FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja metodą Vojty
Autor Wiadomość
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2013-01-21, 11:44   

justa_25 napisał/a:
Przeczytałam cały wątek i wszystkie wpisy dotyczące Vojty i mam mieszane uczucia. Wszystko ma swoje wady i zalety. Zastanawiam się jaką metodę rehabilitacji zaproponują Szymkowi przy Jego zestawie wad serca: AVSD, DORA, DORV, RVOTO,HRHS - czy w ogóle Vojta wchodzi w grę??
Boję się, że lekarz źle dobierze metodę, już kilka razy przejechałam się na swoim pediatrze i jakoś nie mam już zaufania do specjalistów :/
We środę jedziemy,zobaczymy co powiedzą.

Czy kardiolog wyraził zgodę na rehabilitację jako taką przy tym zestawie? Nie zalecił czekania do "naprawienia" serduszka? Vojta chyba jednak zbyt obciążająca.
W kwestii metody rehabilitacji, poradziłabym się na Waszym miejscu też dr Śmigielskiej-Kuzia, neurologa z DSK. Moim zdaniem to profesjonalistka z ludzką twarzą. W dodatku lubi nasze dzieci :-)
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
justa_25 
gaduła
Mama Szymka z ZD 21.08.2012 i Mateusza 01.06.2014


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Kwi 2012
Posty: 246
Skąd: okolice Białegostoku
Wysłany: 2013-01-21, 13:09   

romaya jesteśmy po operacji. Odbyła się 15 listopada. Wcześniej mieliśmy zabronione jakiekolwiek ćwiczenia z Szymciem, nawet te najlżejsze.We środę jedziemy do DSK na spotkanie z dr, tylko nie wiem z kim, bo to Marcin umawiał, a On ma beznadziejną pamięć:) ale chyba obiło mi się o uszy właśnie nazwisko dr Śmigielskiej - Kuzia. Zobaczymy co powiedzą, mam nadzieję, że dobiorą odpowiednią metodę Szymkowi. A kardiolog nie powiedział nam nic w Warszawie, może dlatego, że i my zapomnieliśmy zapytać, mieliśmy milion pytań i te akurat wypadło nam z głowy :(
 
 
ancorek 
mruczek

Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 99
Wysłany: 2013-01-21, 17:20   

POgadaj tez z rehabilitantem, nasz Pani Magda przy pierwszej wizycie zapytala o wady serca , dopiero jak zobaczya dokumentacje medyczna to zdecydowala sie na cwiczenie z mala ( mala nie ma wdy serca).
_________________
Mama Benia (06.01.06) i Księżniczki Rity z ZD (18.09.11).
 
 
justa_25 
gaduła
Mama Szymka z ZD 21.08.2012 i Mateusza 01.06.2014


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Kwi 2012
Posty: 246
Skąd: okolice Białegostoku
Wysłany: 2013-01-29, 20:37   

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu rehabilitacyjnym. Pani rehabilitantka powiedziała, że to bardzo niedobrze, że Szymcio podnosi nóżki przy podnoszeniu główki - to ja już nic nie rozumiem, myślałam, że to dobrze :/ ( nawet ktoś wspomniał mi o tym w wątku Szymka, że to dobrze, bo znaczy to, że ma silne mięśnie brzuszka).
Zabroniła sadzać Szymka w bujaczku - wydaliśmy na niego niemałą sumę, a teraz co?:/ stwierdziła, że bujaczek nie jest dla niego, bo go rozleniwi, ale przecież młody nie spędza tam pół dnia :/
Ogólnie Szymek mocno płakał, a mi serce pękało i sama miałam łzy w oczach :( mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będzie lepiej i że Dyzio się przyzwyczai do ćwiczeń :( ehhh....
 
 
ancorek 
mruczek

Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 99
Wysłany: 2013-01-29, 21:29   

Rita cwiczy juz 14 iesiecy i dalej placze . Latwo nie jest ale efekty w naszym przypadku sa widoczne . Mala wlasnie zaczyna sama wstawac, chodzi przy meblach i potrafi sie juz nawet stac przez 4 sekundy. ;-)
_________________
Mama Benia (06.01.06) i Księżniczki Rity z ZD (18.09.11).
 
 
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-29, 21:43   

nasza doktor od rehabilitacji zanim zaczęliśmy jakiekolwiek ćwiczenia chciała zaświadczenie od kardiologa o tym że Nadia już może być rehabilitowana, że nie ma przeciwwskazań....oczywiście takie zaświadczenie dostaliśmy ale było zaznaczone że do pół roku po operacji ostrożnie i nic na siłę :-)
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
anita1978 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 259
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-01-29, 23:45   

justa_25 napisał/a:
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu rehabilitacyjnym. Pani rehabilitantka powiedziała, że to bardzo niedobrze, że Szymcio podnosi nóżki przy podnoszeniu główki - to ja już nic nie rozumiem, myślałam, że to dobrze :/ ( nawet ktoś wspomniał mi o tym w wątku Szymka, że to dobrze, bo znaczy to, że ma silne mięśnie brzuszka).
Zabroniła sadzać Szymka w bujaczku - wydaliśmy na niego niemałą sumę, a teraz co?:/ stwierdziła, że bujaczek nie jest dla niego, bo go rozleniwi, ale przecież młody nie spędza tam pół dnia :/
Ogólnie Szymek mocno płakał, a mi serce pękało i sama miałam łzy w oczach :( mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będzie lepiej i że Dyzio się przyzwyczai do ćwiczeń :( ehhh....


Przyzwyczaj się do płaczu podczas rehabilitacji- to będzie dla Ciebie trudne ale może tak być za każdym razem .

Czarek jak był rehabilitowany od 3 miesiąca życia przez 3 miesięczny turnus wcale nie płakał . a jak zaczęliśmy go rehabilitować w domu i miał wtedy 7 mies prawie za każdym razem płacze :-( ale wiem że to dla jego dobra i niestety słucham tego płaczu i moi rodzice na dole też :-D
_________________
ANETA- MAMA HANI UR 04,06,2010 I CZARKA Z ZD UR 11,04,2012
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9703
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-01-30, 07:54   

Co my tym naszym dzieciom potrafimy zrobić "dla ich dobra" :-D

Justa, jak dla mnie możesz w bujaczku Szymka sadzać. Oczywiście nie na cały dzień. Rehabilitantom i terapeutą to najlepiej wygłaszać takie bzdurne opinie. Szymek to przede wszystkim dziecko, a nie obiekt do ciągłej rehabilitacji. To nie jest tak, że masz odpuszczać i olewać rehabilitację i nie stosować się do zaleceń, ale też nie dajmy się zwariować. Musisz z tego całego bełkotu nakazów i zakazów wybierać te, które są istotne, a te które są mniej istotne (jak bujaczek) stosować z umiarem.

W czym spędzenie parę minut w bujaczku rozleniwi Szymka? W niczym. Majka się bujała (z umiarem), piła z kubka niekapka (na wyjazdach) i chodziła w chodziku (w szpitalu) i krzywda jej się nie stała.

Raz w CZD pani logopeda zaczęła się wymądrzać, dla czego daję dziecku pić z niekapka. On powoduje to i tamto i sramto. Ja się jej spytałam jak sobie ona wyobraża picie Majki ze szklanki na korytarzu szpitala? I czy ja mam chodzić z trzema kompletami ubrań na przebranie, szklanką i termosem? Zdążyć na zajęcia i jeszcze w między czasie trzymać tą szklankę Majce przy buzi. Paranoja.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-30, 08:15   

dokładnie Iga :-) łatwo się komuś wymądrzać jak to jego nie dotyczy a ciekawe jak sami postępowaliby w podobnych sytuacjach. Myślę że każdy rodzic wie co jest dobre dla jego dziecka i rozsądnie dozuje czy to leżenie w bujaczku czy chodzik czy inne "niedozwolone" rzeczy :-)
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
anita1978 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 259
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-01-30, 09:50   

Ja pytałam się czy Czarek może leżeć w leżaczku 3 osób i każda poodwiedzała że można tylko nie na długo. Wiadomo nie posadzimy dziecka na cały dzień- gdzie są przypadki że matki tak robią, ale na jakiś czas i dla swojej i jego wygody , chyba nic nie powinno się stać.
A co do chodzików - jednak Czarka nie posadzę w nim , jakoś się boję. :-)
_________________
ANETA- MAMA HANI UR 04,06,2010 I CZARKA Z ZD UR 11,04,2012
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9703
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-01-30, 10:00   

anita1978 napisał/a:
A co do chodzików - jednak Czarka nie posadzę w nim , jakoś się boję. :-)


Ja się nie bałam po tygodniu siedzenia w szpitalu z Majką zaczynającą chodzić. Pożyczyłam chodzik, bo bym tam ześwirowała do końca.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-30, 10:35   

U nas chodzik to też bardziej konieczność niż wygoda. Nadia już raczkuje i wstaje i gdy ja zostaje z nią sama zostawienie jej w pokoju bez opieki nie wchodzi w gre :-) w łożeczku nie chce siedzieć bo nie widzi co się dzieje ,na podłodze strach bo meble a ona nie jest jeszcze tak stabilna więc zostaje chodzik :-) ja ją widzę,ona zadowolona bo mnie widzi :-) A ja mogę coś zrobić :-) nie siedzi tam całe dnie więc nie ma żadnego ryzyka
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
justa_25 
gaduła
Mama Szymka z ZD 21.08.2012 i Mateusza 01.06.2014


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Kwi 2012
Posty: 246
Skąd: okolice Białegostoku
Wysłany: 2013-01-30, 13:12   

Ufff....dziewczyny ulżyło mi,bo ja nie zamierzam rezygnować z bujaczka.Szymcio spędza w nim max godzinę dziennie i to z przerwami. Zazwyczaj bawimy się na podłodze albo łóżku, ale czasami chcę chwilkę odsapnąć, spokojnie wypić kawę i wtedy Malutki bawi się zabaweczkami w bujaku i obserwuje światełka :)
Ćwiczymy tak jak Pani nam kazała i myślę, że ta godzina dziennie niczego nie zmieni na gorsze :) - dziękuję za to, co napisałyście, bo już chciałam pakować bujak i chować na strych:P
 
 
anita1978 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 259
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-01-30, 23:17   

Iga napisał/a:
anita1978 napisał/a:
A co do chodzików - jednak Czarka nie posadzę w nim , jakoś się boję. :-)


Ja się nie bałam po tygodniu siedzenia w szpitalu z Majką zaczynającą chodzić. Pożyczyłam chodzik, bo bym tam ześwirowała do końca.


No rozumiem ciebie że użyłaś go , też bym pewnie tak zrobiła :-D

Ja przy Hani użyłam chodzika u nas ze 4 razy i po 2 wywrotkach przez progi- bo mam takie malutkie , chodzik poszedł na dół do mamy i był używany od większej potrzeby. także też i z tego 2 powodu nie będę używała chodzika dla Czarka
tak samo mieliśmy taki skoczek dla małej- mała bawiła się w nim max 30 minut dziennie, i bardzo to lubiła, ale dla Czarka każdy mi go odradza, ale może z raz lub dwa kiedyś go później posadzę
a wszystko jest dla dzieci , ale z umiarem , jeżeli chodzik lub bujaczek używany jest nie non stop to trzeba z takich umilaczy korzystać i trochę na naszej potrzeby i dla dziecka
_________________
ANETA- MAMA HANI UR 04,06,2010 I CZARKA Z ZD UR 11,04,2012
 
 
mamaAlexa 
gaduła

Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 328
Skąd: Zagrzeb/Warszawa
Wysłany: 2013-01-30, 23:55   

Justa, nie martw się tym płaczem, myślę, że na początku większość dzieciaków płacze, bo odczuwa dyskomfort. Nagle ktoś go 'tarmosi' a nie głaszcze jak mama czy tata :-) Alex płakał przez jakiś czas. Jak tylko Pani rehabilitantka wchodziła do domu i słyszał jej głos, to zaczynał koncert. Potem się przyzwyczaił.
Leżaczek bardzo lubił i nikt nam tu głowy nie zmywał za to, że czasem trochę w nim pobył. Zwłaszcza, że on ma generalnie problem z wyciąganiem rączek do przodu (chętnie chowa je za plecy). W leżaczku miał te dyndające zabawki i to go zachęcało do pracy rękami.
Obserwuj Szymcia i sama będziesz wiedziała co robić.
_________________
Ela, mama Alexa z zD ur.25.01.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu