FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gry planszowe
Autor Wiadomość
Recenzje 
milczek

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 8
Wysłany: 2020-01-29, 12:28   

baronek napisał/a:
Super Farmer to rzeczywiście świetna gra, jednak nie dla dziewięcioletniego Julka. Za wiele tam matematyki, kombinacji, liczenia. Swego czasu, jak grałam w nią ze starszym, niezespołowym synem, to Julka na obrazkach uczyłam nazw zwierząt. Grafika tej gry wymiata.
Julek ledwo policzy do sześciu, ale idzie mu coraz lepiej. :spoko:
"Cud Miód" nie znam. Przyjrzę się grze. Dziękuję. :-)


W razie czego cały czas tu jestem i służę pomocą :) Nie chcęWas zasypywać całymi listami sugerowanych gier planszowych, bo to bez sensu :) Jeszcze pomyślę nad propozycjami może z 2-3 gier na początek dla Julka. Co go interesuje tak ogólnie? Może uda mi sięzaproponować grę powiązaną z jego innym obszarem zainteresowań :)
_________________
Chcesz wybrać odpowiednią grę plaszową dla siebie, dla dziecka, czy dla znajomych na prezent? W takim razie mogą Ci się przydać szczere Recenzje Gier Planszowych Chętnie pomogę :)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2020-01-29, 20:04   

Chciałam polecić 2 gry kooperacyjne, które mamy od Bożego Narodzenia.
Obydwie trafione. Spodobały się dziecku i nie nudzą się rodzicom ;-)
Pierwsza to takie rozbudowane memo:
Park Dinozaurów
Druga, wydaje się skomplikowana, ale to w końcu gra kooperacyjna, więc wszystkie podpowiedzi dla dziecka dozwolone ;-) Gra świetna jakościowo, zdobywca szeregu nagród, każda rozgrywka jest inna, rozwiązujemy zagadkę detektywistyczną ;-)
Lisek Urwisek

W Super Farmera dużo grałam ze starszym, zdrowym synem. Igora nie interesuje... :-? Grafika jest świetna :lol:
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Recenzje 
milczek

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 8
Wysłany: 2020-01-29, 20:09   

szałwia napisał/a:
Chciałam polecić 2 gry kooperacyjne, które mamy od Bożego Narodzenia.
Obydwie trafione. Spodobały się dziecku i nie nudzą się rodzicom ;-)
Pierwsza to takie rozbudowane memo:
Park Dinozaurów
Druga, wydaje się skomplikowana, ale to w końcu gra kooperacyjna, więc wszystkie podpowiedzi dla dziecka dozwolone ;-) Gra świetna jakościowo, zdobywca szeregu nagród, każda rozgrywka jest inna, rozwiązujemy zagadkę detektywistyczną ;-)
Lisek Urwisek

W Super Farmera dużo grałam ze starszym, zdrowym synem. Igora nie interesuje... :-? Grafika jest świetna :lol:


Gra Lisek Urwisek to zdecydowanie bardzo dobra pozycja :) Grałem i również potwierdzam :)
_________________
Chcesz wybrać odpowiednią grę plaszową dla siebie, dla dziecka, czy dla znajomych na prezent? W takim razie mogą Ci się przydać szczere Recenzje Gier Planszowych Chętnie pomogę :)
 
 
Recenzje 
milczek

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 8
Wysłany: 2020-01-30, 17:04   

Stwierdziłem, że zrobię dedykowaną podstronę w moim serwisie z recenzjami tak aby łatwo pokazać sprawdzone, zrecenzowane Gry planszowe dla dzieci, które polecam :)

Dziś dopiero podstrona została dodana ale niebawem będzie mocno aktualizowana :)
_________________
Chcesz wybrać odpowiednią grę plaszową dla siebie, dla dziecka, czy dla znajomych na prezent? W takim razie mogą Ci się przydać szczere Recenzje Gier Planszowych Chętnie pomogę :)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-30, 20:48   

:spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-01-09, 18:20   

Iwi, myślę, że powinnaś tutaj dzielić się swoją wiedzą. Iwi!? Jesteś? I ściągnąć tutaj pobratymców.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2021-01-09, 18:33   

Kupiłam pod choinkę Jylkowi grę "Pytaki" co by ćwiczyć z nim pytania otwarte (między innymi). Gra taka z pogranicza terapii rodzinnej. ;-) Pytania są od "co na deser lubi osoba po twojej prawej stronie", przez "czy lubisz niespodzianki", "jaka jest twoja porażka sportowa" po "zamknij oczy i wymień z imienia wszystkich uczestników gry". Alternatywa dla tradycyjnych planszówek. 96 żetonów z pytaniami, kostka, pionek, karty uczuć i kostka uczuć. My wszystkie żetony układamy na podłodze w ślimaka albo ostatnio choinkę. Pionkiem przesuwamy się po żetonach o tyle pól, ile oczek na rzuconej kostce. Żeton z pytaniem/zadaniem po odpowiedzi pozostawiamy odkryty. Dobra zabawa, chwilami trudna, bo nie na każde pytanie można łatwo znaleźć odpowiedź. :-)
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2021-01-09, 18:47   

Iga napisał/a:
Iwi, myślę, że powinnaś tutaj dzielić się swoją wiedzą. Iwi!? Jesteś? I ściągnąć tutaj pobratymców.


Jestem :-)
Kilka gier ostatnio nam przybyło (prezenty od znajomych, mikołajki, konkurs, choinka...).
Nosimy się z zamiarem ogrania wszystkich gier, które mamy w posiadaniu. Trochę to potrwa... :roll:
Wreszcie poznaliśmy Dixit! :cool2:

Będę wstawiać tu zachęty i opisy. :spoko:
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2021-01-09, 19:31   

Zaczynam od gry, którą Igor wybrał sobie w nagrodę w konkursie na zakatkową kartkę świąteczną.
Producent podaje, że to gra od 7 lat, dla 2-4 osób, czas rozgrywki 30 minut.
Gra jest fajna, nie skomplikowana. Grałam sama z Igorem, graliśmy w trójkę, czwórkę i wykombinowaliśmy wersję na 5 osób, a nawet na 6 🤓 (sprawdzone i da się grać). Grałam więc kilka razy i nie znudziła mi się, chętnie jeszcze zagram. Myślę, że im więcej graczy tym jest ciekawiej, choć nie trudniej chyba.
Każdy ma planszę swojego domku i w kolejnych ruchach buduje w nim pomieszczenia wg uznania: kuchnię, łazienkę, salon, sypialnię, pokój dziecięcy, garaż i inne. Dach też się buduje. Punkty są za pomieszczenia, dachy, elementy wyposażenia i funkcjonalność. Są też karty np. dekoratorki lub majstra, które pozwalają pokombinować, by zdobyć więcej punktów.
Jest pewna losowość, ale też samemu decyduje się, które karty pozyskujemy do naszego domu.
Będziemy grać w tę grę jeszcze nie raz i myślę, że jest warta polecenia.
Do gry są do dokupienia dodatki urozmaicające grę (dodatkowe punktowane zadania oraz żetony wyposażenia oraz takie, które bez kombinacji pozwolą na grę w 1, 5 lub 6 osób). Gra nie ma negatywnych działań, raczej nie da się sobie robić na złość. Nie graliśmy wersji z odrzuceniem kart. Może wtedy da się sobie poprzeszkadzać?
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-09, 20:18   

Fajnie że Wam się dobrze grało.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2021-01-09, 20:29   

A ile było uciechy, jak w trójkę sprawdzaliśmy grę na 6 osób. :lol:
Każdy kontrolował dwa domki. Musiałam oczywiście zrobić karteczki z podpisem który domek jest czyj (Iwona, Magda, Igor, Olek, Witek, Tomek) plus listę kolejności.
Graliśmy też tak, że żadne z nas nie miało domku ze swoim imieniem. To dopiero było zagmatwanie. :w00t: Istny dom wariatów.

:* Dziękujemy za konkurs i nagrodę raz jeszcze
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2021-01-09, 22:35   

Zazdroszczę Wam :-( . Ja uwielbiam gry, a nie mam z kim grać.
Mąż bardzo nie lubi, a Piotrek tylko w Chińczyka. Przy pozostałych szybko się nudzi.
W ogóle przy tej jego potrzebie ruchu zatrzymanie go przy grze jest trudne.
Ale moja synowa lubi i obiecała, że będzie ze mną grała :-D :spoko:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2021-01-10, 02:15   

baronek napisał/a:
Kupiłam pod choinkę Jylkowi grę "Pytaki" co by ćwiczyć z nim pytania otwarte (między innymi). Gra taka z pogranicza terapii rodzinnej. ;-) Pytania są od "co na deser lubi osoba po twojej prawej stronie", przez "czy lubisz niespodzianki", "jaka jest twoja porażka sportowa" po "zamknij oczy i wymień z imienia wszystkich uczestników gry". Alternatywa dla tradycyjnych planszówek. 96 żetonów z pytaniami, kostka, pionek, karty uczuć i kostka uczuć. My wszystkie żetony układamy na podłodze w ślimaka albo ostatnio choinkę. Pionkiem przesuwamy się po żetonach o tyle pól, ile oczek na rzuconej kostce. Żeton z pytaniem/zadaniem po odpowiedzi pozostawiamy odkryty. Dobra zabawa, chwilami trudna, bo nie na każde pytanie można łatwo znaleźć odpowiedź. :-)


Oooooo jaka szkoda, że chłopakom moim już prezenty kupiłam na urodziny ;-)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-01-10, 09:52   

baronek wrzuć zdjęcie, bo się mi wszystko wyświetla ale nie gra z kostką.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-10, 11:33   

U nas teraz króluje Rummikub. Julka najpierw patrzyła jak gramy, potem zaczęła sama kombinować. Złapała bakcyla i coraz lepiej jej idzie. I wcale nie chce żeby jej pomagać :-D
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu