FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Subkonto
Autor Wiadomość
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-02, 23:28   Subkonto

Kobietki, proszę napiszcie jak założyć subkonto.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-12-03, 09:41   

A może spróbuj założyć konto :arrow: TUTAJ
To prężnie działająca fundacja.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-03, 16:49   

Gradko, jeśli chodzi o założenie subkonta np. w fundacji "Zdążyć z pomocą", to poniżej są najczęście zadawane pytania przez rodziców:

W jaki sposób można założyć subkonto dla chorego dziecka?
Prosimy o przesłanie prośby o założenie subkonta wraz z opisem choroby oraz opisem sytuacji meterialnej, zawodowej, świadectwo lekarskie potwierdzające chorobę dziecka, zaświadczenie o zarobkach (wystarczające jest oświadczenie rodzica), zdjęcie dziecka.
Następnie podpisujemy porozumienie w siedzibie lub przesyłając je listownie.
Po dopełnieniu tych formalności subkonto jest zakładane i rodzic może zbierać na nim środki.
100% wpływów na konto dziecka należy do niego, fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpływów.

Komu możemy pomóc?
W zasadzie wszystkim którzy dopełnią formalności opisanych w punkcie W jaki sposób można założyć subkonto.
Nie ma schorzeń lub chorób które nie kwalifikowały by dziecka by stało się członkiem stowarzyszenia

Dlaczego wysyłanie apeli jest takie ważne?
Rodzice wysyłając apele do konkretnych firm przez co prowokują darczyńców do wpłat na subkonto swojego dziecka. Pieniążki pozostają tam do chwili refundacji np. pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym.

Sponsorzy odwiedzający naszą stronę lub oglądający nasze foldery mogą wybrać dzieci posługójąc się jakimś systemem np. po województwie lub mieście.

Ile, gdzie i za co wysyłać apele?
Proponujemy wysyłać około 50 apeli tygodniowo.
PAMIĘTAJCIE IM WIĘCEJ, TYM LEPIEJ.
Najlepsi z rodziców wysyłają 1000 apeli miesięcznie.
Przypominamy, że koszt znaczków, kopert, ksero będzie refundowany po przesłaniu rachunków.
Adresy można brać z książek telefonicznych i wszelkiego rodzaju pism.
Prosimy pamiętać, że wielkość firmy nie wpływa na hojność.
Wielu z darczyńców to skromni emeryci lub właściciele małych biznesów.

Jak przebiega refundacja leczenia dziecka, zakupu lekarstw i innych środków?
Aby można było zrefundować cokolwiek najpierw musi nastąpić zakup.
Zakup może być zakupem gotówkowym lub bezgotówkowym
W systemie gotówkowym rodzic płaci za np. lekarstwa ze swoich pieniędzy
i BEZWZGLĘDNIE MUSI wziąć fakturę lub inny rodzaj rachunku wystawionego na Fundację. Po przesłaniu do nas dokumentu pieniądze przelewane są na konto rodzica.
Jeżeli rozliczamy się bezgotówkowo powinniśmy pobrać fakturę lub rachunek gdzie formą zapłaty jest przelew wystawiony na FUNDACJĘ oraz przesłać go do siedziby centrum charytatywnego.
Pieniądze zostaną przesłane na konto wystawcy rachunku.
UWAGA wszystkie rachunki przesyłane do nas powinny być opisane przez rodzica na odwrotnej stronie.
Jeżeli nie jesteście Państwo pewni czy zakup którego chcecie dokonać będzie zrefundowały prosimy o telefon do centrum charytatywnego.

Co powinno znaleźć się w apelu?
W apelu powinien znaleźć się opis sytuacji materialnej, choroby, procesu walki z nią oraz postępów w dotychczasowym leczeniu.
Ewentualnie - ile brakuje do uzbierania całej kwoty, która potrzebna jest na operację.
Poprawne konto Fundacji koniecznie z dopiskiem jakiego dziecka dotyczy.
Przypominamy że możecie Państwo wykorzystywać nasze logo ale tylko jeżeli jest kwoty zbierane są na konto fundacji.

Czy mogę zamieścić apel w gazecie?
NIE apel w gazecie może zamieścić TYLKO FUNDACJA.
Apel powinien zostać przesłany do Fundacji, która po zapoznaniu się z nim i odpowiednim przeredagowaniu wyśle go do wydawcy.
Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA apele do bliżej nieokreślonych darczyńców może kierować jedynie FUNDACJA.

Czy mogę wysyłać prośby o wpłaty/apale poprzez e-maile?
NIE wysyłanie niechcianej poczty tzw. SPAM jest wykroczeniem.
Wysyłając takie email'e mimo szlachetnego celu i na pewno wielkiej potrzeby musimy liczyć się z tym, że ktoś może nas oskarżyć. Fundacja przestrzega przed tego typu działalnością i każdy, kto będzie naruszał przepisy musi liczyć się z rozwiązaniem porozumienia.

:arrow: źródełko
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-03, 18:19   

Dzięki Kobitki :prosze:
Napisaliśmy już prośbę, jutro pokseruje wszystkie wypisy ze szpitali i wyśle do fundacji.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-04-12, 09:33   

Czy 1 % podatku dochodowego również można przeznaczyć na konkretne dziecko? Co wtedy umieszczacie w opisie przelewu?
Na stronie fundacji znalazłam:
"Tytuł przelewu powinien brzmieć: „Dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, 1% podatku zgodnie z art. 27d Ustawy”. lub "Przelew na instytucje pożytku publicznego" - i czy tu można dopisać imię i nazwisko dziecka i to trafi wtedy na jego konto?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-12, 16:56   

Maciejko każde dziecko które jest podopiecznym fundacji ma swój nr i tylko wpisując dany nr masz pewność że pieniążki trafia na daną osobę.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2007-04-18, 22:33   

moja Iza tez ma sybkonto przy Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomoca".
jest tylko jeden minus. trzeba uzbroić się w cierpliwość. wpłaty księguja na konto dziecka z około jedno miesięcznym opóznieniem. do tego dochodzi ok dwa tygodnie na realizację przekazania pieniedzy z konta fundacji na konto rodzica (oczywiście dopiero po przesłaniu faktur). Ale i tak warto... samej nigdy nie byłoby mnie stać opłacić turnus - nawet z dofinansowaniem z PCPR-u.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-19, 14:49   

My tez mamay subkonto chłopców w tej fundacji. Nie wiem czy z az takim opóxnieniem ksieguja wpłaty - np w poniedziałek szef męża poinformował go o wpłacie pieniążków na konto - dzis juz są:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2007-04-19, 22:06   

To ja juz nie wiem jak to jest. wiem o trzech wpłatach od moich bliskich dokonanych już przeszło dwa tygodnie temu dla mojej córci a jeszcze ich nie ma jak sprawdzam saldo. Gdy zadzwoniłam do fundacji to pani poinformowała mnie ze w obecnej chwili księguja wpłaty z 15 marca. teraz zaczynam sie martwić...
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-20, 07:12   

A było wysłane do fundacji potwierdzenie wpłaty? Moi znajomi zawsze wysyłają faxem - to podobno bardzo ułatwia księgowanie.
Inna sprawa, ze nie wiem o wszystkich wpłatach - Kacpra stronka funkcjonuje od stycznia, wg wejść zaglada na nia sporo osób - byc może cos jeszcze wpłynie:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2007-04-20, 10:05   

akurat takich potwierdzeń faksem na pewno nie wysyłają. a o jakiej stronce piszesz? Załozyłaś dodatkowo jakąś strone dla synka?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-20, 10:11   

Eelusiu, pod każdym postem agimamy123 są guziki z napisami:
- kliknij www (ten ostatni pod postem agi) i już jesteś na stronie Kacperka :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-20, 12:00   

No dokładnie:) tam jest odnosnik do naszej stronki - przez net najłatwiej trafic do jak najszerszego grona ludzi:) Jest tylko jedno "ale" - przez internet nie moge np wysyłac maili z prosba o pomoc - jest to traktowane jako SPAM.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-20, 15:05   

Zajrzałem do Wikipedii
Cytat:
Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

1. treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy,
2. odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości,
3. treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Masowe e-maile dzielą się na dwie kategorie:

* Unsolicited Commercial Email (UCE) – niezamawiana oferta handlowa, spam komercyjny o charakterze reklamowym, zakazany przez prawo polskie i dyrektywę UE.
* Unsolicited Bulk Email (UBE) - niezamawiana poczta masowa, maile o charakterze często niekomercyjnym, takie jak apele organizacji społecznych i charytatywnych czy partii politycznych, prośby o pomoc czy masowe rozsyłanie ostrzeżeń np. o wirusach komputerowych.

:arrow: źródło

Wydaje mi się, że e-mail do znajomych z informacją, że mogą wpłacić 1% na dane konto i pomóc Twojemu (mojemu) dziecku, szczególnie jeżeli treść wiadomości będzie spersonalizowana nie powinien zostać uznany za spam. Rzeczywiście jednak potrzebne jest dobre wyczucie sytuacji.

Agata też posiada subkonto w w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", problemem jest bardzo długi okres księgowania wpłat - to może być kilka miesięcy i niestety o niektóre wpłaty trzeba się upomnieć bo np. poczta ucięła kawałek tytułu przelewu.

Bardzo ważny jest tytuł przelewu, my preferujemy taki wzór:
"1234 podatek 1% na OPP dla nazwisko imię" 1234 to numer dziecka w fundacji

Życzę powodzenia w zbieraniu funduszy, bo na rehabilitację i usprawnianie można wydać każde pieniądze.
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-20, 15:08   

Nie chodziło mi o rozsyłanie stronki i prosby znajomym tylko wszelkim instytucjom:)

Niestety nie wiem o wszystkich wpłatach jakie zostały na konto chłopców przelane. Czyli, ze moze sie tak zdarzyć, ze pieniadze "pójdą w kosmos?"
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu