FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Płyty CD
Autor Wiadomość
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-10-29, 07:30   

My kupiłyśmy juz listopadowe też. Były juz w sobotę. Hania się strasznie podoba . Telewizji nie lubi, a pieka Puppy uwielbia. Odpowiada mu na pytania. Może zacznie więcej mówić?
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2007-10-30, 08:09   

A ja z ciekawości popytałam w osiedlowych kioskach i nawet nie zdziwiłam sie za bardzo. Wszyscy kiwali przecząco głową, pytali od kiedy jest reklama :shock: A jeden pan nawet powiedział, że to pewnie będzie dopiero takie wydanie mikołajkowe :lol:
Kocham to miasto :lol:
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2007-10-30, 08:12   

ja dzisiaj się wybieram na polowanie, nawet nie chce myslec, ze nie uda mi sie zdobyc tych płyt, ale coś czuje, że bedzie podobnie jak u Ciebie Asiu. Bo w Pile to ciężko nawet ze "Zwierciadłem" :-)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-03, 23:06   

Obejrzałam pierwszą z pięciu części tych płyt i mam trochę zastrzeżeń do treści. Jest to tłumaczenie z języka angielskiego i trochę to dziwnie wygląda, gdy dwuletniemu maluchowi dzielą na głoski wyrazy: dziewczynka, chłopiec, kapelusz, dziecko. Są to w języku polskim trudne fonetycznie wyrazy (w angielskim przeciwnie) i należałoby ten film nieco dostosować do j. polskiego i dobrać proste wyrazy.
Poza tym dla mnie jest bez sensu, a nawet może być ze szkodą dla dziecka poznawanie alfabetu i nazywanie liter be, ce, de, ef.... Nazwy liter dziecko powinno poznać dopiero, gdy już nieco opanuje czytanie. Zanim to się stanie wymawiamy spółgłoski krótko, fonetycznie - tak jak słychać je w wyrazach tzn. "k" a nie "ka". Poznawanie liter z ich nazwami może później utrudniać naukę czytania, bo zamiast "kot" dziecko przeczyta "kaote".
To tak trochę z belferskiego punktu widzenia ;-) .
Myślę, że warto kupić te płyty, ale trzeba uważać, co dziecko ogląda. Natomiast podobało mi się to, że film podpowiada, jakie zabawki wybierać i jak bawić się z dzieckiem.
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-04, 12:02   

Dorotko, co do wymawiania spółgłosek - zgadzam się z Tobą, bo mam właśnie ten problem. Martynka ładnie przeliteruje wyraz ale właśnie używa do tego: "ka, te, er...." a nie krótko: "k, t, r...". Nas teraz bardzo cieszy fakt, że zna literki ale już widzę, że będzie problem z czytaniem. Ale mamy jedną płytę z literkami, na której są literki przedstawione "krótko", tzn.: "k, t, r..." i już podmieniłam płytki. Jak znajdę która to, napiszę.
Martynka z tej ostatniej części lubi najbardziej płytkę ze zwierzętami, świetnie nazywa wszystkie zwierzęta, nawet te "egzotyczne" :spoko:
Czyli na wszystko musimy mieć oko ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-11-04, 15:50   

Kupiłam kiedyś pieska Puppy 2 płytki (jak były pojedynczo z gazetą Rodzice) ale Tomcia to nie interesowało. Jakieś pół roku temu natrafiłam na First Impressions - Ucz się z Rodzicami. Składa się 2 x 5 płytek (ceny nie pamiętam).
Zestaw zawiera:
1. Gdzie jest nosek? Nauka nazw części ciała.
2. Jakie to zwierzątko? Poznaj mieszkańców lasu, łąki i morza.
3. Jaki to kolor? Poznaj kolory.
4. Czy wiesz co jesz? Nauka nazw warzyw i owoców.
5. Zima czy lato? Pory roku.
6. Czy znasz ten kształt?poznaj figury geometryczne.
7. Mały czy duży? Ciepły czy zimny? Przeciwieństwa.
8. Poznajesz ten dźwięk? Dźwięki.
9. Poznaj liczby. Zacznij liczyć.
10. Jaka to literka? Poznaj alfabet.

Jak narazie przerabiamy pięć pierwszych płytek, Tomciowi się podoba. Prowadzone jest to przez dzieci (na 1 płytce zauważyłam dziewczynkę z zD która uczestniczyła w zabawie). Wszystko jest naturalne, a nie tak jak w piesku Puppy ( 2 płytka - ten sam pociąg zmienia tylko kolory ), ale młodsze dzieci może bardziej to interesować niż realne obrazy.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-11-05, 12:24   

Płyty te ukazują sie mniej więcej co pół roku więc niedługo znowu się pojawią.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-05, 14:22   

Grażynko, moja Martynka nauczyła się z tych płyt bardzo dużo, jestem z nich zadowolona.
Umie cały alfabet, kształty, liczby, kolory i śpiewa piosenki. Już ok pół roku nie ogląda ich a wiadomości zostały, nic nie zapomniała. Polecam.
I wiecie co, bardzo się cieszę, bo Mati już opanowała i "krótkie" wymawianie spółgłosek, jak:"t, k, r..." i ładnie składa krótkie wyrazu takie jak: "mama, tata".
Tego typu płyty edukacyjne są bardzo dobre, a nasze dzieci lubią tv, więc to się sprawdza :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-13, 15:59   

Dziś kupiłam Martynce płytki "Mądry maluch" cz. 2 (listopadowe).
Muszę powiedzieć, że te bardziej jej odpowiadają niż te z cz. 1. Jest płytka muzyczna i z zabawami. Fajne. Tym bardziej się cieszę, bo akurat jest w domu podziębiona - przydadzą się bardzo :spoko:
Polecam
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 16:09   

Ja też je kupiłam, choć nie zdążyliśmy jeszcze przesłuchać. :lol:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-11-13, 20:07   

Aśka napisał/a:
Dziś kupiłam Martynce płytki "Mądry maluch" cz. 2 (listopadowe).
Muszę powiedzieć, że te bardziej jej odpowiadają niż te z cz. 1. Jest płytka muzyczna i z zabawami. Fajne. Tym bardziej się cieszę, bo akurat jest w domu podziębiona - przydadzą się bardzo :spoko:
Polecam


Asiu,

a te płyty to z jakąś gazetką?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Rusłana 
mruczek
Rusłana

Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 57
Skąd: Legnica
Wysłany: 2007-11-13, 21:06   

Ja też dzisiaj kupiłam "Mądrego Malucha" cz. 1 i 2. Obejrzeliśmy jedną płytkę i Grześ był zachwycony. Może wreszcie da mi odpocząć od pieska Papi. :lol:

Płyty dwa razy po pięć sztuk to tzw superkolekcja gazety Rodzice. Komplet płyt kupiłam osobno tzn. bez gazety. Cena jednej części to 14,90.
_________________
Mama Grzesia ur. 01.12.2004 r. i Łukaszka
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 21:54   

Dokładnie nazywa się to "Rodzice extra". :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-13, 22:02   

No właśnie, kobietki już wszystko opisały jak trzeba :spoko:
Jest to dodatek do "Rodziców". Seria "Mądry maluch". Część 1 i 2 (po 5 płyt w każdej). Cena jednej części (5 płyt) wynosi 14,90zł.
Sylwia jeżeli miałabyś kłopot z kupnem to napisz, u nas jeszcze są :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-11-16, 22:40   

Kupiłam wczoraj płytki o których piszecie "Mądry Maluch" - 2 części. Tomek jak narazie wybrał sobie "Zwierzęta - Od Albatrosa do Zebry" i juz trzy razy musiałam ją z nim oglądać.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu