FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta Dużej Rodziny
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-18, 15:53   Karta Dużej Rodziny

Ostatnio poszłam założyć kartę dużej rodziny. Okazało się, że jak mam dwoje dzieci uczących się to jest to niemożliwe.
Zezłościło mnie to, ale mam świadomość jak u nas działają dodatki rodzinne i inne ulgi.
I oto w miesiąc po mojej "złości" ukazała się zapowiedź minister Rafalskiej. To spora zmiana – dotychczas zniżki dotyczyły tylko tych, których dzieci nie ukończyły jeszcze nauki lub nie stały się pełnoletnie.

Karta Dużej Rodziny uprawnia posiadaczy do wielu zniżek, m.in. na stacjach paliw Orlen i Lotos, Polskich Liniach Lotniczych LOT, czy operatorów i dostawców energii elektrycznej.

Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny obowiązywać będzie wszystkich rodziców, którzy kiedykolwiek odchowali trójkę dzieci – powiedziała "Super Expressowi" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Źródło: "Super Express".

Info na portalu Onet
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2018-08-21, 20:39   

Ja i mój mąż mamy katrę dużej rodziny wydaną kilka lat temu bezterminowo (jako rodzice, którzy wychowują trójkę dzieci).
Moja najstarsza córka skończyła szkołę. Dzieci nie dostały prolongaty karty. My z mężem mamy nadal i korzystamy.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-08-23, 07:10   

My mamy także :arrow: Karta Dużej Rodziny i bardzo nam się przydaje do tankowania, kilka groszy mniej na Stacji Lotos, Muzea, niektóre sklepy, restauracje, hotele, pkp... Dobrze że zrobili zmianę i wszyscy rodzice z co najmniej 3 dzieci mogą ją mieć niezależnie od wieku dzieci. Dla dorosłych osób niepełnosprawnych karta jest ważna tyle ile jest ważne Orzeczenie o niepełnosprawności.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2018-08-23, 09:38   

Marzenia napisał/a:
Dobrze że zrobili zmianę i wszyscy rodzice z co najmniej 3 dzieci mogą ją mieć niezależnie od wieku dzieci.


Właśnie pisałam wyżej, że tak w sumie już jest. Przynajmniej dla tych rodziców, którzy zdążyli wyrobić karty, kiedy dzieci się jeszcze uczyły. Zerknij na swoją kartę, czy masz ją bezterminowo? To znaczy, że nawet jeśli Twoim dzieciom nie będzie już się należała karta, Ty zawsze będziesz ją miała.
Być może zmiana dotyczy tylko tych rodziców, którzy z jakiś powodów nie zdążyli wyrobić karty przed ukończeniem nauki swoich dzieci.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-08-23, 19:37   

My rodzice mamy już bezterminowo. Ania ma tylko do 1922 roku. Szybko to zleci.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
karo22 
milczek

Dołączyła: 30 Lis 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-11-30, 20:40   

Warto mieć taką kartę, dużo przywilejów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu