FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fundraising
Autor Wiadomość
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2017-10-12, 15:46   

A czy tzw.goście mogą korzystać z zakątka tak samo jak my zarejestrowani ,bo jeśli tak to może to zmienić bo gość jest ukryty i anonimowy więc nie jest zainteresowany kosztami ,a z tego co widzę od jakiegoś czasu to więcej tu gości niż nas oficjalnych zakątkowiczów zagläda.
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-12, 16:09   

Goście czyli osoby niezarejestrowane nie widzą drugiej części forum,czyli zakątka domowego.
Katarzyna Wełna napisał/a:
,a z tego co widzę od jakiegoś czasu to więcej tu gości niż nas oficjalnych zakątkowiczów zagläda.


taka smutna prawda, na FB w zamkniętej grupie Zakątek 21, stale ktoś z dawnych forumowiczów włącza się do dyskusji...A tu cisza....
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2017-10-12, 16:25   

Ja też ostatnio z braku czasu nie zaglädałam na zakątek to może trzeba odwiedzić niektóre cicho siedzäcych w domu zacznę od marsjanki :wow:
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-12, 16:50   

Może nie jest to taki zły objaw , może to świadczy o tym że jest dobrze , normalnie i nie trzeba szukać porady :roll:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-13, 09:53   

Kwestia FB to kwestia łatwego dostępu, na komórce. Forum, portal nie ma wersji mobilnej. Rozmawialiśmy o tym wydaje mi się Ania kilka razy :-)

Znak czasów. Ludzie nie zasiadają do kompa wieczorem, przy kakao, aby sobie poczytać, podyskutować (tak było w latach 2006-2011, 2012). Teraz czytają grupę, bo na komórce mają zainstalowanego fejsa, jak jakaś wypowiedź kogoś interesuje, przechodzi na messengera, zapyta co go interesuje - cześć pa. Nikt nie zastanawia się: czy moja wypowiedź przyda się komuś, czy warto podzielić się swoim doświadczeniem, czy podać link, bo ktoś inny nie będzie już musiał szukać, czy postarać się o język zrozumiały, z polskimi znakami, z interpunkcją (to najczęściej już w ogóle fanaberia :okular: Jak czytam niektóre posty, to podziwiam ludzi, że w ogóle odpisują, że nie czują się nieszanowani...). Nam te cele przyświecały, teraz takich osób jest garstka. Spora część z nas takim działaniem przez wiele, wiele lat trochę (a może bardziej trochę) się wypaliła, doszła do ściany. Przychodzą nowi rodzice i dziwią się, że nie ma wiedzy usystematyzowanej, że "stwórzmy na FB zbiory wiedzy"itd. Na FB... Które absolutnie nie służy gromadzeniu baz wiedzy... To nie to narzędzie. Kiedy tam rzuciłam pomysł, żeby zgłosiły się osoby, które ogarną wybrane tematy, zamieścimy je uporządkowane na portalu, żeby pisały na nasza skrzynkę info@zakatek21.pl, ile osób napisało? :-) żadna? Zdaje się, że tak. Bo post za chwilę został zakryty 30 postami ze zdjęciem, 20 postami o komisji ds. orzekania, 10 postami, że właśnie urodziło się dziecko z zespołem i od czego zacząć.

Siepomaga, zrzutka.pl - już kilka lat temu chciałam zrobić do tego podejście, ale mi nie starczało czasu na ogarnięcie tematu: rejestracji, napisania informacji, zgłębienia formalnego tematu. Jest to narzędzie, które zdecydowanie pomaga. Zgadzam się, choćby ze względu na wygodę robienia przelewu. Podpinania tego pod fejsa właśnie itd. Portalem nigdy tego nie dogonimy, nawet nie powinniśmy mieć takich aspiracji, skoro to już ktoś wymyślił, warto tylko z tego korzystać.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-13, 13:15   

kabatka napisał/a:
Kwestia FB to kwestia łatwego dostępu, na komórce. Forum, portal nie ma wersji mobilnej. Rozmawialiśmy o tym wydaje mi się Ania kilka razy :-)

Znak czasów. Ludzie nie zasiadają do kompa wieczorem, przy kakao, aby sobie poczytać, podyskutować (tak było w latach 2006-2011, 2012). Teraz czytają grupę, bo na komórce mają zainstalowanego fejsa, jak jakaś wypowiedź kogoś interesuje, przechodzi na messengera, zapyta co go interesuje - cześć pa. Nikt nie zastanawia się: czy moja wypowiedź przyda się komuś, czy warto podzielić się swoim doświadczeniem, czy podać link, bo ktoś inny nie będzie już musiał szukać, czy postarać się o język zrozumiały, z polskimi znakami, z interpunkcją (to najczęściej już w ogóle fanaberia :okular: Jak czytam niektóre posty, to podziwiam ludzi, że w ogóle odpisują, że nie czują się nieszanowani...). Nam te cele przyświecały, teraz takich osób jest garstka. Spora część z nas takim działaniem przez wiele, wiele lat trochę (a może bardziej trochę) się wypaliła, doszła do ściany. Przychodzą nowi rodzice i dziwią się, że nie ma wiedzy usystematyzowanej, że "stwórzmy na FB zbiory wiedzy"itd. Na FB... Które absolutnie nie służy gromadzeniu baz wiedzy... To nie to narzędzie. Kiedy tam rzuciłam pomysł, żeby zgłosiły się osoby, które ogarną wybrane tematy, zamieścimy je uporządkowane na portalu, żeby pisały na nasza skrzynkę info@zakatek21.pl, ile osób napisało? :-) żadna? Zdaje się, że tak. Bo post za chwilę został zakryty 30 postami ze zdjęciem, 20 postami o komisji ds. orzekania, 10 postami, że właśnie urodziło się dziecko z zespołem i od czego zacząć.
.

Lepiej tego nie można określić. Dla tego nie mam i nie używam FB. Dla mnie to kolejny internetowy śmietnik i kartoteki aktualizowane przez samych użytkowników :-)

Cytat:


Siepomaga, zrzutka.pl - już kilka lat temu chciałam zrobić do tego podejście, ale mi nie starczało czasu na ogarnięcie tematu: rejestracji, napisania informacji, zgłębienia formalnego tematu. Jest to narzędzie, które zdecydowanie pomaga. Zgadzam się, choćby ze względu na wygodę robienia przelewu. Podpinania tego pod fejsa właśnie itd. Portalem nigdy tego nie dogonimy, nawet nie powinniśmy mieć takich aspiracji, skoro to już ktoś wymyślił, warto tylko z tego korzystać

Tak właśnie jest w sieci, a co za tym idzie marketingu internetowym non stop powstają jakieś narzędzia. Te które się przebiją są przez jakiś czas na topie. Warto je wtedy wykorzystać. Jak ich czas przeminie będą inne następne.

FB wykorzystywałbym raczej do promocji portalu i forum niż utrzymywania tam jakiejś ożywionej dyskusji. Jako związani w taki czy inny sposób z ZD może będziemy bardziej wyrozumiali dla tego tematu. Może trzeba ludziom na FB wytłumaczyć co się dzieje z postami i jak to się przekłada na budowanie bazy wiedzy. Może zrozumieją że lepiej te ważniejsze kwestie przenieść na forum i portal. Niemniej jednak jak już wspomniałaś, może to nie być łatwe zadanie z uwagi na fakt apki FB na telefony i przyzwyczajeń ludzi.


P.S. forum działa na smartfonie bez problemów mimo że nie jest mobilne.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-13, 13:26   

Jest jeszcze twitter, ale nasz temat jest wyjątkowo nie modny i w moim odczuciu nie mamy za dużych szans na przebicie się tam, ale można go wykorzystać w inny sposób. Co chwilę pojawiają się jakieś wpisy polityków jacy to oni są wspaniali i jak to coś robią. Z tego co piszecie to nas jest około 4000. Jak by kazdy założył konto i opdpisyawł im z propozycjami i brał udział w dyskusji bylibyśmy zauważeni. Ja ich tam czasem podręczę, ale jestem sam. Czasem mam tam jeszcze 2 inne osoby które im dopieką jakąś ciętą ripostą. Może jakąś zorganizowaną akcję :-) . Chodzi o to żeby uświadomić im absurdy jakie wokół nas krążą i utrudniają nam życie. Na jeden czy trzy twitty nie odpowiedzą, ale na 1000 pewnie zaświeci się lampka.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-14, 20:21   Wydatki Stowarzyszenia Zakątek21- tegoroczne

Koszt utrzymania serwera 738 PLN
Oplata usług księgowych 2660 PLN
Opłata za dwie domeny Zakątek i Downoteka 246 PLN
Certyfilat SSL 74 PLN ( na 3 lata)

Koszty obowiązkowe = księgowa, serwer, domeny= 3718 PLN

Zlot - dla dzieci atrakcje ( sensoplastyka, basen, żetony do Krainy Zabawy, Sportowa niedziela)- 1122 PLN
Bal dla dzieci -bufet -602 PLN
Animatorzy Kama- 350 PLN
Książeczki dla dzieci 200 PLN
Wykład dietetyka dla rodziców 300 PLN
Tusze do drukarki 186 PLN
Teatr na Dzień Dziecka w Zaździerzu 500 PLN
:arrow:
czyja to walizka

Druk Kartek Wielkanocnych 92 PLN
Opłaty pocztowe Kartki , Downoteka nie mniej niż 300 PLN
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-15, 14:49   Re: Wydatki Stowarzyszenia Zakątek21- tegoroczne

Koszt utrzymania serwera 738 PLN
To można zrobić taniej. Polecam zapoznać się z ofertą Hekko
( ja płacę tam mniej niż 150zł)
Oplata usług księgowych 2660 PLN
Tu to się raczej nie pokombinuje

Opłata za dwie domeny Zakątek i Downoteka 246 PLN
Domeny można np zarejestrować w premium - poza firmą która utrzymuje hosting. Pewnie zeszlibyście gdzieś do 180 zł netto. ja mam tam cennik hurtowy więc płacę jeszcze mniej

Certyfilat SSL 74 PLN ( na 3 lata)
NIc się nie wymyśli

Koszty obowiązkowe = księgowa, serwer, domeny= 3718 PLN

Zlot - dla dzieci atrakcje ( sensoplastyka, basen, żetony do Krainy Zabawy, Sportowa niedziela)- 1122 PLN
Bal dla dzieci -bufet -602 PLN
Animatorzy Kama- 350 PLN
Książeczki dla dzieci 200 PLN
Wykład dietetyka dla rodziców 300 PLN
Tusze do drukarki 186 PLN
Teatr na Dzień Dziecka w Zaździerzu 500 PLN
:arrow:
czyja to walizka
Takie koszty to w innych grupach przeważnie pokrywają sami użytkownicy, którzy na dane spotkania i imprezy się zjawiają. W innym przypadku proponuję zbiórki na konkretny cel na wspomnianych już portalach.

Druk Kartek Wielkanocnych 92 PLN
Opłaty pocztowe Kartki , Downoteka nie mniej niż 300 PLN[/quote]
przesyłki z downoteki wydaje mi się że też sami zainteresowani mogliby pokrywać.

Nie są to jakieś oszałamiające kwoty i wydaj mi się że użytkownicy bez trudu mogliby je pokryć. Te podstawowe koszty to wyszłoby po 1 zł na rok na użytkownika. Jedno piwo kosztuje więcej nie mówiąc już o papierosach. Nie mi tu namawiać was do jakichś drastycznych rozwiązań, ale wydaj mi się że jako osoby, które się tym zajmują dobrze by było abyście miały/mięli jakiś komfort działania na przyszłość.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
hella39 
mruczek

Dołączyła: 16 Wrz 2016
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-15, 22:21   

Jeśli chodzi o domeny sprawdzcie ovh, ja mam od kilku lat 2 domeny u nich i odnowienie na rok to max 49 zl za domene.
_________________
mama córeczki (ur. 2016 r.) z mozaiką.
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-16, 10:42   

Faktycznie mają dobre ceny, Hosting tez mają w dobrej cenie jak przed chwilą sprawdzałem.
Jeszcze jedno. po co utrzymujecie domenę downoteka.pl skoro jest z niej zrobione przekierowanie na zakątek21/downoteka . Z technicznego punktu widzenia brak tej domeny nic nie zmieni i nadal będzie to działało.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-16, 11:08   

Pod względem profesjonalnego działania: ktoś wpisuje Downoteka.pl i trafia na stronę.
Także w celu rezerwacji tego adresu, aby ktoś inny nie podkupił i nie zrobił pod nim innej dziwnej działalności :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-16, 12:00   

Ja się z tego już wyleczyłem. są jeszcze domeny .com.pl /waw.pl /.com / .biz i jeszcze z kilkaset rozszerzeń, łącznie z regionalnymi (jak byście chcieli tak naprawdę zablokować adres). A usługa jest wyjątkowo specyficzna i tylko dla wąskiego grona odbiorców - Tez tłumaczyłem sobie ten temat w podobny sposób, ale ja miałem tych domen setki więc jak zrobiłem remanent to spory budżet został na inne ciekawsze sprawy w pracy. :-)
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-16, 21:39   

Pewnie masz rację. Do decyzji obecnego zarządu. Ta sprawa po prostu była obmyślana kilka lat temu. Być może należy ją przeanalizować raz jeszcze i odświeżyć pomysł :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu