FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór szkoły - czym się kierować
Autor Wiadomość
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-04-09, 21:16   

A to Szymon jest w klasie teraputycznej tylko u nas tak sie tego nie nazywa :spoko:
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Sorenoo 
milczek

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-08-02, 10:37   Nauczyciele i liczebność

Wybrałam zespół szkół integracyjnych (do których sama uczęszczałam, zatem kierowałam się doświadczeniami, a wiedziałam, że część starej kadry wciąż tam uczy) oraz liczebnością danej klasy (ok, na to nie można mieć specjalnego wpływu, ale klasy integracyjne zwykle nie przekraczają 20 osób). We wrześniu najważniejsze okazało się, jak dziecko czuje się w tym miejscu, obserwowałam stosunek nauczycieli przy rozmowach z nimi, przyglądałam się dzieciakom i tym, co moje maleństwo mówi na ich temat. Wybór szkoły ciągnie sie tak naprawdę jeszcze trochę po 1 września ;)
_________________
Dziec­ko naj­więcej miłości pot­rze­buje wte­dy, gdy naj­mniej na nią zasługuje.

Majewski
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 20:34   raport NIK o kształceniu Uczniów niepeł. w szkołach masowych

Kiedy zastanawiamy sie nad wyborem szkoły która będzie najlepsza dla naszego dziecka warto wiedzieć, że w roku szkolnym 2016/2017 o 11% wzrosła liczba uczniów o specjalnych potrzebach kształenia w szkołach masowych.
NIK przygotowała raport, w którym stwierdza, że aż w połowie ogólnodostępnych placówek oświatowych, kształcących uczniów z niepełnosprawnościami, nie zapewniono odpowiednich warunków by udzielane wsparcie zaspokajało potrzeby tych uczniów i realizowało przysługujące uprawnienia. W połowie skontrolowanych szkół i przedszkoli nie zachowano należytej staranności w planowaniu i realizacji wsparcia, w części placówek brakowało także doświadczenia i wiedzy dotyczącej organizacji pracy z uczniem niepełnosprawnym oraz zapewnienia finansowania tych działań.
:arrow: raport NIK
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2018-01-24, 10:12   

I własnie dla tego z obawy ,że nie będzie miał spełnionych wszystkich warunków do swojego rozwoju i nauki nasz Maks nie poszedł do miejscowego masowego przedszkola .
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-15, 21:46   edukacja włączająca czy integracyjna

:arrow: Wywiad

Jaka jest różnica?
Edukacja włączająca zakłada, że wszyscy uczniowie uczą się razem i na tych samych zajęciach. Tylko ci ze specjalnymi potrzebami dostają dodatkowe wsparcie, by mogli uczyć się bardziej efektywnie. Edukacja integracyjna, według najpowszechniejszego rozumienia, zakłada zaś, że część dzieci jest włączana do wspólnej nauki w ograniczonym zakresie czasowym. Jest wyraźna różnica pomiędzy edukacją włączającą a integracyjną. Ta pierwsza w szerszym zakresie skupia się na zapewnieniu równości i bycia częścią społeczności. Włączanie to coś więcej, niż fizyczna obecność dziecka w szkole – chodzi raczej o akceptację i podkreślenie jego wartości . Obie te idee są do siebie podobne, ale edukacja włączająca niesie za sobą wartości obywatelskie – nie chodzi tylko o to, że kogoś umieszczamy w społeczności, ale o to, że czynimy go ważną jego częścią.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu