka
- ćwiczenia energetyzujące
- indywidualną terapię logopedyczną
- arteterapię
- logorytmikę
- relaks psychostymulacyjny
- konsultacje indywidualne dla rodziców

Szczegółowe informacje i zapisy pod adresem mailowym: nowicka.turnusy@gmail.com

ZAPRASZAMY!!!
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2015-12-16, 22:11   

ZIMOWY TURNUS LOGOPEDYCZNY 2016 organizowany przez Prywatny Specjalistyczny Gabinet Logopedyczny http://www.logopedanowicka.pl

Turnus organizowany jest dla dzieci z opóźnionym rozwojem intelektualnym i psychoruchowym oraz problemami w zakresie artykulacji i komunikacji m.in. z zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, autyzmem, zespołem Westa, sekwencją Pierra-Robina i niedosłuchem.

Termin: 07-13.02.2016 Miejsce: Pensjonat nad Potokiem Markus w Przesiece http://karkonosze-przesieka.pl

Cena za Opiekuna i Dziecko: 1950 zł (udział dodatkowej osoby dorosłej lub/i dziecka za dodatkową opłatą)

Oferta obejmuje m.in.: - noclegi i całodniowe wyżywienie opiekuna i dziecka - indywidualną terapię neurologopedyczną (5 terapii po 30 minut) - indywidualną terapię z pedagogiem specjalnym (2 terapie po 30 minut) - grupowe zajęcia z elementami sensoplastyki, integracji sensorycznej, muzykoterapii, terapii manualnej, arteterapii i ćwiczeń parateatralnych (5 spotkań po 30 minut) - grupowe zajęcia ruchowe oraz zajęcia metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborne - grupowe ćwiczenia energetyzujące i oddechowo- głosowe z ćwiczeniami aparatu artykulacyjnego (5 spotkań po 30 minut) - grupowa logorytmika (5 spotkań po 60 minut) - grupowy relaks psychostymulacyjny (5 spotkań po 20/30 minut) - konsultacje indywidualne z neurologopedą - konsultacje z pedagogiem specjalnym - indywidualne zalecenia przesłane po zakończeniu turnusu

Serdecznie zapraszamy!
www.nowicka.turnusy@gmail.com
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2015-12-18, 07:58   

Hania tam jedzie , jest tam cudnie , a zajęcia pierwsza klasa. Polecam
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-01, 10:39   

Niedawno wróciłam z tygodniowego turnusu logopedycznego organizowanego przez Panią neurologopedę Renatę Nowicką. Turnus był w Przesiece w ośrodku Markus.

Dlaczego się na niego wybrałam? Dlatego, że zależało mi na większym uspołecznieniu Ani.
Na turnusie były w większości dzieci z zespołem Downa. To też wielki plus.

Ania nie ma rodzeństwa w swoim wieku, mi chodziło po pierwsze o jeszcze większe uspołecznienie Ani. Na tym turnusie było dużo zajęć logopedycznych grupowych 4 dziennie. Zajęć indywidualnych było bardzo mało codziennie tylko dwa zajęcia 30 minutowe: logopedia i terapia ręki i przez cały tydzień 2 razy tylko pedagog specjalny.

Jak dla naszej Ani to zdecydowanie było za mało zajęć indywidualnych. Dla młodszych dzieci wydaje mi się że to bardzo dobry plan.

Są i plusy tego turnusu Ania miała czas na spacer. Ania jest bardzo wiotka a tam są góry, po spacerze wracała bardzo zmęczona dwa razy mi zasnęła przed obiadem i spała po godzinie. Zmiana klimatu też duży plus. My mieszkamy nad morzem pojechaliśmy w Karkonosze.

Ania skorzystała dużo a na efekty musimy trochę zaczekać przeważnie sa widoczne po 2 tygodniach po turnusie. Pani Renia jest super zorganizowana, dobiera wspaniałych terapeutów, jest bardzo pomocna. ja jestem bardzo zadowolona i podobało mi się, że był to tydzień a nie 2 tygodnie. Pierwszy raz byliśmy na tygodniowym turnusie.

Zajęcia grupowe to mistrzostwo świata. jestem pod wielkim wrażeniem prowadzenia turnusu logopedycznego przez panią Renatę. Rano o godz. 8 były ćwiczenia energetyzujące, oddechowo-głosowe, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego. Po południu były zajęcia grupowe z wykorzystaniem Metody Weroniki Sherbone, Metody Dobrego Startu, Edukacji przez Ruch prof. Dziamskiej, arteterapia, zajęcia logorytmiki a wieczorem po kolacji relaks psychostymulacyjny. Czytanie opowiadania z masażem dziecka. Mistrzostwo świata dla naszych dzieci.

Latem ma byc turnus tygodniowy dedykowany dzieciom szkolnym bez maluchów i tam ma być 2 terapie reki, logopedia, pedagog specjalny i wszystkie terapie grupowe. Na turnusie było też cos dla nas Mam była zumba. (Y)

Ole, Ole witamy teraz się.

Ćwiczenia energetyzujące, oddechowo-głosowe

Arteterapia grupowa

Dziś jesteśmy Indianami

Arteterapia 2

Lepimy pierogi

Zabawy z chustą

Arteterapia3
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-01, 11:40   

Jednym słowem- polecasz!
W grupie na FB, tez były dwa zdjęcia z tego turnusu.
turnus Renaty Nowickiej

album ze zdjęciami z turnusu
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2018-02-01, 15:37   

Marzena jaka cena turnusu???
Czy zajęcia grupowe były z rodzicami?
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-01, 16:00   

Zajęcia indywidualne oczywiście bez rodziców. Zajęcia grupowe w zależności od umiejętności dziecka jeżeli dziecko potrafiło ćwiczyć samo to ćwiczyło samo, jeżeli potrzebowało pomocy to rodzic był potrzebny. Raczej do wszystkich tych zajęć była potrzebna druga osoba dla dziecka. Jeżeli dziecko było na sali i chociaż samo ćwiczyło to jakiś rodzic, siostra, brat był na miejscu i pilnował swój skarb. Niedaleko była winda, różne zakamarki a nasze dzieci uwielbiają ucieczki.Często rodzice musieli podążać za dzieckiem. Wszyscy terapeuci pomagali prowadzącemu zajęcia i brali od różnych rodziców dziecko niechodzące, dawali ulgę matkom które były z dwójką małych dzieci, pomagały też starszym matkom takim jak np. ja. Miałam czasami luz, bo któraś z terapeutek pracowała z Anią. Jestem im za to bardzo wdzięczna.

Trudno mi już siadać na podłogę a potem wstawać albo na kolanach oklepywać dziecko. Wszystkie terapeutki były świetne, pięknie pracowały z naszymi dziećmi i im się naprawdę chciało. Dzieci były przeszczęśliwe.Nasza Ania także. Nasza Ania przez dużą wiotkośc mięśni i stawów bardzo jest opóźniona ruchowo nie wspomnę o niepełnosprawności intelektualnej znacznej. Do rozwoju, nadganiania innych potrzebuje dużo bodźców,róznorodnych terapii, wspierania rozwoju.Mi się podobał ten turnus.

Do Przesieki wybrałam się pociągiem TLK z Gdańska do Jeleniej Góry. zapłaciłam za 2 bilety ze zniżką całe 30 zł. W ostatniej chwili dokupiłam kuszetki koszt dla 2 osób to 140 zł jechałyśmy jak panie, smacznie spałyśmy w nocy. rano obudził nas konduktor 30 minut przed stacją. Z Dworca do Przesieki TAXI chciało 70 zł postanowiłam pojechać autobusami najpierw 6 do Cieplic potem 4 do Przesieki Sklep a potem ok. 2 km pieszo z Anią i walizką. Nie było to jednak łatwe Ania co chwile stawała i nie chciała iść. Musiałam ją podprowadzać a potem ciągnąc walizę. Podróże kształcą mimo wszystko. Chyba jednak przeceniłam swoje siły gdyby nie jakaś dobra dusza która nas podwiozła samochodem szłyśmy by cały dzień. O 10 rano byłyśmy juz na miejscu. My przyjechałyśmy w sobotę, jeździły autobusy. Były na turnusie 2 mamy z Sokółki i one przyjechały pociągiem w niedziele jednym autobusem podjechali do Cieplic a potem dalej poszły na okazję i na szczęście znalazł sie ktoś życzliwy kto ich w czwórkę podwiózł do hotelu do Przesieki. Jak się bardzo chce to można. Koszt turnusu za tydzień to 2.300 zł.

Bitwa na śnieżki

Ćwiczenia oddechowo-głosowe
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-01, 16:55   

:spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2018-02-01, 19:41   

Bardzo zachęcająco to wygląda i tydzień ;-) może by dali radę przeźyć bez matki ,kucharki i sprzataczki niewspomne o kierowcy
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-03, 20:33   

OFERTA SZKOLNEGO TURNUSU LOGOPEDYCZNEGO 2018r. ADRESACI TURNUSU:
- tylko lista rezerwowa

Dzieci w wieku od 7 roku życia do 16 roku życia z opóźnionym rozwojem psychoruchowym oraz problemami w zakresie artykulacji i komunikacji m.in. zespołem Downa, autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Westa, sekwencją Pierra Robina, niedosłuchem oraz innymi wadami rozwojowymi i genetycznymi.

TERMIN: 01.07- 07.07.2018r. KOSZT:

 2350zł- opłata za wyżywienie i noclegi opiekuna i dziecka a także za terapię dziecka (dojazd we własnym zakresie) za udział dodatkowej osoby dorosłej i/lub dziecka należy dopłacić koszt noclegów i wyżywienia (580zł osoba dorosła, 415zł dziecko powyżej 2 roku życia, 60zł/dziecko do lat 2 bez świadczeń). Opłata za noclegi i wyżywienie jest kwotą zniżkową, obowiązującą dla grup zorganizowanych i nie ma możliwości odliczania noclegów i/lub wyżywienia.
 opłata klimatyczna (2zł os/doba)- płatne gotówką na miejscu KADRA:

Terapeutki:
 neurologopedzi
 pedagodzyspecjalni
 terapeuci z zakresu terapii ręki

OFERTA ZAWIERA:

 noclegi oraz wyżywienie w hotelu Markus (3 posiłki dziennie, wyżywienie przygotowywane na miejscu),
 indywidualną terapię neurologopedyczną (5 spotkań po 30minut),
 indywidualną terapię z pedagogiem specjalnym (5 spotkań po 30 minut),
 terapia ręki (2 spotkania po 30 minut)
 grupowe zajęcia z integracji sensorycznej, muzykoterapii, arteterapii, zajęcia
metodą Weroniki Sherborne i ćwiczenia parateatralne (5 spotkań po 30 minut)
 grupowe zajęcia z sensoplastyki (1 spotkanie 45 minut)
 grupowe ćwiczenia energetyzujące i oddechowo-głosowe z ćwiczeniami
aparatu artykulacyjnego (6 spotkań po 30 minut)
 grupowa logorytmika (5 spotkań po 60 minut)
 grupowy relaks psychostymulacyjny (5 spotkań po 20 minut)
 konsultacje indywidualne z neurologopedą (dla opiekunów)
 konsultacje indywidualne z pedagogiem specjalnym (dla opiekunów)

PLAN TURNUSU:

1) Przyjazd pierwszego dnia między godziną 16.00 a 18.00 – zakwaterowanie. Obiadokolacja od godz. 17.30-18.00 (później jadalnia jest nieczynna), zebranie organizacyjne o godz. 19.00.
2) Program od 2-go do 6-go dnia turnusu:
8.00 – ćwiczenia energetyzujące i oddechowo-głosowe
8.30 – śniadanie
9.00 – terapie indywidualne (logopedyczne i pedagogiczne) oraz zajęcia indywidualne z terapii ręki (dzieci przychodzą na zajęcia zgodnie z godzinami zapisanymi na listach)
13.00 – zajęcia z wykorzystaniem elementów metody Weroniki Sherborne, integracji sensorycznej i sensoplastyki (grupa I)
13.30 – zajęcia z wykorzystaniem elementów metody Weroniki Sherborne, integracji sensorycznej i sensoplastyki (grupa II)
14.00 – obiad
16.30 – logorytmika
18.00 – kolacja
18.30- relaks psychostymulacyjny
Konsultacje indywidulane dla rodziców – po wcześniejszym umówieniu się z terapeutą.
3) Wymeldowanie i wyjazd ostatniego dnia do godziny 10.00. (doba hotelowa: 16.00- 10.00)
PŁATNOŚCI:
 dwa miesiące przed rozpoczęciem turnusu należy wpłacić zaliczkę
w wysokości 200 zł od każdej osoby (zarówno biorącej udział w turnusie, jak i towarzyszącej, zaliczka jest bezzwrotna) – brak wpłaty w terminie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału w turnusie

Informacje i zapisy pod adresem mailowym: nowicka.turnusy@gmail.com (liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń) Aktualnie tylko lista rezerwowa.


MIEJSCE:

 hotel MARKUS w Przesiece
 strona internetowa: http://karkonosze-przesieka.pl/
 pokoje z łazienkami i wyjściem na taras
 jadalnia (domowa kuchnia, przygotowywana na miejscu – możliwość
zamówienia diet: bezglutenowej, bezmlecznej, wegetariańskiej)
 bezpłatny parking
 ogrodzony teren, zamykany na noc
 placzabawiboiska
 basen i trampolina (w okresie letnim)
 sauny (za dodatkową opłatą)
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu