FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobro czyń cały rok
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-12, 20:19   Dobro czyń cały rok

Tytuł wątku zaczerpnięty jest z jednego z ogólnopolskich konkursów, które mają :arrow: propagować wśród firm filantropię. Chciałabym, abyśmy w tym miejscu pisali o akcjach dobroczynnych: zarówno tych na skalę ogólnopolską (czy światową), jak i tych zupełnie lokalnych. Chodzi właśnie o ich rozpropagowanie. Niektóre są nam powszechnie znane, inne jednak niekoniecznie.

Wątek umieściłam w zakątku edukacyjnym, ponieważ nauka niesienia pomocy innym ma niewątpliwie ogromną rolę edukacyjną.

Na początek zatem akcja, która już niedługo będzie miała swoją kolejną edycję.

Góra Grosza 2006

Akcja organizowana jest przez Towarzystwo NASZ DOM.



Celem akcji jest zebranie funduszy na programy pomocy dzieciom osieroconym:
- tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka,
- pomoc dla istniejących rodzinnych domów dziecka,
- pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez tworzenie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek,
- tworzenie samodzielnych grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka (programy szkolenia rodzin zastępczych),
- pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze,
- programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce od 16 do 27 października 2006 r.

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą, zebrane w tak dużej liczbie, stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Finał akcji nastąpi 25 listopada 2006 w Warszawie, kiedy to podane zostaną do publicznej wiadomości wyniki zbiórki.

:arrow: źródełko
:arrow: Towarzystwo Nasz Dom

Czy w szkołach Waszych dzieci zbierane są grosiki? Może warto zainteresować tym nauczyciela wychowawcę?
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 12:37   Stwardnienie guzowate

:arrow: Kilka tysięcy chorych na stwardnienie guzowate nie ma prawa do bezpłatnego leczenia, bo choroby nie ma na liście Ministerstwa Zdrowia. I nikt w resorcie nie wie dlaczego

Możemy pomóc, aby to zmienić.

Napisałam maila:

Dzień dobry!
Solidaryzuję się z chorymi na stwardnienie guzowate. To straszne, że w obliczu zmagań z chorobą muszą zmagać się z rzeczywistością, w której ktoś nie ujął ich choroby w tabelach.
Wierzę, że Ministerstwo Zdrowia nie pozostanie obojętnym na los ludzi chorych na stwardnienie guzowate i naprawi to jak bolesne dla tych kilku tysięcy chorych niedopatrzenie.

Z poważaniem


Maila o takiej treści wysłałam na adres:
kancelaria@mz.gov.pl

E-mail jest przeznaczony dla
Sekretarza Stanu Bolesława Piechy
Numer pokoju: 157
Telefon: (022) 634 92 95 (022) 831 15 26

Napiszcie i Wy.

:arrow: Blog Gwiazdki
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 18:41   

Aha, oprócz maila, swoją solidarność można wyrazić także prościej ;-)

Kliknijcie na tekst znajdujący się po lewej stronie:
APELUJEMY, aby stwardnienie guzowate umieścić na liście chorób Ministerstwa Zdrowia! APELUJEMY, aby przeprowadzić badania kliniczne nad nowym lekiem - rapamycyną!

:spoko:
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-25, 23:02   

Klik, klik :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-14, 08:38   

Cytat:
Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce od 16 do 27 października 2006 r.


Dzieci uzbierały górę groszy
2006.11.04


Szkoła Podstawowa w Tuszkowych w gminie Lipusz okazała się najlepszą placówką w Polsce, która wzięła udział w akcji "Góra grosza”. Dzieci z tej szkoły uzbierały 140 zł. Okazało się, że jest to najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia.

Dzieci z tuszkowskiej szkoły dzięki swojemu niecodziennemu wynikowi otrzymały nagrodę w wysokości 15 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom mogą się spełnić ich marzenia. Chcielibyśmy, aby do naszej szkoły zakupiono nowe komputery - mówią uczniowie. W ramach akcji „Góra grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom uczniowie zbierali monety o nominałach od 1 grosza do 5 zł. Zebrane fundusze zostaną przekazane rodzinnym domom dziecka. W ubiegłym roku szkoła w Tuszkowych zajęła pierwsze miejsce w woj. pomorskim.

:arrow: źródełko
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-14, 13:51   

:brawo: - super akcja :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-03, 16:07   



I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem



Podczas akcji zbierane są pieniądze na rzecz dzieci z placówek społeczno-opiekuńczych w całym kraju. Również tym razem pieniądze i dary rzeczowe zostaną przekazane w miejsca najbardziej potrzebujące wsparcia. Przy scenie powstanie „Domek darów” do którego każdy może przynieść coś miłego dla pociech.
Koncert w ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", odbędzie się w niedzielę 3 grudnia od godz. 15.00 na Placu im. Jana Pawła II w Kwidzynie (przed teatrem). Poprowadzą go najbardziej znani i lubiani prezenterzy telewizyjnej "Dwójki". Swój udział na zimowej estradzie w darze dla dzieci zapowiedziały gwiazdy polskiej estrady między innymi: Bajm, Ryszard Rynkowski, Urszula, Blue Cafe, Maryla Rodowicz, Ewelina Flinta, Ira, Wojciech Gąssowki, Majka Jeżowska, Krzysztof Krawczyk, Gosia Andrzejewicz. Lista wykonawców wciąż pozostaje otwarta.

Podczas koncertu w Kwidzynie telewizyjna „Dwójka” wspólnie z Harcerzami będzie zbierać dary od ludzi wielkiego serca. Poznamy też darczyńców, którzy wspomogą w tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Bogumiłku, Dom Dziecka nr 2 im. Janusza Korczaka „Promyk” w Wałbrzychu, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, Rodzinny Dom Zastępczy w Brzegu przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Misja Nadziei”, Zastępczą Rodzinę Zawodową podległą pod PCPR w Kwidzynie oraz Wielodzietną Rodzinę Zawodową Państwa Jaśkiewiczów w Kwidzynie.

:arrow: [URL=http://www.kwidzyn.pl/_portal/news/1163666794455c256a96e5d/I_ty_możesz_zostać_Świętym_Mikołajem.html]źródełko[/URL]
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-03, 16:45   

Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności!
autor(ka): Magdalena Biała-Gołędowska FPBZ, (opr. mb ngo.pl)
2005-12-02
źródło: ngo.pl
Dziś rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności. 30 Banków Żywności przy pomocy wolontariuszy do 4 grudnia będzie zbierać produkty żywnościowe dla potrzebujących.
W ponad 1800 sklepach na terenie całego kraju ponad 26 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać produkty o długiej przydatności do spożycia, takie jak cukier, olej, konserwy, makaron, kasze, dżemy.

Będzie można też wziąć udział w internetowej zbiórce żywności, kupując produkty za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl. Produkty te trafią do najbardziej potrzebujących poprzez organizacje charytatywne zajmujące się dożywianiem.

Świąteczna Zbiórka Żywności w Polsce jest organizowana od 1997 roku. Organizują ją także Banki Żywności z wielu krajów europejskich. W ubiegłym roku, w Polsce, klienci sklepów wrzucili do zbiórkowych koszy 283 tony produktów żywnościowych, dary zbierali wolontariusze w około 1600 placówkach handlowych.

W Oficjalnym Otwarciu Świątecznej Zbiórki Żywności! Otwarcie, które odbędzie się 2 grudnia 2005 o godzinie 14.00, w hipermarkecie Tesco Kabaty (Stacja metra Kabaty) przy al. Komisji Edukacji Narodowej 14 wezmą udział znane gwiazdy, które będą pomagać wolontariuszom Zbiórki. Będą to Grażyna Wolszczak, Cezary Żak, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Damian Damięcki, Magdalena Różczka.

Konferencja prasowa podsumowująca Zbiórkę odbędzie się 5 grudnia o godzinie 12.00 w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8.

Więcej informacji o działalności Banków Żywności, o Świątecznej Zbiórce Żywności oraz zbiórce internetowej można znaleźć na stronie www.bankizywnosci.pl.

:arrow: źródełko

W naszym mieście również ta akcja działa :spoko: Martynka dostała dziś naklejkę (uśmiechnięte słoneczko), gdy wrzuciła do koszyka kilka rzeczy spożywczych dla potrzebujących, ale była radość, tak jej się spodobało, że kilka rzeczy musiałam ponownie kupić, ale liczy się intencja, tym bardziej taka pożyteczna :brawo:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-10, 00:35   

A Gazeta wychodzi nam z pomocą i zebrała w jednym miejscu, jak pomóc przed Świętami innym.

:arrow: Przewodnik po świątecznej pomocy
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-05, 11:00   

Moi Drodzy liczę na podpowiedzi - otóż chcę zorganizować u siebie w pracy kiermasz świąteczny. Pracownicy mogliby na nim kupić przedmioty wykonane przez osoby niepełnosprawne. Pieniądze zasiliłyby konto danej organizacji.
Tak sobie kombinuję, aby były to przedmioty wykonane m.in. przez osoby z zespołem Downa. Podopieczni w szkole mijki robią takie piękne rzeczy :-) Kiermasz odbyłby się w Warszawie u mnie w pracy. Może macie jakieś doświadczenia związane z organizacją czegoś takiego - na coś powinnam zwrócić uwagę szczególnie?

Dostałam z Klon/Jawor kilka namiarów:
http://www.galeriawawa.info/
http://www.chatazpomyslami.org/
http://www.pokochajgline.friko.pl/page2.html
http://www.f-df.pl/index.php

Może ktoś zna inne warszawskie lub okoliczne organizację, które byłyby zainteresowane takim kiermaszem?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-11-05, 12:39   

Monia a jakaż tu organizacja jest potrzebna ?
U nas przez tyle lat robi się tak :
na korytarzu, holu rozkłada się stoliki z wycenionymi pracami
i sprzedaje sie je i już.
Jeśli chcesz pozyskać wyroby z różnych warsztatów i szkół to Ci się to skomplikuje
bo musisz to zinwentaryzować a potem rozliczyć.
I wpłacić na konta poszczególnych placówek dochód z kiermaszu.
U nas jest prościej bo sprzedajemy tylko wyroby z naszej placówki więc
cały dochód jest przekazywany na nasze konto dochodów własnych.
Ale gratuluję Ci pomysłu i chętnie Ci w tym pomogę, naprawdę.
Nawet jestem skłonna przyjechać z wyrobami z naszej szkoły i stać na holu
( dobra jestem w sprzedawaniu, uwierz mi ). Wezmę delegację jeśli tego zechcesz.
Trzymam kciuki za sukces !!!
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-05, 12:43   

Kochana to ja Cię zamawiam! Mówię poważnie :-) Muszę obgadać z dyrektorem generalnym udostępnienie korytarza tylko i terminu.
Tylko wiesz - te Wasze rzeczy są naprawdę ładne, będziesz musiała przywieźć tego duuużo, ja pracuję w 800-osobowym urzędzie :okular: Macie jakiś bus, autokar, żeby to przywieźć, bo kierowcy to mi się raczej nie uda załatwić do Ostrowca po towar...

Ale dlaczego piszesz o jakimś rozliczeniu :-? Bo ja to wyobrażałam sobie tak, że my udostępniamy miejsce, dajemy termin - a kilka organizacji się rozkłada ze stoiskami, sprzedaje, ile zarobią - to ich.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-11-05, 13:01   

No to własciwie tak, jeśli bedziesz miała ludzi do obsługi to tak.
Ja myslałam , że te organizacje przeslą Ci towar a ty lub ktoś bedziecie to wysprzedawać.
Ale jeśli to ma być tylko forma zaproszenia ...to super dla Ciebie .
Zaraz się dowiem czy mamy na tyle towaru ( kartek świątecznych i innych gadżetów )
ale kiedy to miałoby być ?
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-04-02, 08:13   

mamamika kiedyś opowiedziała mi o Amelce. 5 czy 10 zł to nie są wielkie pieniądze dla wielu z nas.

AKCJA WINDA na stronie Ja Też

Nie skazujmy Amelki na zamknięcie
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-04-06, 15:10   

:tak: Zgadza się Igo :spoko:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu