FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trening uwagi słuchowej - metoda Tomatisa
Autor Wiadomość
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-20, 05:39   

dzięki za odzew
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2016-10-20, 07:03   

Wśród specjalistów zdania są podzielone.Np.psycholog z Katowickiego Centrum Mowy i słuchu bardzo chwaliła Tomatisa.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-20, 08:37   

Ja słyszalam , że nasi po Tomatisie mają kłopoty z trzymaniem moczu
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
aga.d 
gaduła


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Woj.mazowieckie
Wysłany: 2016-10-20, 10:34   

Kasiu moja Majka teraz uczęszcza na terapię Tomatisa jest po pierwszej sesji w listopadzie kolejna.Panie w szkole widzą poprawę,ja również.My się doczekałyśmyna fundusz
w Kajetanach,długi czas oczekiwania i trzeba przejść testy kwalifikujące.
_________________
Agnieszka mama Mai z ZD ur.(25 04 08)i Pauliny ur .(20 02 98)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-20, 11:18   

Właśnie Aga nam w Kajetanach nic nie zaproponowano ale Twoja jest mniejsza i jest szansa na poprawę a u nas już po ptakach że tak powiem. ;/ Ja pisałam robię wywiad,
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-20, 18:04   

My Tomatisa zaczęliśmy 3 lata temu. Ania nie mówiła. Po pierwszej sesji widziałam wielką poprawę pojawiły się pierwsze słowa. Pierwszego Tomatisa robiliśmy za koszmarne pieniądze ok. 2 tys. zł za 2 tygodnie 2 godz. dziennie Ania w tym czasie pracowała z logopedą malowała, rysowała, wyklejała, lepiła, oglądała książeczki, miała masaż rąk, druga sesja trwała krócej chyba 10 dni 1 tys coś zł. Teraz mamy za darmo Tomatisa w naszym PSOUU ale 1,5 godziny dziennie, bez sobót i niedziel...

Z treningu Tomatisa może skorzystać każda osoba, która:
- ma problemy z koncentracją,
- ma trudności w nauce,
- ma problemy językowe, takie jak: opóźniony rozwój mowy,
jąkanie lub wady wymowy,
- ma słabą koordynację i płynność ruchów,
- ma większy poziom pobudzenia zarówno ruchowy, jak i emocjonalny,
jest wycofane, unika kontaktów,
- ma niską samoocenę.
- ma zaburzenia pamięci,
- ma problemy związane z depresją i brakiem energii,

W praktyce nie ma więc rzeczywistego limitu wiekowego w celu skorzystania z Metody Tomatisa, a doświadczenie pokazuje, że dobre rezultaty uzyskuje się w przypadkach znaczącej większości osób, niezależnie od tego czy będą one dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi czy starszymi.

Trening słuchowy prowadzony jest z użyciem licencjonowanego sprzętu. Umożliwia on przetwarzanie muzyki tak aby przetworzona muzyka stymulowała osłabione i nadwrażliwe zakresy słuchu, stymulowała układ przedsionkowy poprzez procesy bramkowania, a także prawidłową lateralizację słuchową, w zależności od indywidualnych potrzeb każdego uczestnika treningu.

Terapia rozpoczyna się najczęściej fazą mającą działanie relaksacyjne dla ciała i układu wegetatywnego. W tej fazie dąży się do poprawy uwagi słuchowej zewnętrznej i do większego zrównoważenia w zakresie uwagi słuchowej między uchem prawym i lewym.
Druga faza terapii dotyczy zwykle eliminowania zaburzeń uwagi słuchowej w strefie somatycznej. Stosuje się tu program, który prowadzi do regulacji funkcji błędnika i niweluje wynikające z zaburzenia uwagi słuchowej problemy z równowagą ciała, koordynacją ruchową.
Dalsze dwie fazy terapii służą eliminowaniu zaburzeń w strefie związanej z emocjami i poziomem energii.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-20, 19:55   

Marzenia czy uważasz że Tomatis wpłynął na lepszy rozwój Ani jeśli tak to na jakie sfery. ? Interesuje się choć przyznam że to co Bartosz miał osiągnąć to pewnie osiągnął ja ze względu na mowę pewnie mniejszym więcej pomorze i pewnie też nie każdemu . napisz negatywne jak i pozytywne odczucia stosowania tej terapii
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-20, 21:49   

U nas największe efekty były po 1 Tomatisie, pojawiły się słowa i większa uwaga, koncentracja teraz jakoś nie widzę wielkich sukcesów. Terapia nie należy do łatwych dziecko musi być ciche, nie może rozmawiać, płakać. Ania w nocy bardzo dużo siusiała, cała była zlana po pachy i pościel także do wymiany. W trakcie terapii musiałam ją pilnować, by nie zdejmowała słuchawek, moja chwila nieuwagi i słuchawki już były zdjęte…
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-21, 06:33   

Marzenia - czyli rewelacji nie ma - jak nie dostaniemy dofinansowania w postaci projektu to koszt 1 i 2 etapu będzie 3 tys. brane są pod uwagę dzieci autystyczne - nasze dzieci chyba nie koniecznie - jeśli bym miała zrobić za darmo lub nie wielką dopłatą to może bym się i zdecydowała ale nie wiem czy jest sens jak Bartosz ma prawie 18 lat. Po prostu robię wywiad dziewczyny chcą mnie przekonać że terapia jest dla wszystkich i wszystkim pomaga a szczególnie pomaga mieć mniej w kieszeni ;/
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2016-10-21, 18:31   

A czytałyśyście kto to byłTomatis i po co stworzył tę metodę myślę, że to wam pomoże i coś wyjaśni .Metoda tomatisa i jej zastosowania .
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-21, 20:37   

Czytając tak można się dowiedzieć co i jak jak wszystkie metody pomagają na wiele rzeczy - ale nie znalazłam ze pomaga na upośledzenie umysłowe na poprawę mózgu - a chce usłyszeć zdanie osób które zastosowały tą terapię w przypadku naszych dzieci - doświadczyły :roll:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu