FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odraczać czy nie odraczać od szkoły
Autor Wiadomość
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2020-02-16, 10:43   

My odraczamy Krzysia i już wiemy, że w następnym roku też. Ale nasz Krzyś to funkcjonuje jak dzidziuś, tylko umiejętności manipulacji i sztukę podlizywania się jak czegoś chce - ma naprawdę wysokie :-D Ale prawda jest taka, że przepaści pomiędzy zespolakami rówieśnikami są ogromne.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-16, 16:42   

Katarzyna Wełna napisał/a:
Maks jest wysoko funkcjonujący społecznie ale jeśli chodzi o naukę to jakoś nie widzę go w pierwszej klasie ,kiepsko z pisaniem (niskie napięcie daje znac )mowa dopiero ruszyła no i jego drobna osóbka zginie wśród jego równolatków.


Nasz Maks poszedł do I klasy w szkole specjalnej jako 7 latek. Mogłam go odraczać, ale poszłam za ciosem tzn. dowiedziałam się, że jego koleżanka rok starsza idzie do tej szkoły. Pomyślałam, że fajnie mieć w klasie znajomych....Maks chodził wtedy do OREW-u i miałam takie spostrzeżenie , że mimo wielu specjalistów jest to wysokich lotów... przechowalnia.
Poszedł do I klasy, a z nim jeszcze kolega z OREW-u 3 lata starszy, i dwójka kolegów z wierszyków masażyków , zajęć na które chodzili do BK. Maks ma świetną klasę, co zawdzięczamy wyjątkowej wychowawczyni, która zrobiła z nich solidarną grupę. I to jest największa wartość dla Maksa .Przyjazne środowisko
Maks do tej pory słaby jest manualnie i wychodzi za linie kolorując obrazki. W naszej szkole nauka pisania, czy czytania jest dla tych, którzy mają taką chęć- bo jak mają, to wiele są w stanie się nauczyć. Nasz Maks nie ma chęci na naukę pisania i czytania. Na pewno dokłada się do tej niechęci to że porozumiewa się kilkoma słowami ...więc jest mu trudno przeczytać sylaby
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
arleta 
gaduła

Wiek: 50
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 387
Wysłany: 2020-03-06, 14:13   

Nasz Gabriel też jest w zerówce, gada jak najęty z mową akurat nigdy nie miał specjalnych problemów szczególnie jak chce zagadać terapeutę i nie ćwiczyć, manualnie jest słabiutki zamknięcie koła ćwiczyły już wieki. W tym roku go odraczamy bo jest dobrze zaopiekowany w przedszkolu, jest tam już czwarty rok więc czuje się jak w domu.
_________________
Arleta mama Kasandry 15.05.2000, Nikoletty 16.07.2005 i Gabrysia z ZD 20.04.2013
 
 
adam08 
cichosza


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 20
Wysłany: 2020-03-20, 12:05   

Jeśli można to odraczajcie ia długo można . Adam jest teraz w trzeciej klasie i widze że im starszy tym bardziej można go wdrożyć do nauki.
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2021-02-15, 21:59   

Czekałam na wywiadówkę, ale chyba nie będzie. Dziś dostałam informację o spotkaniu zespołu dokonującego wielospecjalistycznej oceny ucznia, więc zadzwoniłam do wychowawczyni, że chciałabym odroczyć Igora na etapie 1-3, a ona mi mówi, że to trzeba zgłosić w 1 semestrze .
Podobno przepisy się zmieniły... :wow: Mówi, że jak chcę, to może go zostawić w 3 klasie i na to samo wyjdzie, czy robi mi to różnicę?! No w sumie, na to samo wyjdzie, ale jakieś dziwne te wytyczne... :-?
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2021-02-15, 23:03   

Ja swojego Igora chcę zostawić w trzeciej klasie i jest mi obojętne czy wydłużą mu czy powtórzy. Ale jak rozmawialiśmy z wychowawcą i pedagogiem to powiedzieli, że przepisy się zmieniły i żeby wstrzymać się jeszcze z wnioskiem o wydłużenie. Że jest czas do kwietnia bodajże...
Kiedyś było, że przed końcem pierwszego semestru trzeba było to złożyć chyba.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2021-02-16, 06:59   

Sylwia my też dopiero teraz się odraczamy , ale u nas wszystko wychowawczyni załatwia a my rodzice tylko mieliśmy podpisać dokumenty.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-02-16, 09:29   

Moim zdaniem warto przetrzymać nasze dzieciaczki jak najdłużej w szkole, bo jak ta się skończy to co będą robić...czekać aż zwolni się miejsce w WTR? Kiedyś bardziej wierzyłam, ze uda się znaleźć Mai jakieś miejsce w świecie ale teraz coraz bardziej w to wątpię bo o ile ona może i dałaby radę to społeczeństwo zdecydowanie nie.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2021-02-16, 09:44   

Joanna napisał/a:
Moim zdaniem warto przetrzymać nasze dzieciaczki jak najdłużej w szkole, bo jak ta się skończy to co będą robić...czekać aż zwolni się miejsce w WTR? Kiedyś bardziej wierzyłam, ze uda się znaleźć Mai jakieś miejsce w świecie ale teraz coraz bardziej w to wątpię bo o ile ona może i dałaby radę to społeczeństwo zdecydowanie nie.


Też tak uważam ,niech Natan się uczy jak najdłużej .odroczyłam go w zerówce i w trzeciej klasie .
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2021-02-16, 11:04   

Weronika była odraczana w drugiej klasie, teraz jest w szóstej i jak rozmawiałam z wychowawczynią, dopiero siódmą klasę będzie miała wydłużoną. Potem będzie szkoła przysposobiająca do nauki zawodu.
Oby te szkoły specjalne pozostały jak najdłużej, bo nie wyobrażam sobie, co te dzieci po podstawówce miały by robić. Nie wszyscy nadają się do szkół zawodowych integracyjnych. 😐
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu