FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomaganie Omega-3
Autor Wiadomość
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-24, 14:41   

Mam pytanko, jak Wasze dzieciaki znoszą smak eye Q ? Przecież to jest takie niedobre? Mój Łukasz to ma odruch wymiotny.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-09-24, 14:43   

Aniu, tu nie jest wątek eye q :idea:
Proszę,trzymajmy się tematów!
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2013-07-19, 11:46   

Kwasy omega-3 zwiększają ryzyko raka

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 w suplementach zwiększają o 71 proc. ryzyko wystąpienia najbardziej agresywnych postaci raka prostaty – twierdzą naukowcy z USA. Nie szkodzi jednak jedzenie ryb, nawet w dużych ilościach. Czytaj więcej

Zespół naukowców z Fred Hutchinson Cancer Research Center, pod kierownictwem dr Alana Kristala, odkrył, że wysoka koncentracja EPA, DHA i DPA – trzech nienasyconych kwasów tłuszczowych mających działanie przeciwzapalne, zwiększa o 71 proc. ryzyko wystąpienia najbardziej złośliwych postaci raka prostaty, obarczonych wysokim ryzykiem przerzutów. W trakcie badań stwierdzono także, że wysoka koncentracja tych kwasów zwiększa o 44 proc. ryzyko występowania raka prostaty z niskim ryzykiem przerzutów, zaś o 43 proc. podnosi ryzyko wystąpienia wszystkich postaci tego nowotworu.

Wnioski zawarte w publikacji z badań zamieszczonej w "Journal of the National Cancer Institute" potwierdzają wcześniejsze ustalenia z 2011 roku. Według tych prac, wysoka koncentracja DHA we krwi podwaja ryzyko wystąpienia najgroźniejszych typów raka prostaty, z największym ryzykiem przerzutów. Guzy rakowe w tych typach nowotworów należą do najbardziej inwazyjnych.

"Wzajemna spójność tych wyników jednoznacznie sugeruje, iż te nienasycone kwasy tłuszczowe mają udział w powstawaniu guzów nowotworowych. Zalecenie zwiększenia udziału w pożywieniu długołańcuchowych kwasów omega-3, zwłaszcza drogą suplementacji, musi być rozważane jako potencjalne ryzyko wystąpienia takiego rodzaju nowotworu" – napisali wprost amerykańscy naukowcy w publikacji.

Zamiast suplementów wybierz ryby


W badaniu stanowiącym część programu SELECT (sprawdzania profilaktycznego oddziaływania niewielkich dawek witaminy E i selenu na zmniejszenie częstości występowania raka) wzięło udział 35,5 tys. mężczyzn z całego USA. U 834 stwierdzono już raka prostaty, w z czego 156 miało jego najgroźniejszą postać. Ze zdrowych wyselekcjonowano grupę kontrolną liczącą 1393 mężczyzn.

Czytaj dalej :arrow: klik
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-07-20, 09:31   

Tylko z tego co pamiętam osoby z zD są mniej narażona na występowanie nowotworów, oprócz białaczki u dzieci.
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-07-20, 11:22   

W rybach z kolei gromadzą się metale ciężkie, które prowadzą do wielu powikłań...


nie dajmy sie zwariować, w nadmierze nawet woda jest szkodliwa bo zwykła może doprowadzieć do wypłukania mikroelementów z organizmu, a zmineralizowana do powstania kamieni w nerkach.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2013-07-20, 16:07   

anuszkaa:
Cytat:
Wnioski zawarte w publikacji z badań zamieszczonej w "Journal of the National Cancer Institute" potwierdzają wcześniejsze ustalenia z 2011 roku. Według tych prac, wysoka koncentracja DHA we krwi podwaja ryzyko wystąpienia najgroźniejszych typów raka prostaty, z największym ryzykiem przerzutów. Guzy rakowe w tych typach nowotworów należą do najbardziej inwazyjnych.


Według powyżej przytoczonych przeze mnie wyników badań, niebezpieczny jest DHA. Chciałabym przypomnieć w tym miejscu, że kiedyś pisałam już o tym ,iż pojawił się w sprzedaży czysty EPA.

Cytat:
"Mimo, że DHA stanowi element budulcowy naszego mózgu, obecnie środowiska medyczne i naukowe są zgodne co do tego, że to EPA odgrywa największą rolę w utrzymywaniu na optymalnym poziomie jego funkcji neurologicznych. Coraz więcej firm produkujących suplementy uwzględnia najnowsze doniesienia naukowe i stopniowo "zwiększa w swoich produktach stosunek EPA do DHA. Badania kliniczne pokazują, że im wyższy stosunek EPA do DHA tym większa skuteczność takiego suplementu w leczeniu chorób. Ponadto, najnowsze badania pokazują, że DHA może wpływać hamująco na dobroczynne działanie EPA. Dlatego firma Igennus postanowiła pójść już teraz dalej niż inni producenci i opracowała unikalną technologię molekularnej destylacji, pozwalającej na całkowite oczyszczenie EPA z DHA. Produkty firmy Igennus zawierają ultraczyste EPA, wolne od DHA."

Żródło:
klik

Preparat nazywa się VegEPA.
Cytat:
"Ultra-czyste EPA, pozbawione DHA, jest w większym stopniu biodostępne. Badania kliniczne wskazują, że zwiększa to efektywność EPA i otwiera nowe możliwości leczenia."


Źródło:
klik
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Maly
milczek

Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-03-02, 10:43   

A jeśli chodzi o suplementację Omega 3 to z jakich produktów korzystacie? Ja zamówiłem ostatnio zestaw dla rodziny (ja, żona i syn) ze strony link usunięty. Mają tam produkty zarówno dla dorosłych jak i dzieci i ciekawi mnie jak się one sprawdzą. Czytałem dużo dobrego o suplementowaniu się kwasami Omega3 Widzę, że z regulaminem jednak nie zapoznałeś się Maly. Daję ostrzeżenie. moderator
 
 
Jowita_333 
milczek

Wiek: 28
Dołączyła: 14 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-01, 00:24   

Mój brat niestety miał dość poważne problemy z tym, by się oswoić z omega 3 w płynie. Jedynym rozwiązaniem są dla niego kapsułki z omega 3. Początkowo nie chciał ich łykać, ale teraz idzie mu to całkiem sprawnie.

Dobrze jest wybrać suplement o najlepszym składzie. Nie będę podawać przykładowej nazwy, by mnie moderator nie opierniczył :) Mam na myśli suplement z omega 3 z oczyszczonego oleju rybiego z ryb, które nie są nafaszerowane metalami ciężkimi, a niestety większość produktów opiera się na najtańszych rybach.
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 20:23   

Następna spamerka najgorszy syf sprzedają na takiej stronie co masz w linku z profilu. Nie mogę naprawdę tego zrozumieć. jest tysiące for internetowych ale wykorzystywać takie forum do spamowania to trzeba nie mieć sumienia.

Etyka spamera została spuszczona w toalecie. Naprawdę myślicie, że jak mamy dzieci niepełnosprawne to sami też nie mamy mózgów. Spamować każdy może - jeden lepiej inny trochę gorzej :-)
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-07-19, 19:41   

Zażywanie suplementów diety z kwasami omega-3 jest często reklamowane jako właściwy sposób ochrony serca. Najnowsze badania naukowe przeprowadzone przez Cochrane Collaboration, międzynarodową organizację specjalizującą się w badaniu takich przypadków, wykazały, że substancje te mają niewielki wpływ na nasze życie.

Uczeni z Cochrane przeanalizowali badania przeprowadzone na ponad 100 000 osób i nie znaleźli żadnych dowodów potwierdzających dobroczynny wpływ suplementów diety zawierających kwasy omega-3 na ludzkie serce. Szanse na uzyskanie jakiejkolwiek korzyści zdrowotnej płynącej z przyjmowania kwasów w tej postaci wynoszą 1:1000. Nie oznacza to bynajmniej, że dieta złożona z ryb nie jest zdrowa.

W analizie skupiono się głównie na suplementach diety zawierających kwasy omega-3 zamiast zażywania ryb. Eksperci nadal uważają, że włączenie tłustych ryb w dietę jest korzystne zarówno dla serca, jak i ogólnego stanu zdrowia. Zalecane jest spożywanie dwóch porcji ryb tygodniowo - z których jedną powinna być ryba tłusta, taka jak łosoś, tuńczyk czy makrela. Suplementy diety z kwasami omega-3 nie działają jednak tak samo.

- Możemy być pewni wyników naszej analizy, które są sprzeczne z powszechnie panującym przekonaniem, że suplementy diety z kwasami omega-3 chronią serce. Nie zauważyliśmy żadnych efektów ochronnych. To stanowi dobry powód, by zamiast suplementów diety sięgać po świeże ryby - powiedział dr Lee Hooper z Uniwersytetu Wschodniej Anglii, główny autor badania.

Warto jednak pamiętać, że niektóre ryby mogą zawierać niewielkie ilości szkodliwych substancji chemicznych, dlatego nie powinny być spożywane w nadmiernych porcjach. Kobiety w ciąży i dzieci poniżej 16. roku życia powinny unikać spożywania rekinów, marlinów i mieczników ze względu na kumulacje niewielkich ilości rtęci w ich organizmie.

- Obecne wytyczne dietetyczne zapobiegające chorobom sercowo-naczyniowym zachęcają do konsumpcji ryb niż przyjmowania suplementów diety. Nie powinno się to zmienić - powiedział prof. Tom Sanders z King's College London.

Rynek suplementów diety w Polsce w 2018 roku szacowany jest na 4,75 MILIARDA złotych, a do roku 2020 ma wzrosnąć do 5 miliardów. Tyle naiwni Polacy, ogłupieni kłamliwymi reklamami specyfików rzekomo pomagającymi na wszystko, wydają na chemię w proszkach i pigułkach, absolutnie bezużyteczną chemię. Do tego jest martwe prawo farmaceutyczne, które zabrania sugerowania, jakoby suplementy miały własności lecznicze - jest nagminnie łamane dla kasy, i nikt tego nie egzekwuje.

Coraz mam większe przekonanie, że Suplementacja jest jedną wielką mistyfikacją wypychania kieszeni firmom farmaceutycznym.

Nienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo ważne dla zdrowia, i nie wolno ich unikać. Jedzcie dużo orzechów, a w szczególności orzechy włoskie. Orzechy są zdrowe, ale za to drogie. Tańsze są płatki owsiane, więc są najlepszym źródłem zdrowia.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu