FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-09-25, 11:59   Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Jak jest u Was w Waszych SOSW z z zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi?

Czy Wasze dzieci mają te zajęcia po lekcjach (po podstawie programowej) czy w trakcie podstawy programowej Wasze dziecko chodzi na te zajęcia? Ja dostałam plan i wszystkie zajęcia mojej córki uczennicy klasy III są w trakcie podstawy programowej. Napisałam do wychowawczyni, że nie wyrażam zgody, by Ania była brana na zajęcia dodatkowe podczas podstawy programowej, że jest to niekorzystne dla niej, traci wiele zajęć. Wychowawczyni poinformowała mnie, że tak się w szkole praktykuje od lat. Myślę, że pora to zmienić. A u Was jak jest ? Czy ktoś z mierzył się z tym tematem i może mi coś podpowiedzieć?
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-26, 20:52   

Maks ma zajęcia rewalidacyjne przeplatane z zajęciami szkolnymi( podstawa programową)
Nie mam z tym problemu. Jeśli tak ułożony plan jest dla szkoły wygodny...
Wszyscy w tym czasie mają jakąś rewalidację więc nic mu nie przepada z podstawy programowej
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-09-28, 07:32   

A naszej Ani przepada jednak sporo z zajęć z podstawy programowej. Zmartwiło mnie bardzo, że jedne zajęcia Ania ma na muzyce, którą bardzo kocha. Zajęcia korekcyjne ma na przerwie w innym budynku, gdzie są starsze dzieci i boję się, że jest tam głośno i Ania jest przestraszona, bo boi się hałasów. Dla mnie rodzica też ten temat jest w tym roku nowy. Ania zmieniła budynek szkolny, ma inną klasę lekcyjną, nową wychowawczynię. dzieci w klasie też trochę się wymieniły. Życie to ciągła zmiana wiem. W Ani szkole są trzy budynki i wyjście na zajęcia wiążą się też z ubraniem i przejściem do innego budynku. Jak tak każde dziecko z danego zespołu wychodzi z lekcji na swoje zajęcia dodatkowe to ciekawe ile jest dzieci na podstawie programowej? I czy jest czas w którym w klasie jednocześnie jest cała 5-tka, i czy dzieci dają radę zrobić coś na tych zajęciach z podstawy programowej? W Ani klasie jest 5 dzieci jest to najliczniejsza klasa w szkole. Może dla nauczyciela to jest wygodne rozwiązanie, bo dzięki tym zajęciom jest mało dzieci na lekcji i łatwiej mu pracować z tymi którzy są. Ale czy dla dzieci jest to dobre? Na pewno jest to trudny temat dla dużych szkół. Nie wiem co będzie. Napisałam do Dyrekcji prośbę, by Ania miała zajęcia dodatkowe przed i po podstawie programowej. Ania ma w swojej III klasie w tygodniu 21 godzin podstawy programowej i 2,5 godziny (bez czasu na ubranie i drogę na przejście) zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, które wchodzą w podstawę programową. Nie wiem też z czego to wypływa ale różna jest ilość godzin podstawy programowej w tym samym zespole (klasach III -ich) w różnych szkołach specjalnych. My chyba mamy najmniej godzin.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-09-28, 08:13   

U nas rewalidacja jest zaraz po lekcjach i uważam, że jest to lepsze rozwiązanie. Tylko na logopedię dzieci są zabierane w ciągu zajęć, ale to rozumiem, bo jest tylko 1 logopeda na podstawówke i wczesne wspomaganie... ;/
Może wraz z innymi rodzicami uda się wam coś zmienić w tym temacie.
Wychowawczyni Igora na rozpoczęciu roku powiedziała, że w tym roku ma do rozdysponowania dużo, bo 12 godzin zajęć korekcyjno-kompensacyjnych na klasę.(8 dzieci, łączona klasa 1 i 2) Dzieci uczestniczą w nich w grupach 2-3. Igor ma w tygodniu 23 godziny zajęć z podstawy programowej i 4 godziny rewalidacji. Jest w szkole od 8 do 12.30 lub 13.30.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-02-03, 19:32   

Kto przyznaje godziny rewalidacyjne? Ile przysługuje dziecku? Czy to jest jakoś prawnie unormowane?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-03, 19:44   

Przydział godzin na realizację zajęć rewalidacyjnych dla ucznia wynika z zapisów zawartych w ramowych planach nauczania, będących załącznikami do rozporządzenia MEN z dnia 3 kwietnia 2019 r w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.

Dla szkół ogólnodostępnych to dwie godziny (60 minut) dla ucznia w tygodniu
:arrow: wszystko jasne
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-02-03, 20:08   

Cytat:
W przypadku oddziałów specjalnych przewidziano 12 godzin zajęć w tygodniu – dla wszystkich dzieci w klasie.

Rozumiem, ze jest to 12 godzin zegarowych na klase? Ani mniej ani wiecej?
Do tego dochodzi ew. Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej?

Czy Wy sie doliczacie tych godzin? Czy one są odrabiane? Czy jest możliwość sprawdzenia ile i co dziecko miało?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2021-02-03, 20:50   

U Ady w szkole jest że dla każdego ucznia przysługuje po 2godz. zajęć rewalidacji, z tym że mogą być grupowe.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-02-03, 21:38   

U Igora w tym roku jest 10 godzin w tygodniu na klasę. Mają po 3 godziny, grupowo.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-08, 20:01   

U nas w integracyjnej 2x 60 min. w tyg. rewalidacja indywidualna.
Jeśli zajęcia nie odbyły się w związku z nieobecnością nauczyciela, to starają się odrobić, a jak z winy dziecka, to przepada. Rozpisują na librusie, więc można się pokusić o policzenie :)
Dodatkowo stworzono projekt i mamy 6 h rewalidacji grupowej. Nie korzystamy ze wszystkich, bo niektóre godziny pokrywają się z godzinami zwykłych lekcji.
Niestety nie możemy korzystać z takich zajęć jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, grafomotoryczne czy zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne - -z takich mogą korzystać tylko dzieci bez orzeczeń lub z samymi opiniami :(. Nie mogę tego zrozumieć :(
Mamy jeszcze 30 min. logopedy i 1 h logorytmiki.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu