FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Język migowy
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-10-11, 12:58   

Mówisz i masz :spoko:
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-10-11, 21:45   

Ula_p__U napisał/a:
Na Uniwersytecie Warszawskim są od kilku lat specjaliści zajmujący się Polskim Językiem Migowym, zgłębiają jego "tajemnice" :-) , są nawet studia podyplomowe w tym zakresie, chyba przy Wydziale Polonistyki, ale nie jestem pewna.

Łódzki Oddział Polskiego Związku Głuchych wydał fajną książkę "Polski Język Migowy, Konwersacje", z której można się samemu uczyć, jest do tego też płyta.


A jak można zdobyć te materiały? Są gdzieś do kupienia?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-10-17, 18:21   

Gdańsk: Szkolenie dla tłumaczy-przewodników osób głuchoniewidomych
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-10-23, 08:35   

No cóż, odpowiedzi się nie doczekałam :nie:
Ale znalazłam już sama na stronie Łódzkiego Oddziału PZG informacje jak zdobyć tę książkę :-)
Nie mniej dzięki jednak za informacje, że taka pozycja istnieje :-) .
Przymierzam się do kupienia tej książki, mam nadzieje, że okaże się pomocna w szlifowaniu i doskonaleniu j. migowego.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2012-10-23, 08:36   

Irenka napisał/a:
No cóż, odpowiedzi się nie doczekałam :nie:
Ale znalazłam już sama na stronie Łódzkiego Oddziału PZG informacje jak zdobyć tę książkę :-)
Nie mniej dzięki jednak za informacje, że taka pozycja istnieje :-) .
Przymierzam się do kupienia tej książki, mam nadzieje, że okaże się pomocna w szlifowaniu i doskonaleniu j. migowego.
:prosze:

Podziel się namiarami na te materiały :prosze: :prosze: :prosze:
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-10-23, 18:48   

Zula, wejdź na stronę Łódzkiego Oddziału PZG - www.pzg.lodz.pl
Na ich stronie jest informacja o tej książce i u nich można kupić - z prawej strony zakładka "w sprzedaży". Wymienionych jest kilka pozycji i m.in. ta książka. Cena książki wraz z płytą 65 zł + kosz t przesyłki 12 zł.
Mnie jeszcze zainteresował "Słownik mimiczny", również dostępny w PZG O/Łódź.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2013-10-02, 06:35   

U Kamila w szkole Stowarzyszenie Otwarte Serce organizuje roczne szkolenie z języka migowego.Koszt 80 zł.Płatne za pół roku z góry czyli 40 zł.Spotkania raz w miesiącu w poniedziałek lub w czwartek .Od godziny 17.30 do 19.Zakres słówek będzie obejmować życie szkolne,domowe,części ciała,kulinaria.Jeśli ktoś chętny to proszę dać znać.Dojazd z Katowic ,Chorzowa,Gliwic dość prosty. :-)
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-24, 17:46   Migaj razem z nami

:arrow: dzieci w podstawówkach będa się uczyć języka migowego

Zespół kierowany przez dr. Pawła Rutkowskiego, składający się z niesłyszących i słyszących specjalistów w zakresie surdopedagogiki i lingwistyki migowej, przygotował na zlecenie MEN serię 4 podręczników elektronicznych zatytułowaną Migaj razem z nami. Głównymi autorkami treści składających się na kurs są: Joanna Filipczak, Monika Grabowska-Dobrowolska i Małgorzata Limanówka.

Wchodzące w skład serii książki pomocnicze są skierowane do dzieci rozpoczynających naukę migania. Pierwszy tom, stworzony z myślą o uczniach w wieku ok. 6-7 lat, służy zaprezentowaniu podstaw języka migowego oraz przybliżeniu zasad komunikacji wizualno-przestrzennej.
Kolejne 3 tomy pomyślane są jako kontynuacja tomu pierwszego, przy czym każda część odpowiada jednemu półroczu nauki (przy typowym tempie pracy).
Seria stanowi zestaw materiałów do nauki przez pełne dwa lata, a taki okres pozwala wykształcić kompetencję migową na poziomie wystarczającym do korzystania z innych materiałów w PJM (np. zaadaptowanych podręczników) nawet u dziecka, które nie miało wcześniej żadnego kontaktu z miganiem. Warto zauważyć, że modularna struktura kursu pozwala rozpocząć naukę na dowolnym poziomie (dopasowanym od indywidualnych kompetencji komunikacyjnych konkretnego ucznia).

To chyba też dobra wiadomość dla nas, rodziców dzieci, które nie mówią.
:arrow: Na stronie Ministerstwa można ściągnąć podręczniki , ale czas jest około 1 godziny na 1 część
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-25, 16:02   

Wczoraj ściągnęłam podręcznik. Okazuje się, że trzeba go nagrać na płytę CD. Nagrałam. Program potrzebuje windows 64 bitowego.Ja mam 32. Książka dostępna jest też na system operacyjny Linux i MacOS.
Jest książka, są filmiki, ale sama się tego nie nauczę, bo nie ma przewodnika po tej książce w postaci słowa pisanego, więc rozumiem, ze musi być nauczyciel, który zna migowy i wie jak tego nauczyć...No więc jednak szkoda...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu