FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Muzykoterapia
Autor Wiadomość
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-03-18, 14:13   Muzykoterapia

Napiszcie proszę, czy Wasze pociechy uczestniczą w zajęciach muzykoterapii. Jak te zajęcia wyglądają? Czy dzieci są podzielone na grupy wiekowe? Czy takie małe dzieciaczki, które jeszcze ne chodzą też biorą udział?
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-25, 00:28   Pseudo muzykoterapia

Od urodzenia śpiewam Maksiowi piosenki (na pewno nie jest to muzykoterapia), ale Maks to lubi. Poza tym lubi słuchać piosenek z filmów Bollwood'skich, które lubią starsze dzieci i ja. Myślę,że ma poczucie rytmu i kołysze się w trakcie słuchania,lubimy też razem walić w bęben, to takie nasze rodzinne muzykowanie.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-25, 08:55   

Aktualnie raz w tygodniu całą rodziną uczestniczymy w gimnastyce przy muzyce. Ćwiczenia prowadzi osoba z przygotowaniem baletowym. Jest to 45' ćwiczeń fizycznych i tańca przy akompaniamencie pianina. Świetna sprawa.
W zajęciach uczestniczy przeciętnie około sześciorga dzieci w różnym od roku (Janek) do trudno powiedzieć 7-9 lat (dziewczynka z zD). O bardzo zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności od ciężkiego upośledzenia (fizycznego i psychicznego) do chłopca bez deficytów w wieku 6 lat.
Wszyscy się świetnie bawią i ćwiczą jak mogą/potrafią. :ntaneczny:
Polecam :nvictory: - efekty są widoczne na każdym spotkaniu.
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-28, 10:37   

Zajęcia z muzykoterapii - to ulubione Martynki. Martynka ma świetne poczucie rytmu.
Zabierze swoje organki do Jadownik - to zobaczycie, co ona wyprawia, jakie ruchy i wszystko w rytm muzyki. Czasami wygląda to komicznie ale kiedyś przy dość "szybkim" utworze chciałam ją naśladować i Rafał ocenił, że Martynce to "wychodzi" o wiele lepiej.
Słuch muzyczny ma świetny, może po dziadziu (gra na pianinie i akordeonie - kiedyś grał w zespole) albo po mnie, bo ja gram na pianinie ;-)
Ale Martynka uwielbia swoje organki i nawet Mikołaj wie, że to jest instrument zarezerwowany dla niej :spoko: - nie próbuje jej zabierać.
Może się zmobilizuję i nagram filmik, chciałabym Wam to koniecznie pokazać :spoko:
Zabawy przy piosenkach to jej ulubione, a w swoim instrumencie wie lepiej ode mnie, jak zrobić ciszej, głośniej, jak dodać "podkład", itd.
I jeszcze uwielbia wystukiwać rytm - wszystkim, co możliwe. Pani plastyczka z Ośrodka, śmieje się, że zajęcia plastyczne z Martynką bardziej przypominają muzyczne. Kredki, pędzelki - wszystko służy jako instrument muzyczny :lol:
Odtwarzacz w samochodzie obsługuje ona i słuchamy przez całą drogę, tego, co Martynka nam włączy - i najczęściej są to przeboje "MINIMINI PARTY" :ntaneczny:
4 kwietnia jedziemy do audiologa, bo własnie gdy gra czy to na cymbałkach, czy na organkach przechyla się w jedną stronę - nie wiem czy chce tak się mocniej przysłuchać, czy gorzej słyszy na to uszko, zobaczymy. Ostatnie wyniki były ok, ale musimy to sprawdzić. Dla "muzyka" słuch najważniejszy :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-28, 14:20   

Wielkie brawa dla Martynki i Asi! :jupi:
Zazdroszczę Ci, ja też chciałabym na czymś grać (byle nie na nerwach innym), albo żeby któreś moje grało, ale oni są za leniwi... :nie:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Dagmara 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 968
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-28, 14:24   

Martynko, czekam na Filmik ;-) Skoro mama obiecała...
:* Dla Martysi kochanej :*
_________________
Dagmara = mama Aniołka Mikołajka i Lenki( 23.09. 2008 r.)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-30, 12:25   

groszek napisał/a:
......
Zazdroszczę Ci, ja też chciałabym na czymś grać (byle nie na nerwach innym), albo żeby któreś moje grało, ale oni są za leniwi... :nie:


Aniu - na nerwach też mi świetnie wychodzi, spytaj mojego męża (szczególnie) :lol:

Dzięki, a filmik będzie, będzie Daguś :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2008-09-15, 19:52   Muzykoterapia gdzie szukać?

Chciałabym z moją Hanką chodzić na muzykoterapię, ale w mojej mmiejscowości Tychach - bo u mnie kiepsko z dojazdem dalej. Może ktoś ma jakieś namiary? :-)
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-09-15, 20:28   

Ja jedynie znałem takie nazwisko Grażyna Klein, które w Google'u daje :arrow: taki wynik co niestety nie "przybliża" tematu bo z tego można wyczytać, że Pani prowadzi (2005) zajęcia w Lublińcu. Ale zajęcia takie również prowadziła :arrow: w Zabrzu. Może i na Tychy przyjdzie czas.
Póki co Manuelo może rytmika wystarczy? ;-) Ta "Szansowa" jest wyśmienita, a muzykoterapię można chyba również przecież uskutecznić samemu w domu :-) U nas jako uzupełnienie "jadłospisu" muzycznego dobrze spisuje się :arrow: Program II PR.

Dla tych, którzy nie wiedzą jak się "za to zabrać" podaję dość pokaźne :arrow: zestawienie bibliograficzne opracowań poświęconych muzykoterapii :idea:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2008-09-15, 22:20   

A z Marcinkiem chodzicie na nasze zajęcia w tym kłopot ze ja nie mam jak sama dojechać zobaczymy może sie cos tu znajdzie buziaki
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-09-15, 22:34   

Oczywiście. Marcin uwielbia rytmikę. Zresztą chyba większość "naszych dzieciaczków" czuje muzykę bardziej niż przeciętnie. Kolejne spotkania tylko mnie w tym utwierdzają. Zresztą wspomnij sobie nasze "potańcówki" nad morzem ;-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
ewita 
cichosza

Wiek: 49
Dołączyła: 28 Lut 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-07-21, 22:09   Muzykoterapia

Może wiecie Drodzy Rodzice gdzie w Warszawie można znaleźć zjęcia z Muzykoterapii? Najlepiej Żoliborz, Bielany - ale wymagająca jestem co?
_________________
Ewa, mama Mikołaja, ur. 2001, Matyldy z zD, ur. 2005 i Maryni, ur. 2007.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-11-08, 03:15   

Muzykoterapia na żywo na Koncercie Charytatywnym Champs Elysees Orkiestra Vita Activa - Anna Julijka z zespołem Downa

Ania ma niedosłuch a kiedyś miała nadwrażliwość na dźwięki. Czas wyleczył ją z nadwrażliwości, otworzył na dźwięki.

ORKIESTRA VITA ACTIVA działa w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Gdańsku od 1995 roku. Wśród 35 członków orkiestry są wyłącznie osoby dorosłe (pełnoletnie), w tym większość to osoby z niepełnosprawnością intelektualną (osoby z zespołem Downa także), rodzice osób z niepełnosprawnością, wolontariusze. W niektórych koncertach z OVA występują zawodowi artyści. Orkiestra ma w swym dorobku ponad 240 koncertów w Polsce i za granicą. Prezentowała muzykę w 60 miastach.Od 1995 roku z zespołem związanych było ponad 80 wykonawców - osób z niepełnosprawnością jak i wolontariuszy.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2015-11-08, 13:34   

Fajna inicjatywa. A Ania jaka uśmiechnięta, aż miło patrzeć jak się cieszy, jak pięknie reaguje na muzykę. Niesamowicie Ania jest podobna do Taty!
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Balby 
milczek

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-03-03, 09:01   

Ja z czystym sumieniem muzykoterapię polecam i ogółem całą arteterapię - daje niesamowite wręcz efekty bez zbędnych stresów, jak to czasem bywa w przypadku innych form rehabilitacji!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu