FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
aparat ortodontyczny dla nastolatka z ZD
Autor Wiadomość
edyta salach 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-08-01, 13:23   aparat ortodontyczny dla nastolatka z ZD

Witam
mam pytanie, moze ktoś coś wie , moze ktos cos słyszał
Moja Angela mimo iz od wielu lat jest pod opieka ortodonty dopiero teraz kwalifikuje sie do załozenia aparatu ortodontycznego. i niestety tak jak dzieciom zdrowym NFZ juz w tym wieku tego nie finansuje, absurd jakich wiele. Chodzi o aparat zdejmowany bo stałego na razie nie chce jej zakładać bo boje się ze wtedy to juz nikt nie zrozumie co ona mówi, sama nosiłam aparat i wiem że utrudnia to wymowę

zastanawiam sie czy nie napisać jakiegos pisma czy podania do NFZ o sfinansowanie tego aparatu- czy ktos z was pisał juz takie podanie i jaki ewentualnie był efekt.

czy ktos z was moze zna inną mozliwość sfinansowania tego aparatu, moze gdziś robia to naszym dzieciom za darmo

czy aparat można zaliczyć do zaopatrzenia ortopedycznego tak jak w przypadku aparatu słuchowego czy roweru rehabilitacyjnego i czy mozna składać do PCPRu o sfinansoawnie tego- pewnie jest jakis wykaz tych srodków które oni finansują, jesli ktos wie gdzie go szukać była bym wdzięczna
_________________
edyta
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2010-08-01, 13:49   

Edyta, moja Ola nosiła aparat stały przez 3 lata. Miała założony w Klinice w Lublinie( poradnia wad rozwojowych twarzoczaszki) Wszystko miała za darmo. Nie mówiła gorzej, może parę dni zanim przyzwyczaiła się. Teraz nosi aparat wkładany na podtrzymanie leczenia.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
edyta salach 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-08-02, 18:54   

Stały? Za darmo?

no to w warszawie też muszą to gdzieś robić
a właśnie ja nie napisałam że z warszawy jesteśmy, może ktoś wie gdzie w warszawie takie rzeczy robią.

A własciwie do dlaczego w takiej poważnej poradni zrobili Oli ten aparat, to jakiś bardziej specjalistyczny, dostosowany do potrzeb i "budowy" naszych dzieci.
_________________
edyta
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2010-08-02, 20:23   

Edyta, Pati nosila aparat na teby-staly i az takiej róznicy w mowie nie bylo, no moze pierwsze dwa, trzy tygodnie.
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2010-08-03, 16:04   

Nie, to był normalny aparat stały. Mogła mieć wkładany ale ortodonta zaproponował stały. Na początku nosiła taki na podniebieniu, na rozszerzenie łuku, potem stały. Nie miała jakiejś wady tylko podniebienie gotyckie ( może to traktowane jest jako wada). Mnie pokierował ortodonta do którego chodziłam prywatnie.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
kasiazy 
nawijacz

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 653
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2016-06-23, 20:09   

Natalka ma od 6 m-cy aparat wkładany tylko na noc finansowany przez NFZ
_________________
mama Natalki z ZD 31,03,2005 i Filipa 20,02,2010
 
 
clodine 
milczek

Wiek: 36
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-06-30, 10:32   

Jeśli ktos byłby zainteresowany słyszałam, że tanio aparat mozna załatwić w czechach. Ani mają dwa razy niższe ceny za usługi dentystycznie od nas. Polecam, moja siostra ma tam zakładany i płaciła chyba 800 zł na górę.
 
 
Sorenoo 
milczek

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-08-02, 10:58   

800 złotch za górę i dół czy tylko na jeden łuk? Bardzo tanio, aż jestem w szoku. Sama płaciłam po 1,5 tysiąca na oba łuki. Co do pytania, też myślę, że jest to kwestia przyzwyczajenia. Mimo wszystko aparat stały jest lepszy, ale pozostaje jeszcze jeden problem - ból. Nawet zdrowemu dziecku ciężko wytłumaczyć, że to dla jego dobra i musi poboleć, a co dopiero z zD.
_________________
Dziec­ko naj­więcej miłości pot­rze­buje wte­dy, gdy naj­mniej na nią zasługuje.

Majewski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu