FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
JednoŚwiatowe wakacje
Autor Wiadomość
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2007-08-14, 07:49   JednoŚwiatowe wakacje

Raz w tygodniu Bartek Trzeciak wyjeżdża do Czarnej Białostockiej, by w ramach Fundacji im.Stefana Batorego prowadzić zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami (program "Jeden Świat dla wszystkich").
Natomiast z tzw. "Mlodzieży" Robert Halicki prowadzi projekt "Wspólny Świat - Europa", w ramach którego dzieci i młodzież niepełnosprawna ze swoimi rodzinami mogły odwiedzić Wioskę Indiańską, wyjechac na obóz w Smerzynie, gdzie powstał kolorowy i jeszcze niedopieszczony (scenografia i kostiumy na miarę lesnych możliwości :okular: ) ale naprawdę wesoły i udany spektakl teatralny "Podaj dalej znak (fajkę jakoś nie pasowało - co to za propagowanie uzależnień ;-) )pokoju".
W tym spektaklu uczestniczyli zarówno uczestnicuy projektu "Młodzieżowego" jak i z "Batorego" - w końcu to JEDEN ŚWIAT :nmilosc1:

Zapomniałąbym o festynie rodzinnym 30 lipca oraz o wyjeździe do Pałacu Prezydenckiego i spotkaniu z Pierwszą Damą, 5 lipca.
Poza tym 20 sierpnia wyjeżdżamy na Słowację, do Żilińskiego Kraju, gdzie we wsp[ółpracy z tamtejszym Klubem Polskim zrealizujemy integracyjne spotkania sportowo - turystyczne.

Fotek jest cała masa, tylko brak czasu, by je wrzucić na jakiś serwer :spoko:
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2007-09-03, 06:47   

Zjeździli pół świata
Niepełnosprawne dzieci zdobywały górskie szczyty, zwiedziły Pałac Prezydencki, kąpały się w źródłach termalnych i... wspaniale się bawiły.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-09-03, 09:54   

Wspaniałe atrakcje, pewnie bawiliście się świetnie. Oby jak najwiecej takich inicjatyw.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-09-03, 13:51   

:spoko: Wspaniałe wakacje!
Aż nie chce się pewnie o szkole pomyśleć, nie? ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2007-09-03, 14:08   

Tak, wakacje były super. Mieliśmy gromadkę wolontariuszy, opiekunow, dobrą kadrę i ... za wyjazd na Słowację i do Smerzyna uczestnicy płacili ... 350 zl!

Z dojazdem, opieką kadry i wolontariuszy, z wycieczkami...

I własnie koszt wyjazdu budził zdziwienie i często podejrzenia... wręcz o sekciarskie motywacje.

No cóz, wiem,z e czasy nie sprzyjają zaufaniu, ale mogę powiedzieć: zbytnio podejrzliwi duzo stracili., Wystarczyło sprawdzić nas w Kuratowium, w Urzedzie Miejskim, Marszałkowski, a nawet w MEN!

Mam nadzieję, że inne przedsięwzięcia takze się nam powiodą: w drugim tygodniu wrzesnia ma się odbyć uroczyste otwarcie sali doświadczania świata, no i do końca roku kalendarzowego mamy zorganizować szereg szkoleń.
Oczywiście ruszamy też z powakacyjymi zajęciami z arteterapii, urzadzamy nasz lokal (moze neiwiele -ok 100 m kw, ale nie musimy wskakiwac w grafik, by skorzystać z ponmieszczeń :) )

A moje prywatne niepełnosprawne dziecko pierwszy raz dzisiaj w szkole!
Mam mieszane uczucia, ale to temat na inny topik :)

Pozdrawiam duchem jeszcze wakacyjnie :)
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-09-03, 17:16   

wspaniała wycieczka a ja trzymam kciuki za Małgosię - na pewno podbiła wszystkie serca w szkole !!!!
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2007-09-03, 17:27   

Małgosia - oczywiście, ale o Jej pierwszym dniu w szkole napiszę w Jej topiku :)

Musze uściślić, że te 350 zł to:
- 200 zł za dziesieciodniowy pobyt w Kujawsko - Pomorskiem
- 150 zła za tydzień na Sowacji.
Oba wyjazdy naprawdę były atrakcyjne, że wręcz z wycieczki do Grudziądza musielismy zrezygnoiwać, by dac uczestnikom odsapnąć :)

Na Słowacji dzień przed podróżą też był ulggowy - po powrocie z ruin zamku w miejscowosci Streczno do późnego popołudnia uczestnicy wyjazdu spędzili miło czas na basenach :)

Że też wakacje tak krótko trwają (inna sprawa, ze pod koniec września muszę sie zabrać za rozliczanie projektów, z których dostaliśmy solidne granty, które naprawdę dobrze wykorzystaliśmy )
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Robert H 
milczek

Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 7
Skąd: Jeden Swiat
Wysłany: 2008-05-20, 13:37   

Jednoswiatowe wakacje byly naprawde super :) wiem co mowie
Ciekawe czy ktos zgadnie skad ja to wiem:)
P. S trigo zero podpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu