FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto
Autor Wiadomość
dorotkach 
milczek

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: gorzow
Wysłany: 2007-10-06, 21:50   

:* wielkie dzieki; tyle razy wchodzilam na te strone i slepa jakas jestem ; tym razem znalazlam adres od poniedzialku sie biore; jeszcze raz dzieki
_________________
dorota
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-03-17, 14:12   

A może jednak nam się przedstawisz w tym wątku ? ---> Czas się przedstawić
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
izabela1976 
milczek

Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-03-19, 13:43   

dorotkach napisał/a:
hejka
napiszcie mi jak dlugo trwa procedura zakladania subkonta, i jeszcze jedno, czy jezeli przed wplynieciem jakis pieniedzy na konto mojego dziecka juz bede miala rachunek np. za rehabilitacje na basenie wydany na fundacje, to fundacja zwroci mi koszty? :prosze:


Fundacja zrefunduje Ci faktury dopiero jak będzie coś na koncie Twojego dziecka.
 
 
MagdaK
cichosza

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 19
Wysłany: 2008-03-26, 13:40   

Cześć,

Tak czytam o tym subkoncie. Też bym chciała założyć takie subkonto dla swojego Piotrusia.
Jak długo się czeka od napisania pisma do fundacji?. W jaki sposób wysyła się apele i do kogo? Proszę o pomoc.

Będę wdzięczna
MagdaK
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-03-26, 14:00   Przepis niedoskonały

Znalazłam w gaziecie "Angora" nr 13 w dziale "Prawnik radzi" taki list i odpowiedź prawnika:

Moje dziecko ma założone subkonto w fundacji, na które mogłoby otrzymywać 1% podatku dochodowego, przekazywanego przez osoby fizyczne. Niestety, w formularzu podatkowym PIT można wpisać jedynie nazwę organizacji pożytku publicznego i jej nr KRS.
W jaki sposób należy wypełnić PIT, aby wpłata do fundacji nastąpiła na rzecz mojego dziecka?

Odpowiedź:
Zgodnie z zaleceniem zawartym w komunikacie Ministerstwa Finansów z dnia 21 grudnia 2007 r., w znajdującej się w formularzu PIT rubryce "inne informacje" (np. w formularzu PIT 37 jest to rubryka 123), może Pani wpisać imię i nazwisko dziecka oraz numer jego subkonta, zaznaczając, że jemu chce Pani przekazać 1% zapłaconego przez Panią podatku. Powyższe rozwiązanie nie gwarantuje jednak sukcesu, gdyż niekompletne w tym zakresie przepisy prawa nie zobowiązują urzędów skarbowych do przekazania organizacjom pożytku publicznego - wraz z 1% przekazywanego im podatku - takich dodatkowych danych, umożliwiających skonkretyzowanie beneficjenta odpisu.
Przekazanie pieniędzy na konkretny cel, aż do zmiany przepisów, zależy więc niestety od (dobrej) woli urzędnika.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
izabela1976 
milczek

Wiek: 48
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-03-31, 14:12   

Jak długo się czeka od napisania pisma do fundacji?.

Ja czekałam ok. 3 tygodni



W jaki sposób wysyła się apele i do kogo?


Apele wysyła się do wszystkich firm jakie tylko przyjdą Ci głowy. Ja brałam np. adresy z książki telefonicznej, wysyłam do wszystkich po kolei - i do małych i do dużych. Te apele można wysyłać cały rok.


Można też starać się o 1%, ale to głównie w okresie przed rozliczeniowym tj. od ok. grudnia do kwietnia włącznie.
 
 
Madzia i Marcin 
milczek

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: bytom
Wysłany: 2008-07-01, 18:57   

witam wszytskich.. waśnie zalogowałam się na wasze forum... ja tez zakłądam subkonto i dostałam juz dokumenty z fundacji które wypełniłam a teraz czekam na numer .. czy wy długo czekaliście cie na odpowiedź????i po jakim czasie subkonto jest już aktywne??? pozdrawiam .

http://madzia-marcinek.cba.pl/
_________________
Madzia i Marcinek
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-07-01, 20:59   

podobno (tak mi poweiedziala pani) po podpisaniu dokumentow i wyslaniu do nich już konto jest aktywne...
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Madzia i Marcin 
milczek

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: bytom
Wysłany: 2008-07-01, 21:31   

Iga napisał/a:
podobno (tak mi poweiedziala pani) po podpisaniu dokumentow i wyslaniu do nich już konto jest aktywne...



tylko martwi mnie to , bo jak ja wpisuje nazwisko moich dzieci to nie pokazuje mi ich... dlatego zastanawiam sie czy mam już aktywne konto... dziekuję za odpowiedz
_________________
Madzia i Marcinek
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-07-01, 21:37   

Tak z 3-4 miesięcy mija (przepraszam Mija, że nadużywam "imienia" Twego) zanim przyjdzie Ci pismo do domu z numerem i dyplomem. I wtedy Twoje dzieci będą na stronie :-) Dzwoń i się dopytaj. Mi mówili, że można wpłacać i trafi gdzie ma trafić. Osobiście nie sprawdziłam tej informacji wiec.... nie wiem
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Madzia i Marcin 
milczek

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: bytom
Wysłany: 2008-07-01, 22:23   

a w jaki sposób moge sprawdzić ile mam środków na koncie??? czy można jakoś to sprawdzać później przez internet??
_________________
Madzia i Marcinek
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-07-01, 23:29   

Iga, bardzo mi miło że mnie wspominasz często ! :prosze:
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-07-01, 23:37   

Dopiero jak przyjdzie Ci numer. Bo podaje się numer i pesel podczas logowania. Zadzwoń, może dzwonieniem przyśpieszysz. Mi się nie spieszyło więc czekałam, czekałam, aż zapomniałam, że założyłam subkonto :-)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2008-07-02, 17:27   

Kochani a czy wam też tak powoli te 1 procenty pływają?
u mnie tyle ludzi niby wpłaciło i zadeklarowało się i cały czas prawie nic nie pływa.
Czy to prawda że tak długo to trwa
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-07-02, 17:46   

Jest to teraz zawila sprawa Tusiu
Poczynajac od czasu jaki ma Urzad skarbowy na rozliczenia z organizacja pozytku publicznego, do wypelnienia przez urzad dokumentow -ktorych nie musi wypelnic -a moze i nikt do konca nie moze byc pewny iz 1% wplacony na konkretne dziecko trafi na jego subkonto , czy na konto glowne organizacje.
A i fundacja ma czas na zaksiegowanie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu