FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośr. Intensywnej Reh. Dzieci "Michałkowo"w Bystrej
Autor Wiadomość
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2019-06-07, 21:17   

[quote="babciajanina"]W niedzielę kolejny raz przywitamy z Piotrusiem Michałkowo :-) Zajęcia ustalone,wszystko dopięte na ostatni guzik :lol: , na jutro zostało pakowanie.
Pierwszy raz jedziemy w czerwcu-Piotruś ma bardzo napięty plan wakacyjny :-D i tak też musieliśmy dopasować termin turnusu.
Nasz chłopak dorośleje, jest coraz bardziej samodzielny, a my mu w tym pomagamy.
W maju był na Zielonej Szkole nad morzem, na przelomie maja i czerwca zaliczył drugą zieloną szkołe w górach :-) . Wraca zadowolony, radosny., jest chwalony przez wychowawców.Bardzo nas to cieszy. Po turnusie tygodniowa przerwa na pobyt w domku i wyjazd na kolonię :-) . Jeszcze w lipcu kolejny 2-tyg.wyjazd na Kaszuby na kolonię/ był już tam 2 lata temu/ W sierpniu kolejny turnus oczywiście w Bystrej. :tak:
Trochę mam stracha czy sobie poradzę ;-) - Joa doniosła, ze Piterek zrobił się pyskaty :okular: Bardzo jestem ciekawa co nowego w Bystrej,wydaje mi się,że są jakieś zmiany w kadrze. Już nie mogę się doczekać wyjazdu- martwią mnie tylko te prognozy pogodowe, już raz przeżyłam upały i okropną burze w górach. :nie: [/
Może ktoś z Zakatka wybiera się na turnus w naszym terminie?
Jestem chętna na spotkanie :-) .
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2019-06-08, 17:49   

Znowu coś poknociłam i wysłałam podwojnie :-( -przepraszam.
Tak dawno nie pisałam - i oto skutek :okular:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-08, 19:33   

Babciujanino podziwiam Twoje zaangażowanie i dzięki że piszesz tu i dzielisz się z nami tym co przeżywasz razem z wnukiem. Nie ma znaczenia ile razy wyślesz wiadomość - ważne że nadal chcesz mieć z nami kontakt- to zapewniam Cię w tych czasach bezcenne - przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wieści od Ciebie :serce:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2019-06-10, 05:50   

Trzymam za Was kciuki babciujanino :* Jestem pewna, że dasz sobie radę. Bo kto jak nie ty!? :-D
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2019-06-30, 09:26   

Za nami już tydzień pobytu w Michałkowie...jestem pod wrażeniem pani Kasi....Kamil ma z nią zajęcia w wodzie i rehabilitację.Już dawno nie widziałam by z taka chęcią biegał na zajęcia.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2019-07-29, 17:12   

Nadrabiam zaleglości :-D Nasz czerwcowy turnus przemknął niczym pociąg ekspresowy.
Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Piotruś był zaskoczony zmianami w kadrze-nowi terapeuci: szybko przywyknął i nie było żadnych problemów w zaakceptowaniu nowości :
Pracował ciężko z wujkiem Piotrem logopedą nad poprawnością wymowy no i oczywiście pisaniem literek.Z ciocią Anią logopedą ćwiczyli czytanie :-)
Przy tej trudnej pracy w nagrodę miał towarzystwo ślicznej,bielusieńkiej i przyjaznej suczki.Piotruś duzo lepiej pracuje z obcą osobą/ na moją prośbę wujek Piotr zadał 4 strony ćwiczeń -litery/. Piotruś zaraz po przyjściu z zajęć bez gadania i łapania się teatralnym gestem za czoło / że niby tak dużo/ :lol: zabrał się do odrabiania lekcji.
To samo z czytaniem- ciocia Ania pożyczyła 4 ksiązeczki-pomoce no i czytaliśmy, chociaż trochę kombinował:po co sią męczyć z sylabizowaniem jak można odczytać cały wyraz patrząc na obrazek. Taki spryciula :lol:
Zajęcia ruchowe były z ciocią Anią-naszą dobrą znajomą już od lat.Pracował też z ciocią Kasią, nowa pani /prowadzi też zajęcia na basenie/.Potwierdzam opinię Zuli p.Kasia to bardzo miła osoba i ma świetny kontakt z dzieciakami.
Bardzo sympatyczne są też nowe ciocie od SI i terapii ręki. Podobno/wg Piotra / najfajniej jest na terapii widzenia - Piotruś uwielbia ciocię Dorotkę, chociaż przy jego wadzie wzroku trochę sprawiaja mu trudności- ciężko go z nich zabrać :tak:
Dziękujemy całej załodze Michałkowa za serdeczną troskę, te wszystkie mądre wskazówki i za te chwile miłej,zwykłej rozmowy. Pan Tomek pomimo zabiegania zawsze znajdzie czas na chwilkę pogawędki,pani Agnieszka dba o turnusowiczów i z Zyczliwością pomaga rozwiazywać pojawiające się czasem trudności. :-) Dobrze nam w Michałkowie.
Przed turnusem mialam obawy czy podołam, trochę tych latek się nazbierało :wow: , jednak pomimo różnych dolegliwości fizycznych czuję się wręcz nieprzyzwoicie młodo :shock: i i i też robię głupoty/ ale czy mądrość jest tylko zarezerwowana dla słusznego wieku?/ Piter rozwiał moje watpliwości stwierdzeniem: babcia, będzie dobrze, damy radę :tak: :tak: Słodki dzieciak. Mieszkamy daleko od siebie i te turnusowe dni sa tylko nasze, nie chcę żeby mi coś ważnego umknęło. Przecież niczego w rozwoju dziecka nie da się zatrzymać, tym bardziej powtórzyc :-) Dlatego, dopóki zdrowie pozwoli bedę się pchać :-D do Michałkowa :tak:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-29, 19:49   

To cudnie Babciujanino, że masz taki dobry kontakt z wnuczkiem i lubisz te wyjazdy.
Joa też ma dobrze z Tobą :spoko:
Podziwiam, umiejętności, które rozwijają się u Piotra. Oby tak dalej i ciągle lepiej.
Przesyłam buziaczki. :*
:tak: :papa:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-30, 10:11   

Babciujanino. Od dawna chcę się z Tobą spotkać. Pojechałabym z Maksem do Michałkowa na tydzień. Napisz na kiedy zapisałaś się na kolejne turnusy.
Pozdrawiam :*
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2019-07-30, 20:43   

Pięknie, nawet zapomniałam jak się edytuje :-( Streszczam się: na turnusie połowa ludzi to znajomi ze wspolnego turnusowania. Piotruś miał fajnego 12-letniego kolegę z zespołu,wprawdzie nie mówił ale od czego jest makaton,Swietnie im wychodziła komunikacja.
Bardzo lubiię to turnusowe życie :-) , te poranki,kiedy bladym świtem Piotruś budzi mnie z usmiechem i tym słynnym zdaniem: babcia ,to ja,wstawaj,już jest dzień :lol:
Zabieramy się za wspólne malowanie / taki duecik/, potem lecą planszówki./ zwykle przegrywam/ :-( Ustalamy sobie plan dnia i zaczynamy kolejny pracowity dzień.
To był wyjatkowy turnus-Piotruś był tak grzeczny-po prostu aniołeczek, radosny, uśmiechnięty,żadnego upierania się. Po prostu chodzący ideał- nie wiem co go tak odmieniło :lol: . no i ten zapał do zajęć. Koło piątku zaczęła się tęsknota za rodzinką i odliczanie dni do spotkania,na weekend przyjechał dziadek i trochę uratował sytuację.Niestety z powodu upalnej pogody nie było wycieczki w góry tylko wyprawa na baseny/zreszta bardzo udana/ :-)
Trafiliśmy na te okropne upały i życie ratowała nam rzeczka,wszystkie wolne chwile tam spędzaliśmy: taplaliśmy sie w wodzie budując tamy , mosty i inne cuda.
W naszym pokoju,gdzie okna są na południe/nasze stałe lokum w każdym turnusie/ była sauna :-D Na szczęście zaraz w poniedziałek szefostwo zaopatrzyło nas w wiatraki i jakoś przetrwaliśmy ;-) Wypilismy mnóstwo wody i zjedliśmy litry lodów :-D ,które obydwoje uwielbiamy. Wieczorem dzieciaki padały zmordowane zajęciami i upałem. Jednak mamusie były dzielne i znalazły siły na wspólne pogaduchy wieczorne- jak zwykle były żarty, wesołe śmichy-chiichy no i zaczęły się już wspomnienia/ co to oznacza-wszyscy wiedzą :shock:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2019-07-30, 21:15   

Groszku Aniu,jesteśmy na turnusie od 3.08, czyli od tej niedzieli z przerwą na weekend / wtedy będziemy witać nową chrześcijankę - mamy małą Anię :-) córeczkę siostry bliżniaczki Joa :tak: /Pierwszy tydzień ja spędzę z Piterkiem, a w drugim chyba będzie Joa z przylepą Adą, my zaś będziemy gospodarzyć w domku Piotrusia.
Niestety, to już nasz ostatni turnus w tym roku. O ile dobrze pamiętam- na przyszły rok mamy rezerwację w I połowie czerwca i koniec sierpnia. Wakacje rezerwujemy na kolonię
i obóz-turnus ze Stowarzyszenia do którego Piotruś należy.
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-31, 21:15   

W tym roku, szczególnie w sierpniu, nie dam rady nigdzie pojechać, ale w przyszłym roku - bardzo chętnie. Niech Joa sprawdzi dokładnie datę i ja się też wpiszę na ten turnus. :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu