FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenia PIT,odpisy
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-01, 16:00   Rozliczanie ulgi rehabilitacyjnej

:arrow: Ulga rehabiliatcyjna , trzy ważne zmniany w rozliczeniach PITu
Ulga rehabilitacyjna. Co się zmieni?
1)Więcej osób odliczy utrzymanie psa
Przewóz samochodem nie tylko na zabiegi
2)Szerszy będzie zakres odliczenia z tytułu wydatków związanych z koniecznym przewozem samochodem osobowym na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne
3)Odliczenie możliwe przy wyższym dochodzie
Do 10080 zł zostanie podniesiony dochód osoby z niepełnosprawnością będącej na utrzymaniu podatnika, uprawniający tego podatnika do odliczenia od swojego dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne podopiecznego.
UWAGA! Powyższe trzy zmiany mają wejść w życie w 1 stycznia 2018 r., ale będą mieć zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2017 r.
:arrow: co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-09, 01:25   

Warto o tym wiedzieć.
Czy w ramach ulgi na leki można odpisać suplementy przepisywane przez lekarza specjalistę? Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśnia.

Podczas korzystania z ulgi na leki, przysługującej w ramach ulgi rehabilitacyjnej, skierowanej do niepełnosprawnych podatników, należy koniecznie pamiętać o tym, że leki może przepisać tylko i wyłącznie lekarz specjalista (leki przepisane przez lekarza rodzinnego nie mogą podlegać odliczeniu, chyba, że leczenie będzie kontynuacją zaleconą przez specjalistę), a co w przypadku, gdy lekarz specjalista przepisze suplementy diety wspomagające leczenie?

Takie pytanie wpłynęło do Krajowej Informacji Skarbowej z prośbą o odpowiedź i wydanie interpretacji. Autorką wystąpienia była kobieta, niepełnosprawna w stopniu znacznym, która w ramach leczenia u lekarza specjalisty otrzymała receptę na leki za 2 200 zł (około 200 zł miesięcznie), dodatkowo ten sam lekarz przepisał jej suplementy pomocne w leczeniu chorób serca, których roczny koszt to 2 500 zł. W celu uniknięcia pomyłki poprosiła KIS, by dowiedzieć się, czy suplementy diety przepisane przez lekarza specjalistę może odpisać w PIT.

W odpowiedzi dyrektor KIS uznał, że w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odpisać leki zdefiniowane w ustawie – Prawo farmaceutyczne, zaznaczył jednocześnie, że suplementy diety nie są lekami, a więc wydatków ponoszonych na ich zakup nie można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Numer interpretacji: 0115-KDIT2-2.40 11.383.2017.1.IL

Warto, a nawet trzeba o tym pamiętać. Więcej informacji o uldze rehabilitacyjnej można znaleźć tutaj: :arrow: Kiedy można skorzystać z ulgi na leki
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-16, 17:36   

Za wydatki na użytkowanie samochodu można uznać nie tylko zakup paliwa do tego pojazdu, ale również wizyty u mechanika czy zakup polisy OC – wynika z odpowiedzi Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Źródło: :arrow: [URL=https://www.nie-pelnosprawni.pl/prawo/6022-pit-faktura-od-mechanika-czy-zakup-oc-to-też-wydatek-odliczany-w-uldze-rehabilitacyjnej.html]Faktura od mechanika czy zakup oc to też wydatek odliczany w uldze rehabilitacyjnej[/URL]

(...) pod pojęciem wydatków poniesionych na używanie samochodu osobowego należy rozumieć nie tylko koszty samego przejazdu, ale i koszty utrzymania samochodu takie jak koszty przeglądów technicznych, napraw, zakupu części czy obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zaznaczyć należy, że określona w ustawie kwota 2.280 zł jest maksymalną kwotą, która może być odliczona tytułem poniesienia ww. wydatków. Użycie przez ustawodawcę, przy określaniu wielkości limitu, wyrażenia „w wysokości nieprzekraczającej kwoty 2 280 zł” wskazuje, że wysokość odliczenia uzależniona jest od intensywności (częstości) używania samochodu.

Wskazany przez ustawodawcę limit 2.280 zł dotyczy wyłącznie wydatków poniesionych na używanie samochodu osobowego będącego własnością (współwłasnością) osoby niepełnosprawnej. Kwota 2.280 zł nie jest bowiem odliczeniem z tytułu bycia osobą niepełnosprawną, lecz z tytułu używania samochodu osobowego będącego własnością (współwłasnością) osoby niepełnosprawnej. Kwota ta jest wyłącznie limitem, powyżej którego wydatki poniesione na korzystanie z samochodu nie podlegają odliczeniu.

Mając na uwadze przedstawiony we wniosku opis oraz powołane przepisy prawa stwierdzić należy, że Wnioskodawczyni będąca osobą niepełnosprawną, posiadająca orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w sytuacji, gdy dojeżdżała na turnus rehabilitacyjny oraz zajęcia fizjoterapii w celu odbycia niezbędnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza, jeżeli wydatki związane z dojazdem na turnus rehabilitacyjny nie zostały sfinansowane ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zakładowego funduszu aktywności, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo nie zostały zwrócone Wnioskodawczyni w jakiejkolwiek formie, może odliczyć od dochodu osiągniętego za 2017 r. – na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatki poniesione na używanie samochodu osobowego stanowiącego własność Wnioskodawczyni, w ramach obowiązującego limitu 2.280 zł.

Podsumowanie

Z odpowiedzi Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wynika, że jeśli niepełnosprawny dojeżdża własnym samochodem na opłaconą przez siebie rehabilitację to może odliczyć w zeznaniu podatkowym zarówno dojazd (do kwoty 2280 zł) i osobno rehabilitację, również do kwoty 2280 zł. Ponadto wydatki związane z użytkowaniem samochodu to nie tylko zakup paliwa, ale również wizyty u mechanika czy zakup polisy OC.

// Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, interpretacja indywidualna nr 0114-KDIP3-3.4011.505.2017.1.JK3 z 9 stycznia 2018.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-20, 12:37   Agnieszka Dudzińska o odpisach podatkowych w 2018

Mam wrażenie że w środowisku rodziców osób #niepełnosprawni panuje niebezpieczna dezinformacja w sprawie możliwości odliczania ulgi rehabilitacyjnej przez opiekuna przy przekroczeniu kryterium dochodowego przez tą osobę.

Zamieszanie spowodowała m.in. odpowiedź Ministerstwo Finansów na pytanie zadane przez Ewa Krawczyk:
https://www.facebook.com/...46169682215738/

Jednak jak czytam ją, starając się zrozumieć, to widzę, ze nic się nie zmieniło! Oni się tylko tłumaczą, że to nie przez nich:)
Ale wyraźnie wskazują, że ulgę może odliczyć sobie osoba niepełnosprawna, a opiekun TYLKO wtedy, gdy dochód tej osoby nie przekracza 10800 zł.

Tenn próg podniesiono w związku ze wzrostem renty socjalnej, ale utrzymano zasadę, że zasiłek nie jest przy ustalaniu kryterium brany pod uwagę - choć jak się okazuje,powinien. Czyli próg kryterium jest źle zdefiniowany.

Winę za to ministerstwo spycha na stronę społeczną - która prawdopodobnie wnisokowała o podniesienie kwoty kryterium zgodnie z dotychczasową zasadą 12 x renta.

Sprawa zasiłku wybuchła dopiero, gdy w mediach poojawiły się przestrogi, że są wyroki sądów, że zgodnie z prawem zasiłek z tego kryterium nie jest - i nie był - wyłączony.

Min. Krzysztof Michałkiewicz powiedział mi, że może być problem, bo jeśli zmieni się interpretację, wyłaczając zasiłek, to trzeba będzie wstecz zwracać ulgę, którą wszyscy naliczali traktując kryterium jako wyłaczające zasiłek.

Dlatego z walką o poprawkę powinna iśc walka o abolicję podatkową!

Ministerstwo w odpowiedzi dla Krysi pisze też, że ich osiągnięciem jest to, że z dochodu wyłączono ALIMENTY. Natomiast zasiłek pielęgnacyjny WCHODZI NADAL do dochodu osoby niepełnosprawnej, mimo że jest nieopodatkowany.

Kto jeszcze nie wierzy, niech przeczyta informację najnowszą, z 16 lutego, w odpowiedzi na druga interpelację pani poseł Izabela Leszczyna:

Interpelacja poselska

Pani poseł wie, o co pyta, i z jakiegoś powodu pyta po raz drugi. Pierwsza odpowiedź była zresztą taka sama.
Tu pierwsza interpelacja (Min. Finansów):
pierwsza interpelacja
Tu druga (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej):
Tu druga
Odpowiedzi na obie są jednoznaczne. Osoba pobierająca rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny przekracza kryterium uprawniające opiekuna do odliczania ulgi, choć sama może sobie tą ulgę odliczać (ciekawe od czego:).

Panie poseł wie, o co pyta, ponieważ to właśnie w czasie, gdy była wiceministrem finansów odpowiedzialnym za podatki zapadały wyroki sądów, w tym Sądu Najwyższego, wskazujące na konieczność wliczania zasiłku do dochodu osoby niepełnosprawnej.Wykorzystuje teraz tą wiedzę, by bić na alarm.

W odpowiedzi min. Michałkiewicza, którą zalinkowałam, jest na końcu wzmianka o posiedzeniu zespołu który działa od roku i zajmuje się programem Za życiem. Zespół adresowany do rodziców niepełnosprawnych dzieci.

Mnie na tym spotkaniu nie będzie, ale będzie sporo rodziców z facebooka i będzie przedstawiciel Ministerstwa Finansów.

Tyle, że aby wprowadzić SZYBKĄ zmianę, nie wystarczy zespół, nie dajmy się czarować. Trzeba wprowadzić poprawkę do nowelizacji ustawy o rehabilitacji, która przeszła już przez pierwsze czytanie w Sejmie i czeka na posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, gdzie będzie dalej dyskutowana. Wtedy możliwe jest jeszcze wprowadzenie poprawki poselskiej! Poprawka powinna wprowadzać nowy artykuł, nowelizujący dodatkowo ustawę z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ta bezsensowana kwota jest wpisana w art. 26 ust. 7e. Tu link do ustawy, jesli ktoś chce popracować z posłami:
ogloszenie jednolitego tekstu ustawy o podatku doch od osob fizycznych
Dla ułatwienia dodam, że ten przepis jest na stronie 97:)

Tu link do procesu legislacyjnego dla ustawy o rehabilitacji:
projekt zmiany ustawy o rehabilitacji

Sprawdzałam przed chwilą, nie ma jeszcze drugiego czytania w planach kosmiji sejmowej. Ale śledźcie tutaj,. w zakładce Posiedzenia komisji -> planowane.
komisja polityki społecznej i rodziny
Myślę, że to kwestia dni.

O zespole pisała na FB Monika Ewa Cycling. Też warto być, żeby sobie pogadać;)
Interpelacja nr 18850 - tekst odpowiedzi
Odpowiadając na przesłaną przy piśmie z dnia 30 stycznia br., znak: K8INT18850, interpelację Pani Poseł Izabeli Leszczyny w sprawie ulgi rehabilitacyjnej dla opiekunów osób niepełnosprawnych, proszę o przyjęcie poniższych wyjaśnień, przygotowanych w porozumieniu z Ministerstwem Finans....
:arrow: interpelacja numer 18850
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-20, 19:51   

Rozwiedzione matki bez prawa do ulgi.
Najnowsza interpretacja skarbówki nie spodoba się rodzicom, którzy do tej pory rozliczali się z dzieckiem.

Fiskus w najnowszej interpretacji stwierdził, że samotna matka nie rozliczy się z dzieckiem, skoro czasami opiekuje się nim ojciec (na przykład w weekendy).Taką interpretację, jak informuje "Rzeczpospolita", otrzymała od skarbówki kobieta, która od 2013 roku jest rozwiedziona.

Źródło: :arrow: Niekorzystna zmiana. Rozwiedzione matki bez prawa do ulgi.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-26, 13:26   Pytania do Izby Skarbowej o ulgę rehabilitacujną

:arrow: odpowiedzi izby skarbowej na pytania dotyczące ulgi rehabilitacyjnej
Pytanie:
1)Gdzie w ustawie jest mowa o zasiłku pielęgnacyjnym?
2)Czy pracując trzeba wliczać zasiłek do zeznania podatkowego?
3)Czy można podatek zwrócić w ratach?
4)Czy warto samemu zgłosić błąd z rozliczenia za ubiegłe lata?
5)Ile lat wstecz może sprawdzić urząd skarbowy
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-03, 22:44   Ulga rehabilitacyja odliczanie wydatków w PIT

:arrow: jak odliczac ulgi na zakup leków?

Odliczenie na leki dotyczy wyłącznie różnicy pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu, a kwotą 100 zł. Z odliczenia korzysta się wyłącznie, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo). Podstawą jest zalecenie (pisemne) lekarza (np. recepta, karta pacjenta) oraz faktura

:arrow: jak odliczac wydatki na użytkowanie samochodu

Od 1 stycznia 2018 roku według nowych przepisów wydatki na auto będzie mógł odliczyć każdy, kto ma orzeczoną niepełnosprawność lub jego opiekun. Nie trzeba już będzie wykazywać, że przejazdy były związane z przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne tak jak było do tej pory. Będzie można w ramach tej ulgi jeździć do lekarza, do pracy, na zakupy – wynika z uzasadnienia do projektu. Ministerstwo Finansów napisało w nim, że zmiana ta „przyczyni się do ułatwienia codziennego życia niepełnosprawnego”.

W ramach tej ulgi można odliczyć w wysokości nie przekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł.
:arrow: ulga rehabilitacyjna i prorodzinna- wydatki uprawniające do odliczeń
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-06, 22:55   Jak skorzystać z usługi Twój e-PIT?

:arrow: W tym roku PIT-y rozliczają US

Jak skorzystać z usługi „Twój e-PIT”?
Na portalu podatki.gov.pl wybierz „Twój e-PIT”.
Uwierzytelnij się, wpisując dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia); kwotę przychodu z deklaracji za 2017 r.; kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018. Możesz też użyć profilu zaufanego, jeśli go posiadasz.
Sprawdź swoje dane.
Jeśli nie chcesz wprowadzać do zeznania żadnych zmian, zaakceptuj je i pobierz ze strony Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).
Zeznanie będzie przygotowane dla podatnika indywidualnie. Jeśli chcesz zmienić sposób rozliczenia na wspólny z małżonkiem lub np. jako osoba samotnie wychowująca dzieci, po zalogowaniu do usługi musisz wybrać odpowiednią opcję.
Możesz dokonać innych zmian: zmienić organizację, której przekażesz 1% podatku, zmienić rodzaj ulgi, z której chcesz skorzystać za 2018 r., dodać inne dane, jak np.: odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne.
Możesz odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. Wtedy Twój e-PIT nie będzie brany przez urząd pod uwagę.
Po wprowadzeniu zmian w rozliczeniu zaakceptuj je i wyślij oraz pobierz UPO.
Resort finansów będzie oferował pomoc w przypadku pytań dotyczących rozliczenia (telefonicznie, e-mailowo czy podczas czatu z konsultantem).
Uwaga! Jeśli nie zrobisz nic, Twoje rozliczenie 30 kwietnia br. zostanie uznane za złożone w formie przygotowanej przez KAS.

Ważne! Zeznanie podatkowe za 2018 rok można złożyć do urzędu skarbowego w tradycyjnej formie papierowej.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-14, 19:24   sprawdź swój e-pit przez profil zaufany

:arrow: e-pit

Od 15 lutego można sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które zostało wypełnione przez urząd.

Nie musisz szukać ubiegłorocznych PIT-ów, by sprawdzić kwotę przychodu. Pomoże Ci Profil Zaufany.

e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku – po raz pierwszy! – wypełni je za Ciebie i udostępni urząd skarbowy. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie na Ciebie czekało na stronie www.podatki.gov.pl

Aby sprawdzić przygotowane rozliczenie, musisz się zalogować. Jak to zrobić?
Do wyboru masz dwie drogi: krótszą i dłuższą. Którą wybierasz?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
AgataW
milczek

Dołączył: 03 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-03-03, 12:50   

Przy planowaniu podatków warto udać się po radę do specjalisty. usługi podatkowe z których ja korzystam udzielane są za niewielkie pieniądze również dla osób fizycznych.
 
 
szałwia 
złotousty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2589
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-02-25, 21:56   

W zeszlym roku faktycznie mielismy mniej na subkoncie z 1%. Pomyslalam, ze starsze dziecko , że juz tak nie zabiegamy... Ale slyszałam ,ze wiele osob na to narzekało. Jakis balagan z tym centrum rozliczeniowym w Bydgoszczy też był...
A tu artykuł, który trochę sprawę rozjaśnia
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/1-proc-pit-fatalny-blad-oburzyl-rodzicow-niepelnosprawnych-dzieci/y0fsglw
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-26, 10:01   

Moja córka od lipca czeka na zwrot podatku już raz wysłała zapytanie kiedy zwrot nadpłaty i nadal cisza. Ciekawe czy zwrócą z odsetkami za zwłokę?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-18, 18:48   Jak masz 1 dziecko ulga w PIT zależy od twojego dochodu

Ulga na dziecko zależy od tego ile zarobił podatnik. Jeśli więcej niż 56000 w roku rozliczeniowym to ulga mu się nie należy. Limit dotyczy ludzi którzy wychowują 1 dziecko
ulga na dziecko w 2021
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
wikaa
milczek

Dołączył: 10 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 2022-02-10, 12:04   

Racja, podatki to ważny temat.
Mi bardzo pomaga strona: [link usunięty]
Fajne info mają i napisane po ludzku :)
_________________
Wika
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 17047
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-10, 15:05   

Wika wystarczy raz podać link do jednego tematu.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu