FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Osprzęt i sposoby karmienia - co i jak polecacie
Autor Wiadomość
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-09, 22:02   

kubeczek medela jest rewelacyjny w nauczeniu dziecka picia z kubka ,jest super! Wypróbujcie naprawdę warto !
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-09, 22:17   Formy stymulacji prawidłowego rozwoju mowy dz. z deficytami

Byłam ostatnio na szkoleniu: Formy stymulacji prawidłowego rozwoju mowy dzieci z deficytami we Wrocławiu -Fundacja Promyk Słońca. Dość dużo rodziców na forum jest ze Śląska lub okolic. Podobno ma być druga edycja tego szkolenia. Koszt :200 zł.
Można się praktycznie nauczyć -Cwiczyłyśmy na sobie ,jak prawidłowo karmić łyżeczką dziecko z hipotonią z ZD, jak uczyć pić z kubka. Można się nauczyć jak masować dzieci z ZD aby zniwelować wystający język, ślinienie się. To jest szkolenie dla logopedów ,pedagogów specjalnych , fizjoterapeutów ale też dla rodziców. Warto!
Myślę, ze niejeden logopeda nie ma takiej wiedzy, bo tego jak pracować z dziećmi z deficytami nie uczą na zwykłej logopedii- niestety.
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-10-10, 21:54   

Hanka, a może nam podpowiesz jak prawidłowo karmić łyżeczką i jak uczyć pić z kubka. Pewnie najlepiej być osobiście na szkoleniu ale może podasz kilka wskazówek.

A kto organizuje to szkolenie i jak się dowiadywać o termin i miejsce?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-10-11, 08:35   Re: Formy stymulacji prawidłowego rozwoju mowy dz. z deficyt

hanka napisał/a:
Byłam ostatnio na szkoleniu: Formy stymulacji prawidłowego rozwoju mowy dzieci z deficytami we Wrocławiu -Fundacja Promyk Słońca.


to wielka szkoda hanko,że nie podzieliłaś się z innymi rodzicami informacją o organizowanym szkoleniu ..
nie ładnie.. ;/
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-11, 10:34   

Ala pisała o tym Hanka :arrow: tutaj>> :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-10-11, 11:25   

Alicjo-gdzieś na pewno czytałam, że Hanka pisała, iż wybiera się na tę konferencję!!

O matko, teraz widzę posta Kabatki, znów nawaliłam... :oops:
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-10-11, 11:52   

no faktycznie napisała :oops:
w takim razie przepraszam za gapiostwo :prosze: :prosze: :prosze:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-10-11, 12:56   

My po piwerwszym piciu z kubka Medeli. Zaszokowała mnie jego wielkośc, hehe, no, ale to dla malutkich dzieci przecież przeznaczone - a może są różne rozmiary?Piotruś "wypił" 10 ml, z czego 1/4 na śliniaku-on albo gryzie kubek, ale zgarnia językiem jak kotek, no albo ustami, hm...Myślicie, że powinnam tak od razu całkowicie odejść od butli i niekapka i mu wszystko-łącznie z 200ml(!!) mleka - z kubeczka podawać?!

No i drugi raz 10 ml-tym razem w pozycji półleżącej i poszło lepiej, ale nie wiem, czy tak może być...
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-10-11, 20:36   

dziecko powinno siedzieć bo inaczej to płyn spływa sam do gardła a nie o to chodzi, powinnaś przyłożyć kubeczek do ust aby języczek był pod kubeczkiem i płyn dotykał ust wtedy mały poczyje smak i zacznie pić, na poczatek lepiej dawać picie ciut zagęszczone, konsystencji soku jabłkowo- dyniowego hipp, bo zbyt lejące jest trudno pić życzę wytrwałości warto nawet te 200 mleka z czasem to będzie pryszcz ;-)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-11, 21:08   

Dziewczyny dowiedziałam się o nim w ostatniej chwili ,załapałam się z koleżanką jako ostatnie na liście właściwie prosiłam o dopisanie do listy, ponieważ miałam okazję by pojechać tam w parę osób samochodem (do Wrocławia mam dość daleko). Naprawdę warto było. Było bardzo dużo chętnych i ma byc podobno druga edycja tego szkolenia, ale pewnie nie w tym roku. Podaję Wam stronę Fundacji Promyk Słońca we Wrocławiu: www.promykslonca.pl
Trzeba wejść w dział szkolenia. Telefon do działu szkoleń:(071) 795-09-50
Nie wszystko da się wytłumaczyć pisemnie jak karmić itp. Jeśli chodzi o karmienie łyżeczką, to wyglądało to tak jak uczy p. Radwańska w Krakowie. Podajemy dziecku jedzenie łyżeczką, naciskamy język łyżeczką w kierunku do dołu i do tyłu i wyciągamy łyżeczkę,a następnie kontrolujemy palcami domknięcie buzi .
Dobrze jest uczyć pić dziecko z kubka za pomocą kubka medela, ponieważ ma taki kołnierzyk ,który ułatwia podawanie napoju. Po podaniu napoju stosuje się kontrolę domknięcia buzi palcami i kontrolę połknięcia- przechylenie głowy do przodu.Dobrze jest też podawać picie z kubka takiego giętkiego ,który można ścisnąć w dłoni tak by dopasować do wielkości buzi dziecka.Kubek medela od razu zastosowałm, nauczyłam małą pić z niego w ciągu 1 dnia i od tygodnia mała nie pije z butelki!
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-11, 21:32   

Joa zastanawiam się dlaczego nie uczysz jeść łyżeczką? Dlaczego nie możesz zagęścić jedzenia? Ja karmiłam piersią do półtora roku ale ja wróciłam do pracy, to ok. 9 miesiąca musiała mała czasem dostać kaszkę taką gęstą łyżeczką. Do butelki nie dała się przekonać za co jej jestem wdzięczna. Mam bardzo mądre dziecko!
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-10-12, 08:16   

Podawałam gęsty sok, ale w pozycji półleżącej, wcale nie spływal do gardła, Piotruś "pił".

A czemu nie uczę jeść lyżeczką? A jaką kaszką mam zagęszczać, skoro podobno nie są dobre dla naszych dzieci? Dodaję do mleka zawsze 1-2 łyżeczki kleiku kukurydzianego dla zagęszczenia, ale takiego lekkiego, a wczoraj nic prócz mleka nie dawałam, bo problem z kupką był, no i od razu rano efekt był-kupa.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-10-13, 11:27   

joa mleko też można łyżeczką , wiem bo starszy nie chciał butli pic a pierś przestał dość szybko, więc można, tylko w cierpliwość trzeba się uzbroić oj dużo cierpliwości... ;-)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-10-13, 12:13   

Asiu-wiem, że można...tylko właśnie ta cierpliwość... Kiedyś próbowałam, jak z butli nie umiał jeszcze ciągnąć i mnie dosłownie krew zalewała po 20 minutach. Karmiłam tak 2 tygodnie i stwierdziłam-niech się dzieje co chce, nie dam rady, połowa i tak na śliniaku była...Z tego kubeczka Medeli to też się szybko nie nauczy-on to traktuje jak gryzak-wczoraj było gorzej niż za pierwszym razem-tragedia normalnie, w żołądku znalazło się może 10 ml innego napoju niż mleko w brzuchu. I stąd też mamy chyba okresowe problemy z zaparciami, nie bardzo chce pić (jeść też!!), choć bywało tak, że np. przez miesiąc co rano robił kupę...
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-14, 12:52   

Joa ,twój Piotruś ma już ponad rok .Od nauki jedzenia łyżeczką nie uciekniesz, zupy ,owoce itp..Jeśli mały ma problem z zaparciami podawaj owoce.
Ja zagęszczałam mleko najpierw kaszką ryżową, a potem pszenną z mlekiem sojowym. Dalej tak robię.

JOA Twój mały na pewno się buntuje jak mu zabrałaś butelkę.Skończyło się ssanie a zaczęło się picie! Ja się muszę przyznać , że moja mała dopiero teraz pozbyła się butelki do picia, ma 2, 8 miesięcy. Walczyłam z butelką całe wakacje a może wcześniej. Teraz udało się ,ale dzięki kubeczkowi medela. Pewnie Piotrusiowi brakuje ssania, a butelka w jakiś sposób dawała mu poczucie bezpieczeństwa. Musisz sama zdcydować jak karmić Piotrusia.Powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu