FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakątek 21 nasze oczekiwania i rozczarowania
Autor Wiadomość
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2016-05-11, 16:33   

Wczoraj poraziło mnie jak przeczytalam wpis Ani groszek, że zakątek mogłby zniknąć.. Pierwsze co zrobiłam po dotarciu do tego wpisu to zalogowałam się na konto bankowe i dokonałam symbolicznej darowizny.
Dla mnie zakątek jest kołem ratunkowym, pojawia się tutaj wtedy kiedy jest mi źle, czytam po nocach kiedy nie mogę spać... Pomysle, co moglabym zrobić aby jednak utrzymać ten mój azyl w sieci.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2016-05-11, 18:31   

Mnie też to zdanie, może nie poraziło, ale zdziwiło. I tak na marginesie tej dyskusji o linkowaniu czy nie. Rozumiem tą część wypowiedzi, że aby forum działało musi ktoś opłacić serwer. Czyli ok, robimy zrzutkę na serwer i domenę. Ale pierwsze zdania, że jak stowarzyszenie się rozwiążę to zniknie i forum jest dla mnie niezrozumiałe. Forum było pierwsze, więc czemu rozwiązanie stowarzyszenia(odpukać) to także zamknięcie forum?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-12, 18:47   

Cytat:
Nie wyjaśniłaś.


Iga, Wyjaśniłam jak najbardziej potrafiłam. Może jeszcze uzupełnię. Mój blog to jest moje dzieło. Nie chcę się nim dzielić w sposób, który został zaproponowany, czyli, że kopiuję całą treść wpisu i na końcu daję link.
Jeżeli nie mogę podawać wstępu plus link do bloga, poproszę o konkretny zakaz podawania linków do własnego bloga.

:idea: Mam taką propozycję.
Czy można założyć na Zakątku temat: blogrzy/blogerki i każdy kto prowadzi bloga miałby swój wątek. W tym momencie gdy ktoś chce poczytać blog Olgi Komorowskiej wchodziłby do mnie, gdy ktoś chce poczytać blog Matras wchodziłby na jej blog.

Wpisy z blogów "nie plątałyby się" (bo taki padł min. zarzut wobec mnie) po innych tematach (chociaż ja mam tematy na blogu, które uzupełniają niektóre dyskusje z Zakątka). Podawalibyśmy wpisy i widać by było, że pojawiło się coś nowego. Każdy miałby szansę i możliwość pokazać się.

Ja się właśnie zastanawiam, dlaczego ja jestem pierwsza, która zaprasza do dyskusji pokazując :swój wyrób, swoje dzieło", czyli dwa zdania wstępu i linki do bloga. Czy na innych blogach nie ma ciekawych tematów? Na pewno są! Więc pokażcie to! Jako kolejny wpis w jakimś temacie, jako nowy wpis. Moim zdaniem nie robi się bałaganu w momencie, gdy jest temat o wspieraniu edukacji, a ja podaję namiary na artykuł, który napisałam o czytaniu Agacie. To się wiąże jak najbardziej.
Byłaby dyskusja.

:idea: Moim zdaniem jeżeli coś robimy to nie powinnyśmy tego chować po kieszeni tylko o tym mówić. Ktoś ładnie robi na szydełku, niech też ma swój wątek i chwali się swoimi wyrobami. Może przy okazji coś sprzeda. Dlaczego nie? Jeżeli ktoś robi ładne kartki, niech się chwali. Wspierajmy się nawzajem. Może w przyszłości się okaże, że będziemy mogli/mogły nawiązać współpracę, coś wspólnie zrobić. Na Facebooku jest pełno grup siebie wspierających, ale nie duchowo, tylko w konkretnych działaniach. Na przykład hasło: poszukiwany/poszukiwana. Kogo byśmy chcieli zaprosić do działania.

Dlaczego tu nie można by tego zrobić? Ja jestem z tych osób, które lubią działać, dzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim współpracować, stąd mój pomysł.
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-05-12, 19:16   

Dlatego, że każdy wie kogo blogi lubi i kogo ma odwiedzać i nie potrzebuje do tego dodatkowych linków...albo ma te blogi dodane u siebie w ulubionych. Poza tym, każdy ma założony temat dot. swojego dziecka i jak coś to tam wrzuca info. Poza tym stokrotka napisała jak masz robić i zamknijmy ten temat.

A wracając do Twojego wyjaśnienia, no to mając doktorat, to się nie popisałaś :-D chyba że jest on z czegoś ścisłego, wówczas wyrażanie siebie jest trudne.

P.s jest temat, ciekawe strony dla nas. I chyba tez jest poswiecony blogom. Poszukaj.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-12, 19:29   

Jestem statystykiem :lol: .
Poszukam w takim razie tematu blogi. Ale ja w większości swoje linki dawałam właśnie w "ciekawe strony". Tam Matras napisała swoje odczucia i od tego się zaczęło. Więc w zasadzie koło się zamknęło :-) ;-)
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-05-13, 07:13   

To ja jeszcze w kwestii technicznej.
Piszesz, że swój blog dopieszczasz, dbasz o niego, jest Twoim "dzieckiem". Chcesz żeby był doskonały. Rozumiem, ale zrozum innych. Jeżeli na Zakątku będziesz zamieszczała tylko linki do swojego bloga to nasze "dziecko" Zakątek kiedyś może stać się po prostu niepełnosprawnym dzieckiem ;-) Zapytasz dlaczego? A mianowicie w momencie kiedy podejmiesz decyzję, że Twój blog znika z sieci, nam zostaną suche linki nic nie mówiące.
Druga sytuacja. Czy Twój blog byłby doskonały gdybyśmy to my wchodząc na niego zamiast dyskusji/komentarzy wpisywali np. "moje zdanie jest tutaj ... i podawali link.?
Chyba też nie byłabyś zadowolona.
Tak więc dbajmy wspólnie o nasze miejsca w sieci!

EDIT:

Cytat:
:idea: Mam taką propozycję.
Czy można założyć na Zakątku temat: blogrzy/blogerki i każdy kto prowadzi bloga miałby swój wątek. W tym momencie gdy ktoś chce poczytać blog Olgi Komorowskiej wchodziłby do mnie, gdy ktoś chce poczytać blog Matras wchodziłby na jej blog.



Gdy ktoś chce poczytać Twój blog to link znajdzie w Twojej stopce.
A u siebie promujesz inne blogi bo chyba nie mogę znaleźć?
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-13, 07:56   

Magda: Promuję inne blogi. Na przykład podaję linki do innych blogów, w comiesięcznym cyklu inspiracje. Oraz w innych tekstach np. w kim ty jesteś Downie, share week. Na moim fanpagu na FB również podaję linki do innych blogów, gdy na przykład przekazuję jakąś informację z ich strony. Na przykład ostatnio znalazłam ciekawy link na temat komunikacji znaczkami na koszulkach na stronie www.wyrwanezkontekstu.pl i pomimo, że był to tylko link umieszczony na tej stronie, który autorka zamieściła a nie jej cały wpis, podałam informację, skąd wzięłam newsa o koszulkach.

Twój argument, że gdy zniknie mój blog, to macie puste linki - w "czytaliśmy, oglądaliśmy, polecamy" podajecie linki - przecież też mogą stać się z czasem puste. :-)
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-05-13, 15:32   

Olga, nie owijajmy w bawełnę! Nie przemawiają do mnie twoje wyjaśnienia i myślę, że nie tylko do mnie.
Nie wkleisz "swojego dopieszczonego dzieła" w całości (poszczególne artykuły okraszone podpisem, odnośnikiem do strony bloga = źródełka), ale częste i geste linkowanie tego twojego oczka w głowie przychodzi ci bez problemu? Dziwne...

Nikt ci nie zabroni linkować, bo byłoby to krzywdzące dla innych - zmiana regulaminu.
A dlaczego jesteś pierwsza w takich działaniach, dlaczego nikt tego wcześniej nie robił? Bo tej pory nikomu z blogujacych zakątkowiczów pewnie nawet przez myśl nie przeszło, żeby wykorzystywać nasze wspólne "dziecko" do autopromocji (pozycjonowania?).
Dla mnie temat skończony. Jesteś nie fair wobec innych blogujących zakątkowiczów!!!
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-05-13, 20:53   

Ze względu na to, że post Olgi poruszał wiele treści, odpowiadam na niego w ten sposób:

OlgaKomorowska napisał/a:


Iga, Wyjaśniłam jak najbardziej potrafiłam. Może jeszcze uzupełnię. Mój blog to jest moje dzieło. Nie chcę się nim dzielić w sposób, który został zaproponowany, czyli, że kopiuję całą treść wpisu i na końcu daję link.
Jeżeli nie mogę podawać wstępu plus link do bloga, poproszę o konkretny zakaz podawania linków do własnego bloga.

Moja uwaga: Zakątek to nasze wspólne dzieło i dzielimy się nim w ten sposób, że właśnie tu wpisujemy swoje przemyślenia w danym temacie.
Większość pisze Ci, że nie jesteś w porządku wobec Zakątkowiczów, a Ty na przekór wszystkim będziesz linki zamieszczać - no, bo przecież zakazu nie ma...



:idea: Mam taką propozycję.
Czy można założyć na Zakątku temat: blogrzy/blogerki i każdy kto prowadzi bloga miałby swój wątek. W tym momencie gdy ktoś chce poczytać blog Olgi Komorowskiej wchodziłby do mnie, gdy ktoś chce poczytać blog Matras wchodziłby na jej blog.

Moja uwaga: Zakątek nie jest do reklamowania swoich własnych stronek, a i tak masz taką możliwość podając link do swojego bloga w swojej stopce, jak ktoś będzie chciał poczytać Twojego bloga, martas bloga, czy mojego to sobie wejdzie i poczyta...A tu wchodzimy po to, by poczytać to, co jest napisane na Zakątku.

Wpisy z blogów "nie plątałyby się" (bo taki padł min. zarzut wobec mnie) po innych tematach (chociaż ja mam tematy na blogu, które uzupełniają niektóre dyskusje z Zakątka). Podawalibyśmy wpisy i widać by było, że pojawiło się coś nowego. Każdy miałby szansę i możliwość pokazać się.

Moja uwaga: Weszłam w Twoje posty na forum - ponad 3/4 z nich to linki do Twojego bloga...i to niekoniecznie związane z tematem aktualnej dyskusji, tylko luźno związane z tytułem wątku np. w wątku o zwierzętach ni z tego ni z owego (chociaż ostatnie wpisy dotyczyły zupełnie czegoś innego, Ty pojawiasz się tam i wklejasz link do bloga z wpisem o adopcji psów - nikt w tym momencie o to nie pytał ).
A szansę i możliwość pokazać się ma każdy również na Zakątku.


Ja się właśnie zastanawiam, dlaczego ja jestem pierwsza, która zaprasza do dyskusji pokazując :swój wyrób, swoje dzieło", czyli dwa zdania wstępu i linki do bloga. Czy na innych blogach nie ma ciekawych tematów? Na pewno są! Więc pokażcie to! Jako kolejny wpis w jakimś temacie, jako nowy wpis. Moim zdaniem nie robi się bałaganu w momencie, gdy jest temat o wspieraniu edukacji, a ja podaję namiary na artykuł, który napisałam o czytaniu Agacie. To się wiąże jak najbardziej.
Byłaby dyskusja.

Moja uwaga: Dlaczego jesteś pierwsza? Hmm...myślę, że na pewno jesteś pierwsza, która na Zakątku tak się promuje, ale na pewno nie jesteś pierwsza jeśli chodzi o pokazanie tego, co potrafi się zrobić. Do Zakątkowych dyskusji wcale się nie włączasz, a przepraszam - włączasz, bo podajesz link do swojego bloga i zapraszasz do dyskusji - ale gdzie? Tam czy tu ? Jak będę chciała tam, to na Zakątku nic z tego nie zostanie, a jeśli tu, to mam polemizować z linkiem? A każdy kto chciałby wiedzieć o co chodzi , musiałby najpierw wejść na Twojego bloga, bo tam byłaby treść, do której odnosi się dyskusja. Sprytnie :]

:idea: Moim zdaniem jeżeli coś robimy to nie powinnyśmy tego chować po kieszeni tylko o tym mówić. Ktoś ładnie robi na szydełku, niech też ma swój wątek i chwali się swoimi wyrobami. Może przy okazji coś sprzeda. Dlaczego nie? Jeżeli ktoś robi ładne kartki, niech się chwali. Wspierajmy się nawzajem. Może w przyszłości się okaże, że będziemy mogli/mogły nawiązać współpracę, coś wspólnie zrobić. Na Facebooku jest pełno grup siebie wspierających, ale nie duchowo, tylko w konkretnych działaniach. Na przykład hasło: poszukiwany/poszukiwana. Kogo byśmy chcieli zaprosić do działania.

Moja uwaga: Takie wątki na Zakątku są, dziewczyny dzielą się tam swoimi pomysłami, wyrobami, zamawiają, czasem kupują. Są wątki, w którym wspierają się duchowo (jak to ładnie nazwałaś :roll: ), są wątki gdzie zapraszają do konkretnego działania (np. spotkania, zloty, Szlachetna Paczka, stowarzyszenia, popieranie akcji)- tylko te działania są nastawione na innych, nie na promocję siebie...
Zakątek to nie jest Facebook (i całe szczęście) i wcale nie musi być taki sam. Zresztą to właśnie tak powinno być, wszystko nie może być takie samo.


Dlaczego tu nie można by tego zrobić? Ja jestem z tych osób, które lubią działać, dzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim współpracować, stąd mój pomysł.

Moja uwaga: Ale Ty nie dzielisz się swoją wiedzą na Zakątku - Ty reklamujesz swojego bloga, nie współpracujesz - działasz na przekór i to bez wyjaśnienia- bo tłumaczenie "nie będę wpisywać treści z bloga, bo...nie , bo nigdzie tak nie robię", nie trafia do mnie, jestem za stara na takie odpowiedzi ;-)



Mam swojego bloga, jest w nim miejsce na wpisy o Ani, o moich przemyśleniach związanych z zespołem, ale jest w nim sporo zupełnie innych treści, są tam moje zainteresowania, moja "filozofia życiowa", a nawet przepisy. Do głowy mi nie przyszło tak pchać się wszędzie z tym blogiem, a przecież wiele tematów na Zakątku mogłabym ozdobić moimi linkami...widocznie mam inne priorytety w życiu...

Podsumowując:
Dla mnie Twoje linki to reklama na zasadzie konkurencji - chodź do mnie, u mnie jest ciekawie. Jesteś na Zakątku? - ale musisz wejść do mnie żeby przeczytać, bo tu nic nie zamieszczę, nie, bo nie. To jest nie w porządku nie tylko wobec blogujących, to jest nie w porządku wobec wszystkich Zakątkowiczów. Wchodzisz na Zakątek, wklejasz link do jakiegoś tematu i na tym kończysz całą "dyskusję". To tak jakbyś wpadła do czyjegoś domu, włączyła się w trwającą rozmowę okrzykiem " chodźcie do mnie, u mnie kinder niespodzianka" i zniknęła...A za dwa dni na uwagi osób, które były w tym domu, mówisz, że wszystko ok, przecież nikt nie zabrania rozdawać kinder niespodzianek.
Olgo - nie znam Cię wcale, ale po tym, co "robisz" na Zakątku uznałam, że jesteś osobą, której wcale nie zależy na dzieleniu się swoją wiedzą, tylko za wszelką cenę dążysz do pokazania się (myślę, że tak uważa więcej osób). Czy o to Ci chodziło?
Dodam jeszcze, że napisałam to wszystko nie po to, by Cię obrażać, czy zabraniać Ci pisać, zrobisz jak będzie chciała i tak prawdę mówiąc jest mi to zupełnie obojętne. Napisałam to tylko dlatego, że odniosłaś się do mojego wpisu dotyczącego linków związanych z blogami.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-14, 08:38   

stokrota napisał/a:

:idea: Mam taką propozycję.
Czy można założyć na Zakątku temat: blogrzy/blogerki i każdy kto prowadzi bloga miałby swój wątek. W tym momencie gdy ktoś chce poczytać blog Olgi Komorowskiej wchodziłby do mnie, gdy ktoś chce poczytać blog Matras wchodziłby na jej blog.


Można oczywiście, pogadam z Kabatem. Chociaż kto prowadzi blog widac w profilu uzytkownika...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2016-05-14, 22:35   

Z tego wszystkiego, z tej całej tu dyskusji o blogach wynikło to, że weszłam na kilka bogów Zakątkowych mam, no i jestem pod wrażeniem !
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-05-14, 23:58   

Ja zdążyłam wejść tylko na jeden bloog i też jestem pod wielkim wrażeniem - Majowa Reaktywacja mnie zachwyciła. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-15, 18:05   

Iga napisał/a:
Dlatego, że każdy wie kogo blogi lubi i kogo ma odwiedzać.


Wlaśnie oodwiedziłam blog Najmajowniejszej, a tam o oddechach i ich zapachach i to po japonsku?! :wow:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-15, 18:22   

grażyna napisał/a:
Mnie też to zdanie, może nie poraziło, ale zdziwiło. I tak na marginesie tej dyskusji o linkowaniu czy nie. Rozumiem tą część wypowiedzi, że aby forum działało musi ktoś opłacić serwer. Czyli ok, robimy zrzutkę na serwer i domenę. Ale pierwsze zdania, że jak stowarzyszenie się rozwiążę to zniknie i forum jest dla mnie niezrozumiałe. Forum było pierwsze, więc czemu rozwiązanie stowarzyszenia(odpukać) to także zamknięcie forum?

Oczywiście, że Forum było pierwsze. a że trzeba je było opłacać. Osoby zaangażowane skrzyknęły się i zawiązały Stowarzyszenie. W ten sposób forum stało się organem stowarzyszenia -Zakatek21. Jeśli Stowarzyszenie się rozwiąże to Forum raczej też zniknie...Czy to jest takie dziwnne?
Dla mnie nie, jest to konsekwencją decyzji które podjęli Czlonkowie Założyciele
Jest statut zarejestrowany w sądzie II rozdział w paragrafie 4 mowi:
1. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
a) prowadzenie forum internetowego będącego miejscem wymiany poglądów, wsparcia i wzajemnego doradztwa rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa;


Zwykle tak bywa z wolnymi tworami, które nagle zmienią swoj status ...Obowiązują wtedy uchwały zarządu i wszystko nabiera znaczenia formalnego. Każde zmiany w Zarządzie musi potwierdzić sąd administracyjny...
Oczywiście jak ktos tu sobie wchodzi cos przeczta, albo napisze to właściwie jest wolnym ptakiem nic nie musi.
Jesli ktoś zajmuje się forum , przenosi posty, albo usuwa reklamy, albo zajmuje się downoteką to jednak coś musi i to regularnie, Formuła tego forum to też jest dzieło programisty.Dla mnie w sposób zasadniczy różni się od grup facebooka, że 1) można tu być nikogo nie prosząc o laskę przyłączenia, 2)że swoje posty można zawsze znaleźć i wiele wiadomości jest usystematyzowanych .Jest tu względny porządek

Kiedy ktoś odchodzi ze stowarzyszenia, nie ma mozliwości moderowania forum, może tylko pisać i czytać...Jak nie będzie Stowarzyszenia , nie będzie tez tego Forum...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-05-15, 19:14   

Czyli jak to Monika napisała kiedyś "takie to typowo polskie" to też miała na myśli Z21?
Coś działało, więc zostało poprawione po to, żeby zamknąć :spoko: ... spoko.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu