FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odraczać czy nie odraczać od szkoły
Autor Wiadomość
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-02-10, 16:54   

dla mnie to jeszce odległy temat ale takie rozwiązanie bardzo mi sie podoba mam nadzieje że Majkę tez kiedyś tak wyślę do szkoły :-D
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2008-03-05, 13:22   

Nie mam zielonego pojęcia jak wyjść z tej sytuacji wczoraj rozmawiałam z drektorem naszej szkoły i nic nie zapowiada sie aby utworzyli nam klase integracyjna było milion powodów na nie a najwarzniejszy to brak pieniedzy bo gmina biedna i tak dale jak zwykle najlepiej tak załatwic sprawe a najbardziej mnie wkurzylo jak powiedział że moze rodzice nie będą chcieli żeby ich dzieci chodziły do klasy integracyjnej narazie nikt nie zgłaszał sprzeciwu ale dyrektor dmucha na zimne no i co ja mam zrobić czy zostawic jeszcze rok w zerówce czy nauka indywidualna taka padla propozycja dyrektora
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-05, 19:28   

RENIU nie wiem czy to dobry pomysl dać Celinkę na nauczanie indywidualne. Uważam, że nie masz żadnych powodów aby izolować ją od klasy i tym samym od dzieci. Gdybyś odroczyla to może jest szansa aby w ciągu roku coś wywalczyć a Celinka bylaby i tak prawie z rocznikiem w szkole. Jak wiesz ja Julkę odroczylam ze względu na niedosluch i slabą mowę. Jak Widzialaś teraz już radzi sobie z mówieniem i nowymi sytacjami. Tak więc ja radzilabym Ci odroczyć i starać się przez Kuratorium i Urząd gminy :czytaj: :klutnia: postawić na swoim czyli klasa integracyjna. :tak: Trzymam kciuki za powodzenie dalsze :spoko:
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-03-12, 11:21   

Też myślę, że mimo wszystko warto spróbować nauczania w grupie!
W końcu to cała radość z chodzenia do szkoły!
Czy Celinka nie będzie rozczarowana, że ją to ominie?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-03-14, 04:55   

Dziewczyny mnie uczono i tak tez postapilam nieodraczajac Rodgera...
Zawsze pozniej jest mozliwosc kazdy etap edukacyjny czyli 1-3, 3-6 itp wydluzyc o rok-piszac podanie........
Dwa nie musi byc klasa integracyjna... w wypadlu Rodgera integracja byla niewypalem ale bycie w klasie masowej z nauczycielem wspomagajacym 1-1 czyli tylko dla Ro byl strzalem w dziesiatke.
W integracyjnej niestety inne dzieci niepelnosprawne np chlopeic z ADHD wywolywal strach bo potrafil skakac po lawkach szafkach........no i nauczycielka wspomagajaca byla kiepska......... nieradzila sobie z dziecmi i wiedza zostawiala bardzo wiele do zyczenia o metodach niewspomne......Ro mial w perwszej kalsie nauczanie indywidualne zalatwiane w ciagu roku szkolnego.

Praca 1-1 byla super mial zajecia z klasie, ale i indywidulane co pozwalalo mu na skupienie w ciszy, nierywalizowanie z rowiesnikami, pelna uwage i koncentracje.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-03-31, 13:29   

Mam pewne wiadomości. Właśnie jestem po rozmowie z panią psycholog i dowiedziałam się, że od zerówki odraczać nie można. Obowiązek szkolny i już!

No i jestem taka szczęśliwa :jupi: Najprawdopodobniej Martynka będzie w "prawdziwej" klasie integracyjnej ze wszystkimi jej "przywilejami.
Musi być minimum 3 dzieci z orzeczeniem, aby taka klasa powstała no i mamy nawet 4 :-)
Podanie napisane, jeszcze tylko zgoda dyrektora szkoły i ok. A z tym nie powinno być problemu, ponieważ sam dał znać, że będzie wystarczająca liczba dzieci i aby zająć się tym.
No tak mile jestem zaskoczona :jupi:
Wierzę w ludzi!!!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2008-03-31, 13:50   

Super wiadomość! Rewelacyjnie. :jupi: Ja też wierzę i mam nadzieję ,że nie przestanę ;-)
Mam nadzieję ,że Martynce się spodoba.
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-31, 13:59   

Asiu, super wieści. Martynka idzie do szkoły :brawo:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-31, 15:36   

Cytat:
Właśnie jestem po rozmowie z panią psycholog i dowiedziałam się, że od zerówki odraczać nie można. Obowiązek szkolny i już!


A Szymek został odroczony od zerówki w zeszłym roku i to przez panią psycholog z OWI, więc czy na pewno nie można czy się nie powinno?

Cieszymy się razem z Wami Asiu :-D , my jeszcze czekamy na opinię z PPP, a potem z podaniem do szkoły. Mam nadzieję, że zgłosi się odpowiednia liczba dzieci.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-04-01, 10:02   

Martynka jak fajnie :brawo:
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-04-01, 17:59   

Dziękuję Wam kochani za doping :*

Marta, właśnie i ja się zdziwiłam, nie wiedziałam tego a wiedziałam, że u Was było odroczenie :-?
Może coś się zmieniło od tego roku :-? No bo przecież o województwo tu raczej nie chodzi, bo przepisy "odgórne" są :-? Nie wiem, no tak mi powiedziała, jeszcze będę rozmawiała z nią na badaniu psychologicznym w przyszłym tygodniu to wypytam co i jak :-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-02, 11:32   

Brawa dla Martynki :papa:

Co do odraczania, to rzeczywiście bardzo dziwne są te odmienne informacje.
My cały czas jesteśmy z trakcie załatwiania odroczenia. Byłam już na konsultacji z pedagogiem ( w PPP), mamy jeszcze umówione spotkanie z psychologiem i wtedy dostaniemy oficjalny dokument.

Co więcej, również moja informacja o odroczeniu nie zdziwiła szkoły rejonowej, która przysłała Paci zaproszenie do pierwszej klasy.

Z tym, że w naszym przypadku chodzi o odroczenie od 1. klasy, bo Pacia dopiero we wrześniu idzie do zerówki (w swoim przedszkolu). Od zerówki nikt nie wymagał od nas odroczenia.

Wiem, że cały czas ważą się losy i ma być jakaś zmiana, typu zerówki tylko w szkołach, ale jak to zwykle bywa nigdy do końca nic nie wiadomo i w PPP też nie byli pewni, jak to będzie wyglądało we wrześniu. A podobno nie wszystkie szkoły są do tego przygotowane... :-?

Ja osobiście mam nadzieję, że jednak zostaną te zerówki w przedszkolach i że Pacia skonczy cały cykl przedszkolny ze swoją grupą
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 11:43   

A nas ścigali ze szkoły rejonowej i odroczenie od zerówki było niezbędne!

Widocznie co kraj, to obyczaj...
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-02, 11:47   

Czyli jednak te odgórne zasady, wcale nie są takie jednolite ;/

Ja nawet pamiętam, jak sama z własnej inicjatywy dopytywałam się, czy nie potrzebują żadnego odroczenia - i nie potrzebowali!

Dziwne, co? :-?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 13:35   

Może dlatego, że Pati chodzi do tego przedszkola i ją znają, mają orzeczenie i pozostałe papierki, więc po co było je mnożyć? Ja dostałam zawiadomienie ze szkoły najbliżej miejsca zameldowania (to zresztą moja podstawówka), ale nawet Jaś tam nie chodzi, więc zupełnie o nas nic nie wiedzą.

Nie ma innego wyjścia - trzeba walczyć o swoje, nie ma co liczyć, że nas pod przepisy podciągną! :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu