FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
strona dzieciaczka
Autor Wiadomość
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2012-02-23, 13:06   

Przeglądałam dziś statystykę wejść na bloga i przy okazji trafiłam do Was ;-)
Bardzo fajny ten Wasz blog :spoko:
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-02-23, 13:13   

bardzo ładnie piszesz :-)

jeśli możesz, to rozbuduj opcje logowania w komentarzach, bo nie widzę dla siebie możliwości ;-)
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5880
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2012-02-23, 14:17   

Dziękuję :-)
Cytat:
jeśli możesz, to rozbuduj opcje logowania w komentarzach (...)

A co dokładnie powinna zrobić? Jakie funkcje włączyć/wyłączyć? Do mnie w sprawach technicznych to trzeba łopatologicznie. ;-)
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-02-23, 14:21   

nie będę kopiować, zajrzyj na str. 3 tego wątku :-)
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5880
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2012-02-23, 14:24   

Dziękuję, ciborka. Poprawię, teraz wiem co i jak. :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-24, 04:01   

Dziewczyny, ja jeszcze w kwestii poruszanej przez Grażynkę.

Przede wszystkim zawsze na blogu powinna być włączona moderacja. Jedynie tam gdzie jest duża ilość komentarzy są dwie strategie: "róbta co chceta", czyli admin się nie martwi o komentarze chyba, że ktoś zwróci mu uwagę (najczęściej to są blogi branżowe gdzie nikomu nie zależy na niczym), albo się całkiem komentarze wyłącza! Rzadko kiedy admin jest tak czujny, że pozostawia włączone komentowanie bez moderowania i sam nad tym czuwa - obecnie to rozwiązanie kamikadze. O moderowaniu na bloggerze można poczytać np. :arrow: tutaj

W przypadku wszystkich innych blogów moderowanie to konieczność! Pozwala też na zorientowanie się w odbiorze (zmusza nas właściwie do czytania).

Nie wiem jak jest na bloggerze (daaawno temu korzystałem) ale czy czasem nie ma tam takiej wtyczki "akismet" (automat do moderowania reklam)? Można wtedy takiego jegomościa dopisać do akismeta i będzie ci go automatycznie moderowało, tak że nawet nie będziesz musiała tych bzdetów czytać. No i pamiętaj, że te wszystkie pokręcone sieroty, które publikują chore komentarze robią to bo to jedyny sposób pozostawienia po sobie śladu. Najczęściej nie są to autorzy niczego innego! Z pewnością nie bloga - taka jest prawda. Każdy autor bloga bowiem zna jego zasadę - to nie słup ogłoszeniowy ale sposób na wymianę myśli. W tym sensie, bardziej metaforycznie mógłbym powiedzieć, że o ile czaty to forma gazetowa - szybko publikujesz, szybko docierasz, jeszcze szybciej zapominasz, o tyle blog to forma magazynowa - treści są mniej doraźne, bardziej dokładne opracowanie tematu i możliwość nawiązania głębszego kontaktu/wymiany.

Jeszcze uwaga techniczna. Czy nie dało rady zmienić koloru czcionki Grażynko w nagłówku? Ta czarna na waszym skądinąd super zdjęciu jest po prostu nieczytelna - musiałem podświetlić, żeby doczytać.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-02-24, 07:08   

Też to kiedyś zauważyłam, jak weszłam na blog z innego komputera, tylko w domu zapomniałam. Dzięki.

Mam teraz ograniczenie w dodawaniu komentarzy, choć nie o to mi w blogu chodziło. Forma dialogu jak najbardziej by mi odpowiadała, gdyby nie te "niespodzianki".
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-02-25, 17:22   

wytrzeszczyłam się ze zdziwienia, bo i do mnie w końcu dotarła jakaś menda. że też się takiej mendzie chce! :shock:
nie chciałam moderować, ale cóż...
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-02-25, 17:33   

Powiem Wam, że nie zdziwiłby mnie fakt jakby to nasza ulubiona Iskierka Wam mąciła. Pewnie znowu siedzi jak przyczajony tygrys na Zakątku i czeka na dobry moment do ataku, a tak to się na Waszych blogach wyżywa.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-02-25, 17:49   

Tak sobie pomyślałam jak Grażyna pierwszy raz napisała o głupich wpisach na stronach Anety. Iskierka siedzi przyczajona i nawet chyba wiem gdzie. Tak na 99%
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-02-25, 18:42   

Nie obstawiałbym akurat jej. Nawet nam się pewnie nie śniło, ile niedowartościowanych, znudzonych świrów lata po internecie :] .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-02-25, 20:06   

otóż Grażynko po komentarzu jaki właśnie chciała dodać na moim blogu rzeczona menda nie mam wątpliwości, że wyhodowała się na łonie Zakątka. mnie to co pisze akurat nie rusza, świadczy to tylko o jej płyciźnie emocjonalnej i intelektualnej, ale wiem, że np. dziadkom, którzy nie znają co to internetowy ściek, mogłoby być przykro, dlatego moderujemy kochane dziewczęta i chłopięta :tak:

edit: na bloxie istnieje możliwość blokowania po loginie, domenie lub IP, poszukajcie tego u siebie, powinno zadziałać.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2012-02-25, 21:24   

Ja mam już dawno założony blog i jeszcze nie trafił mi się żaden obraźliwy komentarz. Za to dziś dostałam wiadomość od jakiegoś gościa że czytał mój blog i że fajny .....a potem było że mam go dodać do ulubionych :wow: .zareklamować się pewnie gość chciał ;/
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-02-25, 21:35   

mnie się też nie trafiał, dopóki nie wystąpiłam na Zakątku przeciwko trollowi :-)
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-25, 21:41   

Ja daleki jestem od "teorii spiskowych" choć z pewnością Zakątek "napędza" blogową brać. Oczywiście odwiedzający są różnej maści. Swego czasu najpierw było na Pocztówkach sporo reklam z Rosji, a później pojawiło się kilku oszołomów ale od kiedy mam półautomatyczne moderowanie problem z niknął, a wraz z nim chętni - obecnie wychwytuję głównie spam i reklamy ale brak oszołomków.

Tych którzy moderują przestrzegam jeszcze przed szybkim dodawaniem do znanych IP osób które "ładnym" komentarzem zyskują naszą przychylność. Czasami te najgorsze, jak je trafnie określiła Julita - mendy :cool2: potrafią tak się zamaskować by następnie, już jako użytkownik nieblokowany na naszym blogu jednego dnia poumieszczać w wielu wpisach śmieciowe komentarze. Jak ktoś na bloga nie zagląda co godzinę to taka menda może istotnie napsuć krwi.

Dlatego technologia+zdrowy rozsądek, to dobra kombinacja zwiększająca szanse zdrowej atmosfery. :spoko:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu