FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy zacząć rehabilitację?
Autor Wiadomość
grzesiula_303 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 207
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-20, 12:47   

Dziękuję za inf, przepraszam nie wiedziałam, obiecuję poprawę ;-)
_________________
Mama Bartosza ( 28.06.2007) , Igorka z ZD ( 02.08.2011) i żona całkiem fajnego Grześka:)
 
 
joanna 35 
mruczek

Dołączyła: 11 Mar 2012
Posty: 63
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2012-03-21, 16:00   

Witam, jestem nieco podłamana, ponieważ dziś byliśmy w ośrodku wczesnej interwencji i okazało się, że nie ma terminu wolnego na rehabilitację:( Czy ktoś orientuje się, gdzie w trójmieście lub okolicach można rozpocząć rehabilitację ? Dziękuje z góry (proszę też o namiary na prywatnych rehabilitantów). Pozdrawiam Joanna.
_________________
Joanna, mama Amelki z zd( 23.02.2012)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2012-03-21, 20:26   

Joasiu, przejrzyj :arrow: ten wątek , a jeśli nic nie znajdziesz, to tam najlepiej ogłoś swoje poszukiwania, bo tutaj mogą się zagubić! Życzę powodzenia :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
sylek868 
mruczek


Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lip 2011
Posty: 154
Wysłany: 2012-03-24, 16:07   

Najważniejsze badania już za nami jest wszystko dobrze Nadia rozwija się normalnie bez żadnych opóźnień.Cieszy mnie to chociaż zaniepokoiłam się tym iż dzieci zd właśnie mogą zacząć chodzić wieku 4 lat czytałam i widziałam,że poruszyliście ten temat troszkę,więc może sami napiszecie w jakim wieku wasze pociechy zaczęły chodzić.Rehabilitujemy cały czas Nadię i myślę,że czym wcześniej zacznie się rehabilitację tym lepiej dla maluszka.
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-25, 21:41   

To kiedy zacznie chodzić dziecko zależy od jego wiotkości i od dodatkowych poważnych chorób towarzyszących (wada serca a z nim związane niewydolność krążenia, padaczką, itd). Ważne jest od kiedy dziecko jest rehabilitowane, z jaką częstotliwością i jaka jest jakość tej rehabilitacji.
Ważne jest też, moim zdanie, aby jednak nie porównywać się do innych dzieciaków - choć to trudne. Każde bowiem ( i te chore i te zdrowe) rozwija się w swój indywidualny sposób. Stwórz swojej córeczce optymalne warunki rozwoju i wierz mi, że zanim się obejrzysz zacznie stawiać swoje pierwsze kroczki. Życzę Ci tego z całego serca. Życzę też wiele cierpliwości.
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
bliznak 
mruczek

Wiek: 39
Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 128
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2012-04-16, 21:00   

kabatka napisał/a:
Bea, wg metody Bobath jak najbardziej możesz malucha pielęgnować już teraz. Najlepiej, gdyby pokazał Ci jakiś instruktor, jak to zrobić.
Poniżej zamieszczam link do poradnika, w którym masz pokazane na zdjęciach, jak nosić, jak przewijać itd.
:arrow: poradnik w formacie *.pdf.
Możesz też masować maluszkowi buziaka :arrow: tu jest opisane, jak masować>>> - choć to też najlepiej, aby pokazał na początku logopeda.


Kabatka mozesz dodac jeszcze raz te linki mi wyskakuje blad przy tym pierwszym, a jestem bardzo zainteresowana, wiem ze pisalas o tym dawno ale moze jeszcze masz gdzies te informacje w zakladkach. Bardzo bede wdzieczna :)
_________________
Marta mama Dominiczka z ZD -01.01.2012
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-04-16, 21:02   

Ja to się zawsze wetnę w rozmowę.

Poradnik
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
bliznak 
mruczek

Wiek: 39
Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 128
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2012-04-16, 21:16   

Iga dziekuje, ale no nie moge otworzyc, moze da sie to wyslac w pliku na priw albo e-mail :-)
_________________
Marta mama Dominiczka z ZD -01.01.2012
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-04-17, 07:55   

Masz zainstalowany program do czytania plików pdf?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
bliznak 
mruczek

Wiek: 39
Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 128
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2012-04-17, 20:42   

Już otworzyłam. Dziękuję za pomoc.

A dzisiaj dzwoniła do mnie kobitka z poradni logopedycznej. Już się nie mogę doczekać spotkania 8/go maja. Mam nadzieję że w tym samym dniu nie wyznaczą nam terminu na operację serduszka :-?
_________________
Marta mama Dominiczka z ZD -01.01.2012
 
 
YoGa777 
milczek

Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-11-15, 11:54   

Witam Was
Nie wiem gdzie umiescic to pytanie a mysle ze nowego tematu nie warto zakladac.
Otoz Gdy Ximek mial 8 dni bylismy na rehabilitacji po raz pierwszy wymasowala malego ze az sie mu buzka ze smiechu nie zamykala powiedziala zeby sie z nim pokazac po 1.5 - 2 msc... tak tez zrobilismy na koniec dowiedzielismy sie ze malutki nie ma zadnych problemow z wiotkoscia miesni poniwaz go ta przypadlosc nie dotyczy. Zaden z lekarzy u ktorego sie pokazalismy pomimo pytan nic nie wspomnial tylko twierdzili ze Maxiu sie bardzo ladnie rozwija...
Wczoraj jednak moja ciotka (uwaza sie za wielka uczona) zaczela mi wmawiac ze musze z nim zaczac chodzic bo przeciez ma papiery na obecnosc zD.Mimo moich odpowiedzi dzielnie trwala przy swoim trzymajac sie tylko faktu posiadania jednego papierka, a nie zalecen...

Takze juz sama nie wiem. Czy ta rehabilitacja jest mu potrzebna( ze wzgledu na zD) czy tez nie (iz nie mamy zadnych wskazan by sie na rehabilitacji pokazac..) ?????????/ :-(
_________________
...Maximus i Mystique razem podbiją świat...
 
 
Jezior 
gaduła


Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 188
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-15, 12:09   

Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza rehabilitacji i on powinien się wypowiedzieć.

Ja osobiście na jakieś ruchowe rehabilitacje bym poszedł choćby w celu lepszej stymulacji - lecz to powinien określić lekarz lub jakis rehabilitant który ma doczyninia z naszymi dzieciakami.
_________________
Kuba- tata Ani z zD urodzonej 28.02.2011

Zdjęcia PrzytulAnki
 
 
igi313 
milczek

Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-11-16, 18:26   

Nim wcześniej tym lepiej. Chociaż dobrze poprowadzona terapia może przynieść bardzo dobre rezultaty nawet w późniejszym wieku.
 
 
aleksandra.czap
milczek

Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-11-27, 18:37   Praca licencjacka-noworodek z zespołem downa

Dzień dobry,
Nazywam się Ola , dołączyłam do Was ponieważ piszę pracę licencjacką na temat dzieci Z Zespołem Downa, a dokłądniej na temat usprawniania noworodków ZD. Wiem, że jest wiele teorii i zdań na ten temat czy zacząć rehabilitację od okresu noworodkowego, wiele lekarzy sądzi że nie ma sensu zaczynać od noworodka, że powinno się rehabilitować po 3 miesiącu życia. Jestem bardzo ciekawa co Wy, rodzice myślicie na ten temat i bardzo chciałabym Was prosić o rady co jeszcze ważnego powinnam ująć w swej pracy. Jak narazie mysle ze najwazniejsze terapie wieku niemowlecego to : Bobath, integracja sensomotoryczna , neurologopedia i masaż ustno-twarzowy. Czy o czymś ważnym powinnam jeszcze wspomnieć??
Temat mojej pracy to dokładnie : "Opieka neurorozwojowa i program wczesnej stymulacji noworodków z zespołem downa"
Z góry bardzo dziękuje za pomoc :* :brawo:
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-27, 20:57   

Ja zaczęłam od trzeciego miesiąca, bo dopiero wtedy dostaliśmy miejsce na rehabilitacji.
Drugi miesiąc moim zdaniem, ale jak jestdobry terapeuta to może i wcześniej...

:arrow: Twój pierwszy post przeniosłam do watku robię badanie, prosze o pomoc
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu