FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakątek 21 nasze oczekiwania i rozczarowania
Autor Wiadomość
kulka28 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lut 2013
Posty: 356
Skąd: Orleans/Stargard
Wysłany: 2016-05-09, 12:24   

Dzień dobry, ja tez niestety nie należę do aktywnych mam na Zakątku. Jednak lubię tu bywać i lubię tez czytać blog Olgi :-) Wspaniałe, ze jest taki uporządkowany Zakątek, ze są Wasze blogi i Facebook tez ( choć tam niestety trudno o porządek tematyczny). Pozdrawiam serdecznie :papa:
_________________
Kinga - mama kochanych dziewczynek
Gabi (09.07.2007) i Julii z zD (03.01.2013)
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2016-05-09, 13:09   

Chciałabym zaznaczyć, że uwaga dotycząca linkowania bloga Olgi jest moją własną a nie stanowiskiem Stowarzyszenia. Bo od tego wszystko się zaczęło. Jeśli Wam odpowiada taka forma komunikacji to oczywiście Wasza sprawa. Mi się to nie podoba i tyle. I w cale nie dlatego, że nie lubię Olgi bloga i w cale nie dlatego, że nie promuję tutaj swojego.
Miałam świadomość tego, że może rozgorzeć dyskusja a tego nam tutaj trzeba raczej.
Szkoda tylko, że większość wypowiedzi jest w takim wrogim tonie.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
aga20aga 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 184
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-09, 15:17   

No właśnie. Aż strach coś pisać ;-)
_________________
Agnieszka mama Adasia z ZD (ur. 15.06.2010) i Oleńki (ur. 12.06.2015)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-05-09, 15:37   

martas napisał/a:

Szkoda tylko, że większość wypowiedzi jest w takim wrogim tonie.


;-) No to ja nie wiem, kto rozpętał tą dyskusję we wrogim tonie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-05-09, 21:17   

Marzeniu. Olga nie łamie regulaminu forum. Dlatego oficjalnie nikt sie do niej w tej sprawie nie odnosił. Wprowadzenie zakazu linkowania nie ma sensu. Z resztą, to pierwsza taka sytuacja, bo, z tego co pamiętam, to do tej pory nigdy nikt tak ze swoim blogiem nie "szalał" po Zakątku, a przecież wiele osób je prowadzi. Nie przypominam sobie takich działań ze strony twojej, Igi, martas, baronka... (na poczekaniu, akurat blogi tych osób mi do głowy przyszły).
Jako użytkownik - podkreślam: użytkownik - uważam, że nagminne linkowanie swoich wpisów jest nie fair wobec innych, którzy również prowadzą blogi o tematyce downowej. Użyłam Olgo słowa "reklama", gdyż to, które ciśnie mi się na usta wywołałoby tu burzę z piorunami :okular: . A dla jednej Igi, która za takimi 40-stronicowymi kłótniami tęskni, to ja na bagnety iść nie mogę :roll: Wybacz Igo. Pokój ci duszo niepokorna.
Nie kwestionuję profesjonalizmu artykułów Olgi, tego, że są ciekawe i potrafią wywołać konwersację. Gratuluje doktoratu, publikacji i pozytywnych komentarzy. To ważne, że promujesz zespół w pozytywnym świetle, jak to się mówi - "robisz dobry PR".
Zastanawia mnie tylko jedno, czy wielkim problemem byłoby wklejać np. treść swoich wypowiedzi? Cały wpis/artykuł zamiast linków? Czytałam kilka wpisów na twoim blogu... Jakoś super-obszerne to one nie są.

Zakątek powstał w jakimś celu. Mówcie co chcecie - dalej ten cel realizuje. Tak długo, jak pojawiają się tu nowi rodzice jest sens go ciągnąć. Choćby mieli tu wpadać na chwilę. Zawsze coś zostanie, a może i komuś pomoże :spoko:
Prawda jest taka, że z czasem zmieniają się nasze - rodziców niepełnosprawnych dzieci - "problemy". To, co było kiedyś ogromne, z perspektywy czasu, staje się mniejsze (pasuje mi tu jak ulał fragment ulubionej piosenki Pyśki = Kraina Lodu :lol: : "...z oddali to, co wielkie, swój ogrom traci..."). Z czasem do wielu rzeczy sie przyzwyczajamy, z wielomna oswajamy. Kiedyś problemem był dla mnie refluks czy pielucha u Pauliny. Teraz wada wzroku i jej bunt. Wszystko się zmienia. Ale nie zmienia się to, że nowy rodzic, który się tu pojawia, oczekuje wsparcia, pomocy, rady. Bez względu na to kto i jakie ma obecnie problemy. To, że ja już przeszłam problemy z karmieniem, pieluchami, chwalenie sie pierwszym słowem czy opowiadanie o kupie ;-) , nie znaczy, że inni tych problemów nie mają, że nie mają potrzeby się chwalić i opowiadać o osiagnięciach swoich dzieci. Po to tu jesteśmy. Każdy pisze to, co jest w danej chwili dla niego ważne, istotne, znaczące. I po to, by wspierać ludzi, którzy są na początku swojej drogi oraz tych, którzy gdzieś po drodze tracą siły...
Małych czy dużych, z większymi, czy mniejszymi problemami - i tak wszystkich nas łączy zespół :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-10, 07:52   

anna30 napisał/a:

Małych czy dużych, z większymi, czy mniejszymi problemami - i tak wszystkich nas łączy zespół :spoko:


:okular:
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
kulka28 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lut 2013
Posty: 356
Skąd: Orleans/Stargard
Wysłany: 2016-05-10, 11:35   

Zgadzam sie z Anna30 :-D :lol:
_________________
Kinga - mama kochanych dziewczynek
Gabi (09.07.2007) i Julii z zD (03.01.2013)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-05-10, 17:53   

:-) Ja tylko w sprawie tych linków - czy nie lepiej by było, gdyby autor wkleił treść artykułu w określonym wątku i pod tym podał link skąd to jest? Wtedy każdy mógłby przeczytać, a tylko bardziej zainteresowani tym blogiem, czy osobą prowadzącą blog, czy też innymi wpisami na blogu, korzystali by z linku.
Można by wtedy również podyskutować o treści zamieszczonego artykułu, bo byłoby widać o czym się dyskutuje, a tak dyskutuje się o...linku, bo to on jest widoczny. Trudno odnieść się do treści czegoś, czego nie widać :tak:
Podając sam link zmusza się jakby do wejścia na bloga, a to z pewnością może kojarzyć się właśnie z reklamą.
Poza tym gdybyśmy wszyscy zaczęli tak robić, to mogłoby się okazać, że forum stałoby się tylko zbiorem linków, bo w każdym wątku byłyby odnośniki do treści zewnętrznych. :roll:
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2016-05-10, 18:00   

stokrota napisał/a:
:-) Ja tylko w sprawie tych linków - czy nie lepiej by było, gdyby autor wkleił treść artykułu w określonym wątku i pod tym podał link skąd to jest? Wtedy każdy mógłby przeczytać, a tylko bardziej zainteresowani tym blogiem, czy osobą prowadzącą blog, czy też innymi wpisami na blogu, korzystali by z linku.
Można by wtedy również podyskutować o treści zamieszczonego artykułu, bo byłoby widać o czym się dyskutuje, a tak dyskutuje się o...linku, bo to on jest widoczny. Trudno odnieść się do treści czegoś, czego nie widać :tak:
Podając sam link zmusza się jakby do wejścia na bloga, a to z pewnością może kojarzyć się właśnie z reklamą.
Poza tym gdybyśmy wszyscy zaczęli tak robić, to mogłoby się okazać, że forum stałoby się tylko zbiorem linków, bo w każdym wątku byłyby odnośniki do treści zewnętrznych. :roll:


To bardzo mądra uwaga :-)
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-10, 19:34   

Stokrotka: ja tak robię. Pisałam na przykład trzy zdania, a potem link. Jeżeli kogoś zaciekawiło, mógł wejść, jeżeli nie, mógł iść dalej i czytać kolejne wpisy.

Blog to jest moje trzecie dziecko. Poświęcam mu bardzo dużo swojego czasu. Dbam, dopieszczam. Zastanawiam się prawie nad każdym zdaniem. To jest jak pisanie książki.

Tak jak napisała Iga, ja nie piszę co Agata zjadła, jak jej minął dzień. To nie jest pamiętnik. To jest inny blog, niż pisze tu większość osób.

Prowadząc bloga uczę się. Bardzo dużo. Na przykład zrobiłam kurs z pisania.

Piszę bloga kosztem wielu innych rzeczy. Ale to jet mój wybór, moja frajda. Lubię to.
Nie zamieszczam nigdzie dłuższych kawałków moich tekstów. Nie będę również tego robić tu na Zakątku. Nie dlatego, że kogoś lekceważę. Jest wręcz przeciwnie. Ponieważ jedziemy na tym samym wózku, to przekazuję swoją wiedzę, spostrzeżenia. I cieszę się, ponieważ w ramach dyskusji okazało się, że są osoby,które lubią mojego bloga i go czytają. Bo chcą się czegoś dowiedzieć. Zainspirowałam je. Bo chcą po prostu przeczytać.

Blog to jest coś mojego. Wkładam w to bardzo dużo serca.

I tak jak już wcześniej w moich dwóch długich wpisach tu na Zakątku tłumaczyłam, nie zbieram tu swoich fanów, nie robię reklamy. Przekazuję swoją wiedzę odnośnie zespołu Downa i związanych tematów. . I jak napisała Anna30: To ważne, że promujesz zespół w pozytywnym świetle, jak to się mówi - "robisz dobry PR". Nie podaję linka do każdego wpisu, który zamieszczam na blogu. Nie namawiałam Was do polubienia mojego fanpage na Facebooku.

A tak swoją drogą martwicie się, że nie ma dyskusji na Zakątku. Ja bym się nie martwiła, bo jak widać na moim przykładzie jest inaczej :-) :-) ;-) .
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i tych zaangażowanych w dyskusję i tych, którzy ją czytają. Dyskusje rozwijają, wzbogacają. Są na pewno bardzo cenne.
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-05-10, 22:14   

OlgaKomorowska napisał/a:
Stokrotka: ja tak robię. Pisałam na przykład trzy zdania, a potem link. Jeżeli kogoś zaciekawiło, mógł wejść, jeżeli nie, mógł iść dalej i czytać kolejne wpisy.

Nie, nie robisz tak jak proponuje Stokrota. Nie chodzi o 3 zdania typu: "Ponieważ dużo osób pyta mnie, która szkoła jest lepsza, napisałam na blogu na ten temat. Zapraszam do czytania. :-) ", tylko o wklejenie całego artykułu. Pod nim podanie linka do źródełka (czyli twojego bloga).
Nie pojmuję, dlaczego wklejasz linki, zamiast całego tekstu, który w danym temacie sama przecież napisałaś? Jak sama zauważyłaś - nie przytaczasz każdego swojego wpisu - nie ma obawy, że będziesz kopiować swój blog na Zakątek. To przecież logiczne, więc w czym tkwi problem?
Widzisz... Jest tu kilka (kilkanaście?) osób "piszących" i nikt - poza tobą - nie promuje bloga w ten sposób.
Oczekujesz szacunku dla swojej pracy - szanuj pracę innych, tych, którzy stworzyli to miejsce jako forum, a nie zbiór wklejanych linków.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-10, 22:49   

Powyżej wyjaśniłam dlaczego nie będę wklejać swoich tekstów. Nie napisałam że oczekuję szacunku do swojej pracy.
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-05-10, 22:51   

OlgaKomorowska napisał/a:

Nie zamieszczam nigdzie dłuższych kawałków moich tekstów. Nie będę również tego robić tu na Zakątku. Nie dlatego, że kogoś lekceważę. Jest wręcz przeciwnie.


OlgaKomorowska napisał/a:

Powyżej wyjaśniłam dlaczego nie będę wklejać swoich tekstów. Nie napisałam że oczekuję szacunku do swojej pracy.



Nie wyjaśniłaś.

I w zasadzie stokrotka ma racje.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2016-05-11, 07:40   

No i właśnie stokrotka wyjaśniła wszystko o co tak na prawdę mi chodziło, tylko nie umiałam ubrać w słowa ;-) Dziękuję!
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-11, 14:51   

a ja lubię taką formę Zakątka 21 od 1 dnia jak tu weszłam czyli od listopada 2008 roku ;-) i chciałabym aby nadal funkcjonował w takiej formie. bo FB nie mam:-)
:spoko:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu