FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
wycieczki zagraniczne
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-09, 11:31   Wycieczka do Włoch

WŁOCHY PÓŁNOCNE – W POSZUKIWANIU WIOSENNEGO SŁOŃCA
TERMIN: 27.03.2023 – 02/03.04.2023
Nasza trasa wiedzie przez LOMBARDIĘ, VENETO I EMILIA ROMAGNA - trzy włoskie prowincje, zaskakujące różnorodnością: okolice Lago di Garda to królestwo jezior i gór, Veneto jest krainą najlepszych włoskich win a Modena i Parma słyną ze swoich smakołyków. Zabytkowe ulice renesansowej Vicenzy, romantyczne zaułki Werony czy może modny i elegancki Mediolan? Albo szalony dzień wśród atrakcji GARDALAND?
Tak, tu każdy znajdzie coś dla siebie
RAMOWY PROGRAM:
1 dzień – 06.00 wyjazd z Warszawy,
przejazd do Włoch. Postój na obiad na terenie Czech. Wieczorem przyjazd do
Tarvisio, zakwaterowanie i nocleg (kolacja we własnym zakresie).
2 dzień – przez VICENZE (spacer po mieście-dziele Andrea Palladio), ruszamy do WERONY, spacerując po mieście
Romea i Julii zobaczymy dawny rzymski amfiteatr, deptak via Mazzini, via Capuletti (dom Julii), Piazza dei Signori wraz z Palazzo del Capitano, wieżą Torre dei Lamberti oraz grobowcami rodziny Scaligeri. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień – szlak: renesansowa MANTUA – siedziba Gonzagów (lista dziedzictwa UNESCO), później MODENA – miejsce urodzenia Luciano Pavarottiego, ojczyzna ferrari i... octu balsamicznego. Wizyta w PARMIE – romańska katedra
i chrzcielnica. Potem „coś dla ciała” - musujące Lambrusco, ocet balsamiczny z Modeny, parmezan i parmeńska
szynka – na pewno wszystkiego spróbujemy! Powrót na obiadokolację i nocleg.
4 dzień – całodzienna wycieczka do MEDIOLANU. Zwiedzanie stolicy Lombardii zaczynamy od imponującej gotyckiej Katedry Duomo, następnie przez pasaż w Galerii Vittorio Emanuele II przejdziemy na Piazza Della Scala z gmachem opery, a potem przez Piazza Mercanti do Castello Sforzesco, zamku Ludovica Sforzy. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień – szlakiem atrakcji LAGO DI GARDA: bajkowe SIRMIONE, ukryte wśród wzgórz MALCESINE ze starówką
(panorama Dolomitów w trakcie wjazdu szczyt MONTE BALDO /rejs przez jezioro Garda). Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień – dzień w największym włoskim parku rozrywki GARDALAND (https://www.gardaland.it) z możliwością
odwiedzenia morskiego akwarium SeaLife! Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień – po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski, do drodze postój na obiad. Przyjazd do Warszawy po północy, z niedzieli na poniedziałek.
CENA: 2.300,00 PLN/os. (grupa 43-46 uczestników)
W CENIE:
Transport autokarem na całej trasie
6 noclegów w hotelach 2**/3*** (pokoje 2,3-os. z łazienkami). WAŻNE: 5 nocy w tym samym hotelu
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (2 dania + woda, inne napoje dodatkowo płatne)
Opieka pilota na całej trasie
Ubezpieczenie KL + NNW
obowiązkowa składka na TFG i TFP
UWAGA!
Program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dodatkowo płatne: bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, miejscowi przewodnicy, opłaty za wjazd do miast/stref turys
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-02-09, 19:38   

No fajne, ale chyba na razie nie na moje nerwy. Musze dorosnąć na nowo do autokaru.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-27, 22:11   

Pierwszy dzień przejazd przez Czechy Austrię do Włoch.
:arrow: na obiadokolacje dojechaliśmy do hotelu IL cervo po 20.30
Zjedliśmy makaron z sosem pomidorowym w głębokim talerzu ( jak zupę)a na drugie podudzie kurczaka z ziemniakami. Wino i na deser panna cotta.
Jutro śniadanie od 7.00 wyjazd o 8.00 do Vincensy.
Piękny był widok Alp po drodze, ale z uwagi na poźną porę widać było światla w dolinie a już nie góry. Mam nadzieję że będziemy wracać tamtędy za dnia, żebym mogła popatrzeć na ośnieżone Alpy.
Obejrzeliśmy film Listy do Julii, któregp akcja toczy się w Weronie, a wieczorem film o jeziorze Garda, o Goethym, którego potraktowano jak szpiega, gdy szkicował jeden z zamków i wsadzono go do więzienia. I oRilke, ulubionym poecie mojego M, który nad tym jeziorem szukał nadchnienia.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2023-03-28, 06:01   

Aniu, miłego zwiedzania :papa: :*
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2023-03-28, 07:12   

Opis wycieczki brzmi super :spoko:
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-28, 07:29   

Mieszkalisśmy w hotelu Jeleń. W książce wszystkie wpisy wycieczek z Polski. Pogoda jak drut. Świetna widoczność. Piękne góry
Tarvisio jest 754mnpm i sporo miejsc dla narciarzy.
Jedziemy do Vincensy . :papa:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-03-28, 08:01   

Czekam na zdjęcia. To tak dodatkowo.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-03-28, 08:26   

Wycieczka zapowiada się pięknie!
A jak Maks? Podoba mu się?
A towarzysko, Aniu?
Ładuj baterie, rób zdjęcia i opowiadaj nam. Dobrze się czyta :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
agajagoda 
nawijacz


Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 875
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-03-28, 14:00   

Ale musi być Aniu cudnie ... zazdraszczam . Bawcie się dobrze :-)
_________________
Aga mama Tomusia (1999) Bartusia (2002) i Oluni (01.06.2010)
Moja Olunia
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2023-03-28, 16:16   

Czyli zgodnie z tytułem wycieczki :cool2: Wiosenne słońce zostało odnalezione ! :okular:
Miłego odpoczynku :papa: Też jestem ciekawa jak Maks reaguje na te wszystkie nowości :-D
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-03-28, 21:05   

Odpoczywasz? Żyjesz?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-28, 22:31   

Wstaliśmy o 8.00 pojechaliśmy do Vicenzy. Po drodze zahaczyliśmy o supermarket na sikanie. W Vicenzie pochodziliśmy po wąskich uliczkach i obejrzeliśmy pałace Andrea Palladia. To bardzo dobry architekt na podstawie jego pomysłów wybudowano w wielu miastach piękne pałace. W Warszawie min.Królikarnię
Weszliśmy do Teatro
Olímpico, który powstał jako pierwszy teatr pod dachem. Ma imponująca scenę na której jest przedstawiona antyczna ulica( a właściwie jedna na wprost i dwie po obu jej stronach.
Na ulicach mnóstwo kwiatów. Bambusy 4 metrowe w donicach. Na jednym patio kwitnąca wisteria przez trzy piętra rozpięta.
Również palmy rosną trochę żółkną im liście po zimie ale wyrastają nowe.
Pogoda słoneczna i do 20 C. Potem pojechaliśmy degustować wino i kupiłam Gr0szkowi bardzo drogą oliwę z oliwek, bo on lubi do bułki, a i my z Maksem jedliśmy i była dobra.
W winnicy przy autostradzie zakwitły już irysy!!!
Pojechaliśmy do bajecznego Sirmione po obu stronach miasta jezioro Garda. Kupiliśmy lody bo tam jedna lodziarnia na drugiej. Popatrzyliśmy jak z jednej strony jeziora zachodzi slońce a z drugiej oświetla góry na fioletowo i rożowo. Tam też palmy platany , tulipany i dużo turystów mimo wtorku w marcu.
Na kolację dotarliśmy po serpentynie San Zeno di Montaña. Mieszkamy :arrow: albergó Sole
Po 21 poszliśmy po bagaże i zanim weszłam na 3 piętro ( była ogromna kolejka do windy) to mi się zeszło. Jutro znów ruszamy przed 8.00. Mam pokój z widokiem na jezioro jak otworzyłam okiennice, więc nie żal mi tego ciągania walizy. Na kolację były warzywa sery i golonka albo żeberka z ziemniakami i groszkiem zielonym a na deser tiramisu.
Dobrze gotują mięso mięciutkie i soczyste..
Potem musiałam zrobić Duolingo bo spadłam poza kreskę. A teraz idę spać jak się umyje.
Jak Maks? Czy mu się podoba? Lody tak był zadowolony. Na zdjęciach na takiego nie wygląda. Cały czas mówi do domu, tata czeka...
W trakcie jazdy słucha Bollywood i mało wygląda za okno. Ale na pewno jest to ciekawe doświadczenie.
Skumplowalam się z dwiema mamami co chodziły do naszej szkoły, a teraz ich dzieci są parą i siedzą przed nami i chichoczą.
Zawsze wychodzimy ostatni z autobusu, więc trudno nam naleźć miejsca dwa przy stole. Bo tu wszyscy rzucają się i zajmują miejsca sobie i innym, czego też doświadczylismy z Tomkiem na sylwestrowym wyjeździe, gdzie on jadł obiad w innej sali niż ja z Maksem.
No i dzisiaj strasznie długo rozdawali klucze no i ta kolejka do windy :okular: ale jak widzicie chciało mi się na bieżąco Was poinformować , że żyje.Dobranoc
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-03-29, 06:13   

Jakbym z Tobą tam była, Aniu. Obawiam się, że musisz codziennie uraczyć nas urywkami z twego dziennika podróży, bo dzień na Forum zaczynam od wycieczek zagranicznych. :tak:
Maks reaguje jak typowy nastolatek. A na co, a po co, a co tu takiego ciekawego.
Miłych dalszych wrażeń i okien z widokiem.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2023-03-29, 06:37   

Aniu tak to ciekawie opisujesz i poetycko że po każdym przeczytanym zdaniu moje postanowienie to muszę jeszcze tam pojechać . To jezioro zawsze mnie interesowało a jednak tam jeszcze nie byłam . Więcej relacji prosimy.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1408
Wysłany: 2023-03-29, 19:18   

Pamietam, że Joa była zachwycona pobytem nad Jeziorem Garda- oglądałam zdjecia z ich rodzinnej podrózy i zachwycałam sie tymi pięknymi krajobrazami, o których pisze Ania. :-)
:spoko: Po przeczytaniu tego 'barwnego' opisu widzę ten zachód słońca :-) i te wszystkie egzotyczne drzewa , no i kwitnące kwiaty :-) . Bawcie sie dobrze :spoko:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu