FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XXII Konferencja BK: Segregacja, integracja, inkluzja [...]
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2012-05-07, 12:40   

groszek napisał/a:

Iga Marysia jeździła z Marcinem, nie z Maksem i właśnie czuła się wykorzystana, nie znosi basenu a musiała chodzić :tak: Marcin był w 1 klasie ona w piątej ...

A ja cały czas myślałam, że ona o Maksa taka była zła. Wiesz co to są chyba normalne zachowania w rodzinie. Moja siostra do tej pory mi wypomina, że musiała mi matematykę tłumaczyć.

Czytanie ze zrozumieniem mi siadło. Ale pewnie dla tego, że jestem przy pisaniu literki "ć" i sylabach na B, L.

groszek 
junior admin

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2020-12-12, 12:34   XXVIII Konferencja BK Czas dla rodziców

W tym roku Stowarzyszenie BK zorganizowało konferencję , którą można samemu przeczytać na ich stronie internetowej
Tytuł konferencji
Ich dzień powszedni?

Życie codzienne dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie

:arrow: Ich dzień powszedni

Program konferencji obejmuje następujące zagadnienia.

− Codzienność – pytania, których się nie zadaje – Ewa Suchcicka (Prezeska Stowarzyszenia Bardziej Kochani).

- Dorosłość osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jako czas na... – dr Maria Piszczek – psycholog kliniczny

- Jakość własnego życia w ocenie osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną przed i w czasie pandemii – dr hab. Danuta Wolska – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

- Jakość własnego życia w ocenie osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną przed i w czasie pandemii – dr Andrzej Wolski – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

- ŚDS w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualą i ich rodziców – Aleksandra Malinowska – dyrektor Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Warszawie.

- Rejnmen – niedziela Marka – prezentacja- część wystąpienia Aleksandry Malinowskiej

- Katolickie Stowarzyszenie Niepełnoprawnych Archidiecezji Warszawskiej– Łukasz Owczarek – Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

- Życie w Domu Pomocy Społecznej – Katarzyna Komoń – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Na przedwiośniu”.

- Dorosłość osoby z niepełnosprawnością oczami młodszej siostry, czyli wspólna droga niestandardowego rodzeństwa - Daria Sadek – siostra mężczyzny niepełnosprawnego intelektualnie – Poznań.

- Gruba czyli jak to jest mieć siostrę – Katarzyna Paszkowska – oligofrenopedagog, nauczycielka w SP nr 123 w Warszawie.

- Irena – jedno życie tylko…. Judyta Sierakowska - pisarka

- Irena – jedno życie tylko…. Krystyna Panek – siostra Ireny

Brakujące materiały Stowarzyszenie będzie uzupełniać na bieżąco.

Ponadto do pobrania lub obejrzenia filmy:

Otwórz oczy – reż. Barbara Poniatowska, Paweł Zeitz (28min)

https://vod.tvp.pl/video/otworz-oczy,otworz-oczy,51216564

Wszystko dla mojej córki – reż. Alina Mrowińska (50 min)

https://vod.tvp.pl/website/wszystko-dla-mojej-corki,50834376

Droga życia – reż. Magdalena Reczkowska – Kazek trzeba wykupić dostęp do tego filmu :oops:

:arrow: Droga życia

Odpowiedz do tematu