FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Korekcja chirurgiczna twarzy u dzieci z zespołem Downa
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-01-04, 16:41   

Ulcia twoje pytanie przeniosłam do odpowiedniego wątku, poczytaj :tak:
I przedstaw nam się :arrow: tutaj
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-05, 22:59   

Profesor Błeszyński, z którym miałam zajęcia na studiach, opowiadał nam,że jeszcze kilka lat temu takie zabiegi wykonywało się również w Bydgoszczy (czy dalej wykonują, nie wiem). Negował je bardzo, szczególnie z tego względu,że po takim zabiegu dzieci mają bliznę na języku- zgrubienie, które bardzo źle wpływa na jakość mowy.
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-11, 11:55   

Witam mam takie pytanie Marcel zostal zakwalifikowany do korekcji jezyka u profesor Zofii Dudkiewicz.Jak wiadomo jezyk jest przerosniety i wplywa na aparat mowy Marcel ma duzy potencjal komunikacyjny duzo mowi jednak gdy pojedyncze wyrazy sa zrozumiale to jak probuje opowiadac to jezyk calkiem przejmuje kontrole i po prostu jest wszedzie :)
Pani profesor wypowiadala sie ze nie ma to wplywu na kubki smakowe,poczucie smaki czy fakt ze moze mu sie pogorszyc mozliwosc porozumiewania.Czy ktos moze ma doswiadczenie w tym temacie ?
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-11, 14:23   

Moja małżonka jest logopedą i kiedyś o tym dyskutowaliśmy. Generalnie są dwie szkoły. Jedna to skalpel, a druga to ćwiczenia i wzmacnianie mięśni. Tak czy siak opowiadała o przypadkach gdzie takie korekty niewiele dały bo mięśnie były słabe i tak wszystko trzeba było ćwiczyć tylko z bulem pooperacyjnym. W takich przypadkach ciężko jest cokolwiek dobrego doradzić.
Operować czy nie to już musi być decyzja rodzica. Rozumiem ze chodzi o korektę wielkości języka a nie o podcięcie wędzidełka.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-11, 16:37   

z tego co slysalem to operacja wyglada tak ze jest wycinany trojkat na srodku jezyka.przypuszczam ze to tez wplynie na fakt zamykania buzi.byc moze sie to przlozy na rzadsze infekcje i choroby.ciekaw jestem opini rodzicow ktorzy podjeli sie takiej operacji u dziecka.Pani Profesor mowila ze czesto wykonuje tego typu zabiegi.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-12, 16:32   

Aż sprawdziłam, bo jakoś znajome nazwisko...
Maks był na jej oddziale w związku z wnętrostwem. Ale na obchodzie Pani Profesor zaproponowała nam poprawienie wizerunku i likwidację zmarszczek nakątnych u Maksa.
Na chirurgi w IMiDZ pomagają poprawić to co się jakoś nie udało naturze, gdy dziecko ma jakiś rozszczep wargi czy podniebienia i chyba dobrze im to wychodzi. Wiadomo, że to trzeba operować i poprawić, żeby dziecko miało możliwość mowy i żeby jego twarz byla ładna.
Co do zmarszczek to nie byłam zainteresowana, bo to dużo bólu a skutek wątpliwie korzystny.
Języka nam nie proponowano do poprawy i nie wiem co bym postanowiła. ..
Proponowano nam kiedyś poszerzenie kanałów słuchowych w CZDZ, ale też się nie zdecydowałam, wolałam aparaty sluchowe, a potem okazało się, że ABR się poprawił i nie trzeba juz ani aparatow ani operacji...
Lekarze często proponują coś trochę pochopnie, jeśli ma to sprawić ból, a skutek nie jest pewny, ja raczej konsultuję to z drugim specjalistą, albo szukam wyjścia w mniej drastycznej ingerencji. A ciekawe co na to logopeda ? Pytaliście?

:arrow: Gdy probllemem jest język- sposoby korekcji
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-16, 21:13   

tak rozmawialismy z logopeda, psychologiem te osoby rowniez wypowiadaly sie przychylnie na temat tej operacji ponoc miesien ktorym jest jezyk bardzo szybko sie regeneruje bez watpienia jest to bolesny zabieg i decyzja jest ciezka ale o ile mialoby to usprawnic aparat mowy i komunikacji byc moze warto sie tego podjac.szkoda ze nie mozna nawiazac kontaktu z osoba ktora miala takie dsowiadczenia napewno koglaby cos wiecej powiedziec.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-17, 12:25   

Spróbuję zapytać w grupie zakątek21 na fb, tam odpowiadają i komentują jak burza ;-) i jak mi coś odpowiedzą to dam znać
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-18, 19:16   

Okazuje się, że jedna mama się odezwała w temacie przerośniętego języka I mama napisała" Moja Ania miała ok.roczku jak skrócono Jej języczek w Polanicy Zdroju w Klinice Chirurgii Plastycznej.Dziś Ania ma 16 lat a chorowała na górne drogi oddechowe zaledwie 3 razy.Smaki odczuwa normalnie mówi dość wyraźnie bez dwuznaków. "

I moja koleżanka Bożenka przypomniała sobie, że temat był kiedyś poruszany na konferencji u Bardziej Kochanych i lekarz, który zmniejszał język był właśnie z Polanicy Zdroju.
O zmniejszaniu języka po angielsku można poczytać też :arrow: tu i pooglądać zdjęcia operowanych języków :cool2:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-20, 20:52   

dziekuje bardzo za informacje sprobuje skontaktowac sie z ta Pania poprzez Fb gdzie rowniez jestem w grupie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu