FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka
Autor Wiadomość
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-06-30, 21:17   

Gratulacje dla Mateuszka - małego przyszłego przedszkolaka!
Jednak chyba mój Jaś jest młodszy, a też mamy go zapisanego do przedszkola, a jeszcze młodszy od Jasia - o miesiąc - jest Łukasz od Ani As zapisany do tego samego przedszkola co Jaś :-)

A to będziemy mieć przedszkolaków we wrześniu, żeby tylko dobrze poszło :spoko:

Pojutrze idziemy po Poradni Psychologiczno Pedagogicznej po opinie o wczesym wspomaganiu.

Napisałam tez pismo do gminy o zapewnieniu dojazdu do przedszkola specjalnego oddalonego ponad 20 km, gmina nie ma obowiązku dowozić do przedszkoli. Może jednak się uda, bo i tak jadą tam busem z jedną dziewczynka do zerówki.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-01, 08:03   

danuśka napisał/a:
A jeszcze jedno Matus od wrzesnia idzie do przedszkola bedzie najmłodszym przedszkolaczkiem na forum


No-mój Piotruś też jest młodszy od Mateuszka, bo jeśli od września pójdzie do przedszkola, to będzie miał 2latka i 4 dni. ;-) (choć wciąż czekamy na wyniki).

A do jakich przedszkoli idą Wasze dzieci od września? Możecie o tym napisać tutaj?
https://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=778&postdays=0&postorder=asc&start=60

A jeszcze a propos wczesnego wspomagania, tak się zastanawiam znowu, czy czegoś nie zaniedbaliśmy. Pani Ola Łada mówiła, żebyśmy się wybrali do PPP w tej sprawie, ale gdy powiedziałam, że Piotrek idzie do ośrodka, to powiedziała, że w takim razie nie trzeba, bo tam wszystko będzie miał (opiekę specjalistów, rehabilitację, basen). Mamy dwóch logopedów, 3 neurologów, psychologa,2 rehabilitantów, hm,może jednak starczy, no nie wiem...

Tak poobliczałam, to chyba jednak Piotruś jak na razie będzie najmłodszym przedszkolakiem! ;-)
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 13:48   

Maksio do integracyjnego przedszkola ale tylko do obiadu.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
danuśka 
mruczek


Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 141
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-07-06, 21:46   

oj przepraszam poprawie się szczeże nie wiedziałam że nie powinnam zaczynać następnego posta tylko edytowac wczesniejszego ok teraz już zostałam uświadomiona :roll: :nie:
_________________
kocham Cię moja dziecinko a twoje niedoskonałości sa dla mnie nauką miłości. Mateuszek z ZD 5 latek
 
 
esterapezda 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2008-07-18, 15:58   

też mam taki papierek o wczesnym wspomaganiu w związku z czym mój 2,5 syn będzie od września chodzil do świetlicy przy przedszkolu integracyjnym na zajęcia 2 razy w tygodniu
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-18, 17:15   

Nic nie rozumiem... Czyli należałoby się z Martynką przejść do poradni PPP i uzyskać zaświadczenie o potrzebie wczesnego wspomagania i ...pójść do przedszkola? :cool2:
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
esterapezda 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2008-07-19, 11:55   

na to wygląda u nas na śląsku warunkiem przyjęcia dziecka do tej świetlicy na zajęcia przy przedszkolu integracyjnym - u nas tak to się mówi jest opinia o wczesnym wspomaganiu
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-07-22, 10:29   

Irenko nie odpuszczaj urzędasom wczesnego wspomagania nikt Ci łaski nie robi, twojemu dziecku się to należy!!!!!!!!!!!!! Musisz najpierw mieć opinię o potrzebie o wczesnym wspomaganiu z poradni , poradnia musi Ci to wypisać! Idż potem z tym do gminyjeżeli mieszkasz na wsi lub do urzędu miasta i napisz pdanie o przyznanie godzin wczesnego wspomagania. Jeżeli nie ma ośrodka wczesnej interwencji ani nic podobnego to szkoła podstawowa w danej miejscowości musi zapewnić realizację wczesnego wspomagania. Jeżeli nie ma odpowiedniego nauczyciela to musi takowego zatrudnić. Często taki nauczyciel w małych miejscowościach przychodzi do domu. Czasami zajęcia odbywają się w szkole lub przedszkolu. Inna sprawa ,że czasami taki nauczyciel nie ma odpowiedniego przygotowania...
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-12, 08:45   

Opinię o wczesnym wspomaganiu mamy - tylko że to jeszcze nic nie znaczy.
W okolicy nie ma specjalistycznej placówki, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nie organizuje zajęć w ramach wczesnego wspomagania (ciekawe czemu, nieoficajlnie słysząłam że władze powiatu orzekły że nie ma potrzeby bo jest mało dzieci niepełnospr. :evil: ) przedszkole tez raczej kiepsko - Agatka idzie do zwykłego, wiejskiego przedszkola (integracyjnego ani specjalnego w najbliższej okolicy nie ma).
W gminie też pytałam (pracuje w gminie) i usłyszałam że nigdy nie realizowano jeszcze wczesnego wspomagania w naszych przedszkolach gminnych :wow: i w ogole to nie ma pieniędzy, nie ma specjalistów itd. i
Dowiedziałam sie że rozwiązane to jest w ten sposób że przedszkola we własnym zakresie organizuja taki niby indywidualny plan edukacyjny dla dziecka niepełnosprawnego ale jakie to wczesne wspomaganie, przecież do tego potrzebny jest chyba specjalista, mam racje?
Nie wiem czy iść naciskać do Wójta Gminy, upominac sie czy odpuścić w końcu to też mój szef i nie wiem czy to się nie odbije później niekorzystnie na mnie. A z drugiej strony chodzi o moje dziecko.... jest też przeciez więcej dzieci niepełnosprawnych na terenie gminy, że też nikt się nie upominał o to.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-08-12, 23:07   

Spróbuj może skrzyknąć się z mamami innych niepełnosprawnych dzieci i wspólnie poruszyć temat przed wójtem? Jeżeli nikt się nie upomina, to wójt nie wie co potrzebujecie.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-13, 09:35   

Wczoraj rozmawiałam z wójtem i okazało sie że faktycznie wójt nie zna problemu bo nikt wczesniej nie syganlizował istnienia takiej potrzeby.
Ale ogólnie to podejście niechętne....
Wręcz wyszłam od niego jakaś zniesmaczona - zasugerował że być może te zajęcia w ramach wczesnego wspomagania powinny być na takich zasadach jak np. dodatkowe zajęcia w przedszkolach np. język angielski czy rytmika za który dodatkowo się płaci :evil: :wow:
Rozumiecie - porównać zajęcia dodatkowe które zależą tylko od zachcianek rodziców do zajęć usprawniających niepełnosprawne dziecko, mi ręce opadaja. Może dlatego nikt w tej gminie nie interesował sie tematem, może temat był zbywany zaraz na wstępie.
Nie wiem też na ile przedszkola są chętne i gotowe do realizacji tego zadania.


mam nadzieję że nikt z naszego urzędu tu nie trafił na tę stronę i nie będzie tego czytał, bo mnie wyleją za obmawianie szefa ;-)
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-08-18, 14:55   

Irenko spróbuj porozmawiać z wójtem drogą pokojową , skoro to Twój szef!
Jeżeli dzieci niepełnosprawne, te które powinny być objęte wczesnym wspomaganiem zostaną zgłoszone do ministerstwa chyba do 15 września to gmina dostanie na te dzieci subwencję z ministerstwa. Jeżeli tego nie zrobią w wymaganym terminie to gmina będzie musiała sama zapewnić środki na wczesne wspomaganie.
Tak, że gmina łaski nie robi , pieniądze idą z ministerstwa. Nie wierzę, że w twoim rejonie nie ma nauczycieli po pedagogice specjalnej, to już zmartwienie np. szkoły podstawowej ,żeby takiego zatrudnić. Jeżeli nie chcą wczesnego wspomagania zorganizować w szkole czy przedszkolu to niech dziecko ma te zajęcia w domu. Nie odpuszczaj!!!!!!!!! Napisz oficjalne podanie , zacytuj odpowiedni przepis dotyczący wczesnego wspomagania. Na twoje pismo muszą Ci odpowiedzieć .
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-08-28, 21:22   

My w przedszkolu publicznym składaliśmy podanie o zajęcia wyrównawcze.Kuba chodził tam 3 razy w tygodniu od 8 do 12 i przyznano nam 6 godzin miesięcznie.Na szczęście prowadziła je pani po oligofrenoterapii.Od września mamy to szczęście idziemy do przedszkola integracyjnego.Tyle sobie po nim obiecuję ale jak będzie?
_________________
mama Kuby ZD
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-09-11, 18:33   

Chyba wywojowałam wczesne wspomaganie dla Agatki.
Dziś pan wójt coś wspomniał że będzie dotacja dla mojej córki i zostanie uruchomione wczesne wspomaganie w przedszkolu. Nie chcę na razie zapeszyc aż nie będę wiedziec konkretów, ale dobrze że temat trochę ruszył do przodu, może w przyszłości też inne dzieci z tego skorzystają.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
LidkaN 
nawijacz
LidkaN


Wiek: 57
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 577
Skąd: ok. Kędzierzyna
Wysłany: 2008-09-11, 18:39   

Marcinek dostał 1 godz. w tygodniu wczesnego wspomagania. Chodzimy do normalnego przedszkola w wiosce obok dwa razy w tygodniu po 0,5 godz. ale i tak trwa to dłużej a Marcinek na koniec nie chce iść do domu :lol:
_________________
Mama Marcinka ur. 29.10.2006r z ZD
Kasi 22lata, Madzi 21lat,Kamila 16lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu