FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odraczać czy nie odraczać od szkoły
Autor Wiadomość
Maria74
nawijacz

Wysłany: 2020-02-16, 10:43   

My odraczamy Krzysia i już wiemy, że w następnym roku też. Ale nasz Krzyś to funkcjonuje jak dzidziuś, tylko umiejętności manipulacji i sztukę podlizywania się jak czegoś chce - ma naprawdę wysokie :-D Ale prawda jest taka, że przepaści pomiędzy zespolakami rówieśnikami są ogromne.

groszek 
junior admin
Prezes Stowarzyszenia

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2020-02-16, 16:42   

Katarzyna Wełna napisał/a:
Maks jest wysoko funkcjonujący społecznie ale jeśli chodzi o naukę to jakoś nie widzę go w pierwszej klasie ,kiepsko z pisaniem (niskie napięcie daje znac )mowa dopiero ruszyła no i jego drobna osóbka zginie wśród jego równolatków.

Nasz Maks poszedł do I klasy w szkole specjalnej jako 7 latek. Mogłam go odraczać, ale poszłam za ciosem tzn. dowiedziałam się, że jego koleżanka rok starsza idzie do tej szkoły. Pomyślałam, że fajnie mieć w klasie znajomych....Maks chodził wtedy do OREW-u i miałam takie spostrzeżenie , że mimo wielu specjalistów jest to wysokich lotów... przechowalnia.
Poszedł do I klasy, a z nim jeszcze kolega z OREW-u 3 lata starszy, i dwójka kolegów z wierszyków masażyków , zajęć na które chodzili do BK. Maks ma świetną klasę, co zawdzięczamy wyjątkowej wychowawczyni, która zrobiła z nich solidarną grupę. I to jest największa wartość dla Maksa .Przyjazne środowisko
Maks do tej pory słaby jest manualnie i wychodzi za linie kolorując obrazki. W naszej szkole nauka pisania, czy czytania jest dla tych, którzy mają taką chęć- bo jak mają, to wiele są w stanie się nauczyć. Nasz Maks nie ma chęci na naukę pisania i czytania. Na pewno dokłada się do tej niechęci to że porozumiewa się kilkoma słowami ...więc jest mu trudno przeczytać sylaby

arleta 
gaduła

Wysłany: 2020-03-06, 14:13   

Nasz Gabriel też jest w zerówce, gada jak najęty z mową akurat nigdy nie miał specjalnych problemów szczególnie jak chce zagadać terapeutę i nie ćwiczyć, manualnie jest słabiutki zamknięcie koła ćwiczyły już wieki. W tym roku go odraczamy bo jest dobrze zaopiekowany w przedszkolu, jest tam już czwarty rok więc czuje się jak w domu.

adam08 
cichosza

Wysłany: 2020-03-20, 12:05   

Jeśli można to odraczajcie ia długo można . Adam jest teraz w trzeciej klasie i widze że im starszy tym bardziej można go wdrożyć do nauki.

Odpowiedz do tematu