FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cerebrolizyna
Autor Wiadomość
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-14, 16:23   

:nie: trzeba wtedy poczekać
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
mag77 
cichosza

Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-05, 14:20   cerebrolizyna

Ja chciałam się podzielić tylko swoimi obserwacjami. Podajemy Frankowi cerebrolizynę od ok. 2-ego roku życia. Teraz ma trzecią serię zastrzyków (zalecone przez dr Flisiak) po uprzednim EEG (bez zmian). Zastanawiałam się przed podaniem trzeciej serii, bo niby czytałam, że lek się podaje do 3-ego roku życia, a Franek w styczniu skończył 3 lata - ale... zaczęsliśmy trzecią serię w marcu, po półrocznej przerwie podczas której zauważyłam znaczny spadek koncentracji (co mogłam tłumaczyć również zimą, pojawieniem się młodszej siostry, rozwojem - Franek jest od ok. 2,5 r.ż. w permanentnym stanie na "nie" itp.), ale po miesiącu podawania leku znów zauważyłam dużą różnicę w szybkości uczenia, koncentracji, rozwoju mowy. Przy czym... cerebrolizyna nie jest lekiem na ZD, ale może bardzo pomóc "mózgowi", jeśli dostarczy się przy tym dużo stymulacji poznawczej. Wraz z cere wprowadziliśmy rok temu metodę krakowską, z resztą dużo stymulowaliśmy poznawczo i ruchowo Franka już od urodzenia. Na dzień dzisiejszy Franek dużo mówi (krótkimi oraz bardziej złożonymi zdaniami, składa i czyta słowa z otwartych sylab np. opowiada czym się bawi w trakcie zabawy, co jest narysowane w książeczkach itp.), można się z nim dogadać, szybko reaguje, szybko odpowiada i w tej szybkości zwłaszcza oraz w rozwoju mowy widzę szczególną zmianę po miesięcznymi podaniu trzeciej serii cerebrolizyny. Skutków ubocznych nie zauważyliśmy.
Nie zachęcam, ani nie odradzam, każdy powinien przeanalizować swoje podejście do tego rodzaju leczenia. Zamieszczam tylko swoją opinię, bo uważam, że musimy się dzielić swoimi doświadczeniami. Gdyby był lek tańszy - też bym podała mojej babci po udarze... ale pewnie nie miałabym czasu, żeby ją dodatkowo stymulować układankami, rysowaniem, puzzlami itp., więc efekty może nie byłyby rewelacyjne. Z perspektywy czasu - podałabym cerebrolizynę Frankowi jeszcze wcześniej i będę pilnować krótszych przerw pomiędzy podawaniem (lekarz zalecała 2-3 mies.). Dodam, że na zastrzyki do przychodni chodzi chętnie - samego ukłucia nie lubi, ale nie płacze! Za to pogada sobie z Paniami Pielęgniarkami, które go bardzo lubią. Natomiast na pewno trzeba lek stosować pod kontrolą doświadczonego lekarza i obserwować dziecko.
Dodam, że można załatwić podanie leku na NFZ przez pielęgniarki środowiskowe - trzeba załatwić jedynie odpowiedni druk ze zleceniem od neurologa (lub innego specjalisty), który ma umowę z NFZ. Pozdrawiam. papa
_________________
Magda - mama Franka z ZD (31.01.2013)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-17, 21:03   

My jestesmy w trakcie 3 serii, wiem że można podawać wiekszym dzieciom, pracujące tam od 20 lat pielęgniarki mi to mówią, że chodzą i 10 latki i 15 lattki z 8 czy 10 seria. Ja jeszcze będę stosować u Marcina pod koniec września- zalecenie- miesiąc przed i miesiąc po szczepieniach odstawić cere.
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-19, 15:59   

i tez( jak mag77) po podaniu widzisz jakieś skoki rozwojowe czy lepsze skupienie uwagi?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-19, 19:09   

jest bardziej żywy,pobudzony podobno to też reakcja... nic znaczącego nie ma chociaż logopeda twierdzi że próbuje naśladować jakiś odgłos czasem tak od maja apodajemy od grudnia
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
medDent
milczek

Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2016-11-09, 16:45   

Może ktoś tak na chłopski rozum wyjaśnić czym jest cerebrolizyna?
I od kiedy się ją podaje?
Ania ma dopiero 3 msc.
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-09, 20:55   

http://www.zespoldowna.in...ebrolizyna.html tu info o lekarzach zajmujących się podawaniem cere

http://www.zespoldowna.in...ia-groszka.html od tego czasu liczba dzieci się zwiększyła

http://www.zespoldowna.in...power-drug.html
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-12, 13:52   

medDent napisał/a:
Może ktoś tak na chłopski rozum wyjaśnić czym jest cerebrolizyna?
I od kiedy się ją podaje?
Ania ma dopiero 3 msc.


Proszę o przedstawienie się w :arrow: Czas się przedstawić
Podpis ze stroną internetową został usunięty jako reklama. Nick wybrałaś/wybrałeś sobie też zbieżny zdaje się z nazwą firmy... :-/
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-21, 13:01   

Witam mojemu synowi zostala przepisana cerebrolizyna 10 kapsulek podawanych co 10 dni czy mam to rozumiec ze jest to pierwsza seria i takich serii powinno byc 3?.kolejna wizyte i neurologa mamy za 3 miesiace przypuszczam ze przepisze on kolejna serie jesli dobrze rozumiem.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-21, 18:32   

Myślę, że własnie tak będzie, jak piszesz. Powodzenia
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-21, 20:22   

meteor napisał/a:
Witam mojemu synowi zostala przepisana cerebrolizyna 10 kapsulek podawanych co 10 dni czy mam to rozumiec ze jest to pierwsza seria i takich serii powinno byc 3?.kolejna wizyte i neurologa mamy za 3 miesiace przypuszczam ze przepisze on kolejna serie jesli dobrze rozumiem.


Myślałam, że cere jest tylko w zastrzykach..
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-03-21, 23:16   

Może meteor się przejęzyczył, może chodziło mu o "ampułki"? Ja też pierwszy raz słyszę o cerebrolizynie podawanej w kapsułkach. Cerebrolizyna to roztwór do wstrzykiwań i infuzji.
Osoba dostaje 2 razy w tygodniu zastrzyki przez pewien okres. Potem jest wymagana przerwa chyba 6 tygodni i można ponownie podawać.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-22, 11:50   

tak przepraszam chodzi o ampulki do wstrzykiwania 1ml .ma dostawac jedna amuplke co 10 dni zostalo nam przepisane 10 ampulek i zastanawiam sie co dalej czy powinnismy zwrocic sie znow do neurologa by przepisal kolejna serie czy tak jak Marzenia piszesz przerwa 6 tygodni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-03-22, 16:28   

meteor musisz mieć kontakt z lekarzem neurologiem lub neurologiem psychiatrą i tylko od niego dowiesz się co dalej, tylko lekarz może przepisać ten lek i tylko lekarz może prowadzić chorego. Internet, forum to nie to miejsce. Każdy chory jest inny i potrzebuje zapewne indywidualnego prowadzenia. Z tego co wiem, słyszałam to dawka 1 ml to bardzo mała dawka może to dawka wprowadzająca i lekarz będzie ją zwiększał przy kolejnych wizytach.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-22, 19:59   

meteor napisał/a:
tak przepraszam chodzi o ampulki do wstrzykiwania 1ml .ma dostawac jedna amuplke co 10 dni zostalo nam przepisane 10 ampulek i zastanawiam sie co dalej czy powinnismy zwrocic sie znow do neurologa by przepisal kolejna serie czy tak jak Marzenia piszesz przerwa 6 tygodni


Jeszcze nie słyszałam o tak małym dawkowaniu. My zaczęliśmy od wizyt 2 razy w tyg- wtorek i piątek po 1 ml. po 1 serii koniecznie powtórz eeg, nie daj sobie wmówić , że nie ma potrzeby. Nie wielu przepisuje cere, więc musisz być w kontakcie z tym lekarzem, który wam to zapisał. Ja u mojego Marcina oprócz nadpobudliwości nic dobrego nie zauważyłam. Niestety dopiero przy końcu 3 serii zrobiliśmy eeg. Wykaqzało zmiany padaczko- kształtne. Poprzedni wynik był w normie. Więcej nie poszłam do tego neurologa i nie polecam jego. Teraz jesteśmy pod opieką " normalnej w miarę" neurolog, która od razu dała nam skierowanie na rezonans głowy w szpitalu. Tamten nie widział takiej potrzeby...
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu