FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek haseł
Autor Wiadomość
inkkkkkkka 
milczek

Wiek: 43
Dołączyła: 09 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-09-02, 20:13   Wyciek haseł

Dzisiaj dostałam alert google o wycieku mojego hasła z Waszego forum.Zobaczcie czy nie macie jakiegoś szkodliwego oprogramowania.Zmienie hasło ale sprawdźcie co się u Was dzieje bo inaczej będzie ciągle to samo ;) Czy dostaliście podobne alerty dzisiaj o 19 14 zwróćcie na to uwagè.Byl to krytyczny alert bezpieczeństwa.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-03, 08:12   

Dzięki za wiadomości. Hasła na forum nie są przechowywane w formie oryginalnej tylko jako skróty SHA256, więc niemożliwe żeby oryginalne hasło wyciekło z forum.
Na podstawie skrótu SHA nie można odtworzyć oryginalnego hasła inaczej niż metodą zgadywania.
Prześlij treść alertu z Google na info@zakatek21.pl

To twój pierwszy post, na forum, a 9.09 będzie trzecia rocznica zalogowania się tu. Szkoda że wpadłaś tylko w tej sprawie. Pozdrawiam :papa:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2022-09-03, 08:43   Re: Wyciek haseł

inkkkkkkka napisał/a:
Dzisiaj dostałam alert google o wycieku mojego hasła z Waszego forum.Zobaczcie czy nie macie jakiegoś szkodliwego oprogramowania.Zmienie hasło ale sprawdźcie co się u Was dzieje bo inaczej będzie ciągle to samo ;) Czy dostaliście podobne alerty dzisiaj o 19 14 zwróćcie na to uwagè.Byl to krytyczny alert bezpieczeństwa.


Jeżeli nie logowałaś się od momentu rejestracji (3 lata temu), to nie istnieje możliwość, aby Twoje oryginalne hasło wyciekło z forum zakątkowego. Taki mail-alert jest z dużym prawdopodobieństwem próbą wyłudzenia hasła - poprzez skierowanie na nieprawdziwą, ale podobną stronę. Stąd prośba o sprawdzenie adresu nadawcy maila (nie tylko tego, co się wyświetla czyli opisu - tam każdy może wpisać chce!) oraz adresu linku, który w mailu jest podany do zmiany hasła.
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu