FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie zajęcia pozaszkolne dla naszych dzieciaków?
Autor Wiadomość
Oliwka z oliwek 
mruczek


Dołączyła: 26 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-14, 22:27   Jakie zajęcia pozaszkolne dla naszych dzieciaków?

Właśnie sobie pomyślałam, żeby zadać taki temat, może jest takowy gdzieś na forum, ale nie spotkałam się.
Jeśli chodzi o nas ,Oliwia własnie od września idzie do drugiej klasy szkoły specjalnej. Pierwszą klasę potraktowałam jako oswajającą ze szkołą, nie szukałam specjalnie zajęć dodatkowych, bo mała była naprawdę zmęczona szkołą i tym wszystkim co się z nią wiązało, że dałam spokój znp. dodatkowym logopedą, którego zawsze miała po przedszkolu, zostawiłam jej tylko konie jako formę rekreacji, ale tak naprawdę i to była mordęga, bo z jednego końca Wawy na drugi. Teraz wiem, że może czas jakieś zajęcia wymodzić tej mojej dziewczynie.
Napiszcie jakie Wy macie pomysły na zorganizowanie czasu wolnego swoim pociechom, może mnie coś dzięki temu natchnie. Mam oczywiście swoje pomysły, ale nie ma to jak posłuchać innych , może bardziej doświadczonych rodziców.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2011-07-15, 20:44   

Myślę, że tu głównie chodzi o preferencje dziecka, czy woli zajęcia sportowe, taneczne czy np. plastyczne.
Moja Patrycja w poprzednim roku szkolnym chodziła na zajęcia artystyczne do Pałacu Młodzieży, robili tam różne rzeczy stosując różnorodne techniki - dostałam nawet filcowe kolczyki, noszę je z dumą :tak:
Oprócz tego chodziła też na Uniwersytet Dziecięcy na naszą Politechnikę - to były multimedialne wykłady na auli, czyli zajęcia o zupełnie innym charakterze.
I to i to bardzo jej się podobało, głównie dlatego, że była tam sama ;-) (mam na myśli bez rodziców), a ma straszne parcie na samodzielność, wypuszczam ją tylko z samochodu i nie mogę nawet zaprowadzić jej pod drzwi bo się wścieka, że za nią idę.
Też zaczynam się zastanawiać, co w nowym roku szkolnym jej zaproponować... :roll:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-07-16, 16:54   

Viola chodzi na balet i na basen. W przyszłym roku chcę ją zapisać na taniec irlandzki bo Nigelka o tym marzy, a one wszędzie razem łażą. Wydaje mi się że nasze dzieciaki w niczym nie mogą wyrazić się tak jak w tańcu, po obejrzeniu Ja też tylko się w tym utwierdziłam.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2011-07-16, 17:49   

Moja Patrycja tańcować lubi, ale z moich obserwacji wynika, że z poczuciem rytmu nie najlepiej. :roll:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-07-16, 18:11   

Zuza dwa razy w tygodniu zostaje po lekcjach na zajęcia sportowe w szkole. Co poniedziałek jeździ konno, raz w tygodniu basen i raz w tygodniu zajęcia taneczne. W weekendy chodzimy na zajęcia ceramiczne do bardzo fajnej kawiarenki (dziecię może sobie zrobić np. filiżankę panie ja później wypalają i lakierują i po kilku dniach można sobie odebrać), zaczęliśmy tez regularnie chodzić na wędrówki po tych angielskich pagórkach i udało się nawet już parę razy załapać na skałki.
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-07-16, 23:39   

Ala chodzi do MDK na taniec.
Radzi sobie świetnie.
Wgrała w tym roku szkolny "Mam talent". Startowały tylko zdrowe dzieci i ona.
Od tego czasu przestała być "niewidzialna " w szkole. :-D
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-03-02, 19:10   

Jak u Was z zajęciami pozaszkolnymi?
Majka za niedługo nawet bedzie mogła na siłownie pójść, więc moze zaczniemy cykling 😉
Poza tym ma basen, kręgle i organki 😂
Darmowy blok zajęć w naszym stowarzyszeniu. Ale to d**y nie urywa. Czekam, aż się skończą, żeby mi się jedno popołudnie na cykling zwolniło.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2490
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2022-03-03, 19:20   

Ja cały czas ubolewam nad małą dostępnością zajęć pozalekcyjnych u nas.
Igor od zawsze chodzi na basen i od 3 lat na piłkę nożna. Na basenie zajęcia indywidualne , na piłkę cały czas z 5/6-latkami. O ile na początku był ich wzrostu, teraz przewyższa niektórych o głowę i myślę, że ten rok, ewentualnie następny będzie jego ostatnim w tej szkółce. Przykro mi bardzo, bo widzę z jaka ochota chodzi na treningi, pilnuje dni (2 razy w tygodniu) i godzin. Poza tym to jedyne zajęcia, które wymyślił i poprosił o nie sam, nie był tam zapisany dla rozwoju, tylko poszedł dla rozrywki.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16880
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-04, 00:16   

Maks ma tańce 1 godz. Capoeira 1 godz i piłka nożna 1 godz.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu