FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rower
Autor Wiadomość
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2021-04-14, 07:51   

W szkole ten rower, na którym jeździł Julek, koła ma mniejsze niż 20 cali i już był z lekka przymały. Julek w tej chwili mierzy 134 cm. Po teoretycznym rozeznaniu, ze znajomością ograniczeń mojego syna, a szczególnie jego asekuranctwa, zajechaliśmy wczoraj z Radkiem od outletu rowerowego, który nam się nawinął po dordze ze szczepienia. Wielka hala. Rowerów dużo. Takie, które teoretycznie na wzrost Julka miałyby być, czyli koła już 24 calowe, ogromniaste. Pooglądaliśmy też rowerki dla dzieci. Pogadaliśmy ze sprzedawcą i już mieliśmy wyjść, żeby przyjechać z Julkiem, gdy Radek pociągnął mnie w kąt hali, gdzie stały trzy rowery przecenione. Wielkosć kół 20 cali, zgrabna kierownica, rama troszkę za wysoka, bo ma pałąk w poprzek, a w szkolnym rowerze rama w kształcie trójkąta i zdejmowanie nóg z roweru nie wymaga żadnego wysiłku. Koszt roweru 300 zł. Radek mnie przekonał. Niech chłopak opanuje dobrze rower, jeżdżenie. Nawet jeśli na jeden tylko sezon kupimy, to koszt nie jest wysoki. To był strzał w dziesiatkę. Julek na większy nie wsiadłby w ogóle. Ten oglądał z oddali i początkowo nie chciał na niego wsiąść. Ale gdy się oswoił, dał się namówić na wyjście na zewnatrz. Wsiadł i pojechał. :-D Myślę, że i przyszły sezon rower Julkowi posłuży, bo siodełko obniżaliśmy. Na początek przygody z jeżdżeniem pojazd idealny. Wkleiłabym zdjęcie, ale mam z tym problem. Rower nazywa się Saveno Volt i miał boczne kółka (które panowie w serwisie na naszą prośbę zdjęli).
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-14, 10:47   

To super.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2021-04-14, 12:10   

Marta widziałam ten Wasz rower na Facebooku i uważam że jest super dla Julka. U nas tacy chłopcy właśnie na takich jeżdżą a nie na „ góralach", one mają wyżej ustawioną kierownicę . Myślę że spokojnie te dwa lata pojeździ , że tylko jeszcze to polubił. Może w weekend się razem gdzieś wybieżcie na małą wycieczkę zakończoną lodami albo piknikiem na trawce .
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2021-04-14, 12:19   

angelika kuspa napisał/a:
(...) Myślę że spokojnie te dwa lata pojeździ , że tylko jeszcze to polubił. (...)


To są słowa klucz "żeby tylko jeszcze to polubił" :lol: Będziemy małymi krokami oswajać. Chciałabym, żeby opanował dobrze rower. Startowanie, bo na razie, jak na początkujacego przystało, najpierw się rozpędza, a potem kładzie nogi na pedały. I schodzenie z roweru. Poprzeczny pałąk wymaga od Julka podniesienia wyżej nogi przy zsiadaniu. Do poćwiczenia. Jak opanuje rower, to zaproszę kumpla Julka - Kajtka, z którym w ubiegłym roku ścigali się - Julek na hulajnodze, Kjatek na rowerze. I to będzie najlepsza motywacja - taką mam cichą nadzieję.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Mama Kamila
mruczek
kami.skowyra@gmail.com


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 84
Wysłany: 2021-04-14, 21:37   

Jak opanuje rower, to zaproszę kumpla Julka - Kajtka, z którym w ubiegłym roku ścigali się - Julek na hulajnodze, Kjatek na rowerze. I to będzie najlepsza motywacja - taką mam cichą nadzieję.

To chyba najlepsza strategia! Sama pamiętam, ze na mnie konkurencja zawsze działała :lol:
_________________
Serdecznie pozdrawiam
Kamila
mama Laury (ur. 2013) i Leona (zD, ur. 2016)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2021-05-05, 06:41   

Wczoraj zaliczyliśmy z Julkiem pierwszą malutką wycieczkę rowerową. 2,5 km. Zrobiliśmy kółko po naszej wsi. Droga asfaltowa, szutrowa z dziurami pełnymi błocka i czarnej wody (mega-atrakcja dla Julka, który wjeżdżał w kałuże rowerem :-D ) i jeszcze nasza jezdnia z chodnikiem raz po jednej, raz po drugiej stronie (najtrudniejszy odcinek). Julek reagował na polecania. Hamował, zatrzymywał się, czekał. Dwa razy poprosił o odpoczynek, bo go ... ręce bolały. Krótka gimnastykla rąk i dalej do przodu. Pół godziny zajęła nam ta przejażdżka.

Przy okazji wpisu przeniosłam wątek do istniejącego już. :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2021-05-05, 07:53   

Podziwiam Julka. Dla nas to niedościgłe marzenie. Tylko trójkołowiec a teraz też nieekoiecznie
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-05-05, 08:28   

Brawo Julian! Super czytać takie informacje! :-D
Igor, ze swoimi bocznymi kółkami, jeździ tylko po równym, obok kałuż i nierównosci przeprowadza rower, wsiada dopiero na asfalcie...Księciunio... :roll:
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2021-05-05, 08:50   

Brawo Julek!

My też jedynie trójkołowy lub z bocznymi kółkami (te rowerki już za małe).
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-05-05, 11:23   

Brawo Julek 👏
Kubę też najczęściej na rowerze bolą ręce (i mnie też 😝)
W tym roku zamierzam kupić rękawiczki z amortyzatorami.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-05, 16:40   

Super
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-05-05, 18:16   

magda napisał/a:
Brawo Julek 👏
Kubę też najczęściej na rowerze bolą ręce (i mnie też 😝)
W tym roku zamierzam kupić rękawiczki z amortyzatorami.


Ja podnioslam kierownice Majce i sobie, zeby sie na nadgarstkach nie opierać.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2021-05-05, 19:33   

Gratulacje dla Julka :brawo: i dla Was - rodziny, teraz dopiero zaczną się wędrówki rowerowe :spoko:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Mama Kamila
mruczek
kami.skowyra@gmail.com


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 84
Wysłany: 2021-05-05, 20:15   

aniak napisał/a:
Gratulacje dla Julka :brawo: i dla Was - rodziny, teraz dopiero zaczną się wędrówki rowerowe :spoko:


Brawa dla Julka: dobry czas na rozpoczęcie sezonu!
To teraz po deszczu zaraz hop na rower, po kałużach nawet 4km zrobicie :brawo:
_________________
Serdecznie pozdrawiam
Kamila
mama Laury (ur. 2013) i Leona (zD, ur. 2016)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2021-08-06, 12:05   

Na Warmię zabraliśmy rowery. Gospodarze zabrali nas na dwie wycieczki rowerowe. Jedna kilkukilometrowa, czyli dystans znany Julkowi. Druga - 16 km po pagórkowatym terenie. Duktami leśnymi, dróżkami piaszczystymi, asfaltem. Jechaliśmy dwie godziny. Początek nie był łatwy. Julek się buntował (jak w górach) aż wreszcie wszedł na śrubę i jechał. Jechał mega zmotywowany. Gdy było mocno pod górkę, schodził z roweru i go prowadził, nie narzekając przy tym.
Mamy z nim tylko jeden problem. Na polecenia "zatrzymaj się", "trzymaj się prawej" reaguje z opóźnieniem. Początkowo myślałam, że nas zwyczajnie zlewa, ale po kilku testach wiem, że do niego polecenia docierają z poślizgiem. Czasem ich chyba nawet nie rozumie. Musieliśmy na szybko wypracować procedury, bo na pewnym etapie wycieczki była wprawdzie droga asfaltowa, ale wąska i uczęszczana również przez auta. Na szczęście rzadko. Radek jechał więc obok Julka, ja za Julkiem, rozglądając się i gdy widziałam auto za nami, już wołałam "jedzie auto, STOP!" i Julek reagował, ale nie natychmiast. Czeka nas sporo pracy. Bo generalnie Julkowi jazda na rowerze sprawia duża frajdę. Cieszy się, gdy jedzie i ciągle podkreśla "Julek umie", co z kolei wiąże się chyba ze wzrastającą świadomością własnych ograniczeń na tle niezespołowych dzieci, ale to temat na inny wątek.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu