FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Autor Wiadomość
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-04-23, 21:09   Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

Chciałabym starać się o dofinansowanie sprzętu typu:piłki,wałki.klocki -układanki, zabawki manipulacyjne.Czy udało wam się coś takiego uzyskać?Podejrzewam ,że będzie ciężko.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-04-23, 21:46   

Dofinansowanie w 60% do piłki i wałka uzyskałam bez problemu w moim Mops-sie.Odpowiednie druki tylko trzeba mieć i panie powiedzą pewnie co jeszcze,bo różnie to w różnych zakątkach Polski się dzieje.
Na układanki,czy inne tego typu pomoce nie próbowalam.Podobno można prosić o dofinansowanie do programów komputerowych i z tym chyba wystartuję w najbliższym czasie.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-04-24, 12:12   

Ja pytałam o dofinansowanie do komputera i do programów logopedycznych ale podobno mam za małe dziecko (ma 2 lata) !Ciekawa jestem za jaką kwotę mogłaś zakupić pomoce?
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-04-24, 13:07   

Co do kwoty,musiałabym poszperać w papierach,ale był to typowy zakup w sklepie zaopatrzenia medycznego,a tam sprzęt jest wszędzie w podobnej cenie.Jak znajdę czas,poszukam i napiszę wieczorem.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-04-24, 15:01   

Hanka pytać nie należy!
trzeba wziąć wniosek i złożyć.Jeśli chodzi o komputer to składasz wniosek na likwidację barier w komunikowaniu się
Poczytaj >>>Tutaj
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-07, 09:57   

PFRON dofinansuje wypożyczalnie sprzętu
Łukasz Guza
Gazeta Prawna


ZMIANA PRAWA Firmy, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego, otrzymają dofinansowanie w wysokości 25-krotności, przeciętnego wynagrodzenia.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opłaci nawet 80 proc. kosztów funkcjonowania wypożyczalni sprzętu medycznego - wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie zadań powiatu, które mogą być dofinansowane z PFRON. O dotacje takie będą mogły się ubiegać wszystkie przedsiębiorstwa, chyba że wcześniej uzyskały już dofinansowanie na ten cel i przed upływem trzech lat od tego momentu zamknęły wypożyczalnie. Obecnie prywatne firmy mogą starać się o dofinansowanie do działalności związanej z zaopatrzeniem w sprzęt medyczny, ale nie wyłącznie na tworzenie wypożyczalni takiego sprzętu. Dodatkowo, jeśli nowe przepisy wejdą w życie, wysokość dofinansowania na ten cel wzrośnie z pięciokrotności do 25-krotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli obecnie do 67,7 tys. zł.

Aby otrzymać dopłaty z PFRON, firmy będą musiały złożyć wnioski do powiatowego centrum pomocy rodzinie, właściwego ze względu na siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności. Wnioskodawca będzie musiał przedstawić m.in. dokumenty świadczącej o jego działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz projekt funkcjonowania wypożyczalni.

O dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt medyczny nadal będą mogły ubiegać się osoby niepełnosprawne. Dopłatę otrzymają tylko te, których dochód nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w przeliczeniu na jednego członka rodziny prowadzącego z osobą niepełnosprawną wspólne gospodarstwo domowe lub 65 proc. w przypadku samotnej osoby niepełnosprawnej.

Samorządy nie będą już pośredniczyć w przekazywaniu środków PFRON na rehabilitację dzieci i młodzieży oraz szkolenie i przekwalifikowanie osób niepełnosprawnych. Pieniądze te były przekazywane m.in. na rozwój sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. Służyły także likwidacji barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych. Przepisy nie określają jednak, kto przejmie od samorządów te zadania.


:arrow: źródełko
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
misia 
mruczek


Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-11-18, 11:06   

Pierwszy raz składałam dokumenty o dofinansowanie w pcprze do zakupu roweru trójkołowego może ktoś mi napisze jak długo trzeba czekać na odpowiedź
_________________
Magda mama Kamila 14.05.95 Krystiana 19.05.99ZD i Pawełka06.04.06
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-11-18, 18:39   

Misia a masz może już wybrany ten rowerek, może znasz jakieś strony chętnie bym sama się zainteresowała tym.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
misia 
mruczek


Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-11-22, 16:18   

Wczoraj dostałam odpowiedź z pcpr, że przyznali dofinansowanie,tylko niewiem jeszcze ile.Zamówiłam mu rower tolek,aby otrzymać dofinansowanie musi być również podstawka do ćwiczeń stacjonarnych.Koszt takiego roweru to około 1700zł,można zamówić w internecie www.gortomed.pl
_________________
Magda mama Kamila 14.05.95 Krystiana 19.05.99ZD i Pawełka06.04.06
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-25, 21:14   

Rewelacja,w poprzednią środę złożyłam wniosek o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego w PCPR,a jutro idę podpisywać już umowę i będę szalała zamawiając.Zmajstrowałam tego na prawie 2000 zł z czego dostałam 60% tj 1150 zł.Są to gry,zabawki,trochę sprzętu rehabilitacyjnego,pakiety logopedyczne od "Obrazka do słowa","Kocham czytać",a najważniejsze program komputerowy EDU-3 cz.1.Myślałam,że go odrzucą na starcie,no i teraz mam niezły wydatek gwiazdkowy sama muszę dorzucić 800zł,nie liczyłam,że wszystko przejdzie.Ale nic to, mają sporo kasiorki w PCPR na koniec roku jeszcze do wydania.Pan uświadomił mnie,że w tym roku nasz oddział miał do dyspozycji 1.200.000zł,a w przyszłym roku tylko 600.000zł dostaną.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
mariola 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 249
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-01-28, 20:18   

też chciałabym złożyć o dofinansowanie na rower typu tandem, bo rower trójkołowy dla mojego Dawida jest zbyt niebezpieczny (mój syn jest bardzo sprawny fizycznie, mógłby mi uciec, a ja nawet bym go nie dogoniła, jest bardzo sprytny i tylko jak się okazja nadarzy to musi coś zmajstrować), a tak bym mogła z nim jeździć i mieć go na oku :hyhy:
_________________
mama Dawida z zD (31.12.1993)
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-03-01, 17:40   

mam pytanie, czy orientujecie się może, czy do wniosku na sprzeęt rehabilitacyjny do PFRONu trzeba dołączyć zaświadczenie, że pobieram na Hankę zasiłek pielęgnacyjny?
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 22:43   

Zasiłek pielęgnacyjny zalicza się do dochodów dziecka, więc trzeba złożyć
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-03-02, 14:41   

Proponuje zapytać się bezpośrednio w miejscu gdzie składasz wniosek. Jak pisałam ostatnio we wnioskach do PFRONu to kazano mi dwukrotnie( sprawny dojaz i dofinansowanie butów ortopedycznych) wpisać dochód za ubiegły rok według informacji podatkowej po odliczeniu składek społecznych. Tylko raz do programu "uczeń na wsi" musiałam podać też zasiłki rodzinne, ale bez zasiłku pielęgnacyjnego.



Ja mam wielką chęć pochodzić za takim trójkołowym rowerem dla Anety. Jeździ na przerobionym przez męża składaku, gdzie dospawał dwa boczne kółka na metalowych kątownikach, ale to troszkę za mało stabilny sprzęt dla niej.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-03-02, 14:46   

Słuchajcie, mam takie pytanie...
Chcę kupić dziecku buty ale... nie na zlecenie.
Czy mogę się starać o dofinansowanienie do butów gotowych? Czy tylko na robione, za które w części płaci nfz, a resztę finansuje Pfron?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu