FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zawsze przedszkole jest najlepszym rozwiązaniem?
Autor Wiadomość
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-06-04, 22:40   

Dla mnie oczywiste było od zawsze, że moje dzieci będą chodzic do przedszkola. A dlaczego? Dlatego, że ja nie chodziłam i strasznie tego zazdrościłam koleżankom, kolegom i młodszej siostrze:((((((
Potem urodził sie kacper i zdania nie zmieniłam. Czekałam na moment aż ja będe gotowa się z nim rozstać:))))) miał 3 latka i 10 miesięcy jak przekroczył próg przedszkola. Wiem, że trafił do idealnej placówki (całym sercem polecam przedszkole w Warszawie przy Pl. Bankowym!). Kacper był tam przeszcześliwy:) dzieci w grupie było 7, na to 3 panie:)To własnie panie w przedszkolu go odpieluszyły, nauczyły wycinać, wchodzić naprzemiennie po schodach:)

Potem musielismy wyprowadzic sie z warszawy i zmienic przedszkole. I tu tez było dobrze. D tego samego przedszkola poszedł Bartuś. Pójdzie tam tez Kubus za rok - bo uwielbia to miejsce i codziennie rano odprowadzając braci płacze, że on chce zostać:)

Najwazniejsze jest tylko to aby dobrac miejsce w którym nasze dzieci beda sie dobrze czuły. u nas do zeszłego roku było super - potem Kacper przestał sobie radzić, nie nadażł za grupą i zagubił się:( Dlatego zmieniamy placówke na taką w której będzie miał dalsze szanse na rozwój, na poczucie, że jest mądry i potrzebny:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-22, 15:08   

Agamama: cieszę się, że tu zajrzałam - spróbujemy może to przedszkole na pl. Bankowym dla Martynki...
A tu artykuł ciekawy moim zdaniem, który mi się abrdzo sprawdził w życiu.
Czy przedszkole jest konieczne?
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-22, 21:32   

Ponieważ nie zgadzam się z artykułem, który zamieściła Kruffka, przedstawiam coś o zupełnie innym widzeniu problemu.

Dlaczego ministerstwo podejmuje inicjatywę, która podważa władzę rodzicielską? Jakim prawem urzędnicy w zamian za rodziców decydują, kiedy nasze, a nie państwowe dzieci usłyszą pierwszy dzwonek, czy w ogóle go usłyszą? Czy wkrótce prawa polskich rodziców będą takie, jak rodziców w Belgii, gdzie istnieją obowiązkowe przedszkola już dla trzylatków i każdą nieobecność rodzic musi wytłumaczyć przed urzędnikiem magistratu, a złe wytłumaczenie grozi poważnymi sankcjami. Przecież to jest odbieranie rodzicom radości z wychowywania własnych dzieci, skoro niemalże od początku rozwoju ich świadomości są przymusowo odbierane na jedną trzecią dnia albo i dłużej. Jak ma być zbudowana więź między rodzicami a dzieckiem, skoro wychowaniem dziecka zajmuje się ktoś obcy?

http://www.piotrskarga.pl...informacje.html
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-02-24, 23:22   

Nie można stwierdzić, że przedszkole jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich dzieci :nie: Są 3-latki nie gotowe do pójścia na pół dnia do przedszkola (ja byłam takim przypadkiem ;-) ) i dziękuję rodzicom za to, że nie zmuszali mnie do tego. W wieku 5 lat chodziłam na kilka godzin dziennie a jako 6-letnie dziecko już normalnie.
Mikołaj miał pójść od ubiegłego roku do żłobka, niestety nie udało się to, nie był na to gotowy. Zapisany jest teraz (aby zaczął od września 2008) i też nie wiem na 100% czy tam zostanie, zobaczymy.
Dzięki Bogu, że w Polsce przedszkola są nieobowiązkowe (mam nadzieję, że tak zostanie).
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-03-02, 23:04   

U nas na szczęście nie ma problemu z godzinami idzie wszystko uzgodnić wedle życzeń rodzica. Nicolka np na początku zostawała 2 godz, teraz już 3, i zobaczymy jak dalej.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2008-03-03, 07:25   

Moje zdanie jest takie. Uważam,że Dziecku powinnam zapewnić kontakt z dziećmi, możliwość doznawania jak najwięcej nowych miłych rzeczy, poznawania świata. W przedszkolu ma dzieci, świetnie wyposażoną salę zabaw i doświadczeń, specjalne zajęcia plastyczne (zajęcia ceramiczne). Tego wszystkiego nie jestem jej w stanie dać w domu. Dlatego Hania chodzi do przedszkola, obecnie ze mną , od września sama na około 3 godziny.
Mój Adam nie chodził do przedszkola i teraz mu żal. Nie zna wielu zabaw, piosenek którymi mógłby się podzielić z Hanią. Uczy się teraz.
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-04, 22:18   

Jak czyta się każdą wypowiedź to każdemu można przyklasnąć. Właściwie to najważniejsze jest to aby każdy z nas miał możliwość wyboru, tego jak chce poprowadzić w życie swoje pociechy z przedszkolem czy bez.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu