FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie preparatami grasicy
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-13, 16:34   Leczenie preparatami grasicy

Do tej pory nie pisaliśmy jeszcze obszerniej o leczeniu ("leczeniu" - do wyboru) preparatami grasicy. Ponieważ jednak :arrow: paptyta wspomniała o tym preparacie - zakładam osobny o tym wątek.

paptyta napisał/a:
Teraz być może o najważniejszym moim pomyśle.Otóż gdzieś przeczytałam artykuł o pewnym lekarzu,który ma w Sosnowcu laboratorium i prowadzi nowatorską metodę leczenia dzieci m.in.z zD.Szukałam,szukałam,znalazłam i dostałam się do niego ( http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4220637 ).Zdecydowałiśmy się,że dla dobra Michała warto zaryzykować.Narobiliśmy sobie wrogów w rodzinie ale nie przejmowaliśmy się tym.Kuracja polegała na przyjmowaniu w zastrzykach grasicy cielęcej (THYMEX i TFX ).Trzy razy w tygodniu.I tak przez trzy lata.


:arrow: Tutaj można poczytać o tym preparacie (zaznaczam, że jest to portal promujący tymoterapię).


:arrow: opis leku

W kontekście tych wszystkich informacji warto też przypomnieć oświadczenie opublikowane w jednym z kwartalników Bardziej Kochanych:

Oświadczenie Komisji Genetyki Człowieka
Komitetu Patofizjologii Komórki Wydziału VI Nauk Medycznych
Polskiej Akademii Nauk


W związku z masowym zgłaszaniem się rodziców dzieci z zespołem Downa do Poradni Genetycznych w kraju z prośbą o wystawianie zaświadczeń o rozpoznaniu tego zespołu u ich potomstwa, w celu dalszego leczenia tych dzieci preparatami grasicy, Komisja uznała za konieczne zapoznanie się z podstawami merytorycznymi tego leczenia oraz sposobem przeprowadzania tego eksperymentu medycznego.

W tym celu Przewodniczący Komisji prof. J. Limon zwrócił się z prośbą do profesora J. Czaplickiego o przesłanie odpowiednich materiałów uzasadniających tego rodzaju postępowanie terapeutyczne u dzieci z zespołem Downa. Komisja otrzymała zbiór publikacji autorstwa prof. Czaplickiego oraz kopię jego pisma do Komisji Deontologicznej AM w Katowicach. Szczegółowej analizy merytorycznej nadesłanych materiałów dokonali:

  • prof. A. Horst,
  • prof. J. Nowak,
  • prof. Z. Pietrzyk,
  • prof. J. Zaremba,
  • prof. J. Limon,
  • dr L. Jakubowski.


Komisja zebrała się dn. 18 marca 1992 w Zakładzie Genetyki Człowieka PAN w celu ostatecznego określenia swojego stanowiska w powyższej sprawie. Na podstawie przedłożonej dokumentacji oraz dyskusji, w której brali udział prawie wszyscy obecni członkowie Komisji, ustalono następujące oświadczenie:

Stosowane preparaty TFX i Thymex są organopreparatami niemianowanymi o nieustalonym jednoznacznie składzie ilościowym poszczególnych frakcji hormonów grasicy - w tej sytuacji nie można wykluczyć nieprzewidzianych następstw immunomodulacji.

Na podstawie przedstawionych przez Autora danych oraz dostępnego piśmiennictwa w chwili obecnej brak jest jakichkolwiek przesłanek uzasadniających celowość stosowania wyciągów grasiczych oraz DNA u dzieci z zespołem Downa oraz mózgowym porażeniem dziecięcym. Przedstawiony przez Autora protokół realizowanych aktualnie badań w sposób znaczący odbiega od zasad wymaganych przy prowadzeniu prób klinicznych.

Treść oraz sposób reklamowania tego rodzaju leczenia naraża rodziny upośledzonych dzieci na wysokie koszty niepewnej terapii co stoi w sprzeczności z zasadami etyki lekarskiej.

Prof. dr hab. med. A. Horst
Przewodniczący Komitetu Patofozjologii Komórki PAN
Prof. dr hab. med. J. Limon
Przewodniczący Komisji Genetyki Człowieka PAN Poznań, dn. 18.03.1992 r.”

^^^^^^^^^


Wspominała też o tym dr Jolanta Ganowicz w artykule :arrow: W poszukiwaniu Anty-Downa
- próby farmakologicznego niwelowania wpływu dodatkowego chromosomu


cytat z ww. artykułu napisał/a:
Dlatego do diety takich pacjentów, terapii lekami czy leczenia podażą witamin należy podchodzić indywidualnie bez zachłystywania się niczym nie popartymi mitami, że jeśli będą np. przyjmować wyciągi z grasicy, to będą ładniejsze, a ich rozwój intelektualny będzie lepszy.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-07-13, 17:11   

Jak urodziła się Jagoda to leczenie grasicą było na topie.
My też w rodzinie narobiliśmy sobie wrogów,ale z innego powodu: nie zdecydowaliśmy się na podawanie tego specyfiku.
Z perspektywy czasu myślę,że podjęliśmy słuszną decyzję.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-07-13, 18:31   

Alicja, gratuluję rozsądku. :spoko: Słyszałam o tym, tzn. o leczeniu grasicą, które okazało się dobrym sposobem na naciąganie zdesperowanych rodziców. Dzieciom preparat nie pomógł, ale wielu nabił kasę. ;/
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-07-13, 18:52   

Patricia jest rocznik 97 i wtedy byl ten temat w Polsce Top, jednak w Niemczech uslyszelismy o skutkach ubocznych-bialaczka! Czy to tak bylo nie wypowiadam sie, ale szybko przestalismy sie tym tematem interesowac! Wielu rodzicow myslalo, albo mialo nadzieje na lepsze jutro dla swoich pociech.Czy ktos tez slyszal o tych skutkach ubocznych? ;/
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
Ireth 
milczek


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Weston Super Mare
Wysłany: 2017-05-31, 23:00   Wyciąg z grasicy

Czy ktoś wie coś o wyciągu z grasicy? Czytałam,że należy podawać dzieciom z ZD. Podobno daje dobre efekty . Ja nie wiem co podawać mojej 8 mies.córci.Daje jej wielowitaminowy suplement z żelazem.
_________________
Ireth
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-09, 20:53   

Ireth ale temat wygrzebałaś! :-) Scaliłam Twój post z istniejącym temat, przeczytaj.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu