FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus rehabilitacyjny w Brennej
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-08-29, 13:24   Turnus rehabilitacyjny w Brennej

Bardzo kochamy góry i dlatego zdecydowaliśmy się na turnus rehabilitacyjny w Brennej w ośrodku "MALWA". Wyjeżdżamy 31.08.2007 r.
Jak tam będzie ?
Napiszemy po powrocie.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
jasna 
gaduła
jasna


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-09-13, 11:15   

Hej, Malwa- byłam ta na weselu mojej siostry, to tak na marginesie. Jak sobie chwalisz ten wyjazd, co tam było, czy polecasz? Pozdrowionka :papa:
_________________
Aśka,mama Marty(10.12.05), Marcina z zD(13.04.07) i Agi (20.08.09)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-09-16, 20:07   I wróciliśmy !

Wróciliśmy z turnusu rehabilitacyjnego który odbył się w ośrodku MALWA w Brennej.
Na temat ośrodka można powiedzieć że w porzadku - miła obsługa, jedzenie smaczne (dla Tomcia miksowano 2 danie)pokoje 2-3 osobowe (my mieliśmy 2 osobowe) z łazienką, balkonem i telewizorem. Wszystkie pokoje znajdują się na 1 i 2 piętrze więc nie nadają się dla osób na wózkach i o kulach (w niedalekiej przyszłości ma być wybudowana winda).
Na temat rehabilitacji nie można powiedzieć nic dobrego.
W pierwszym dniu okazało się że rehabilitant który miał zajmować się Tomciem ma miesięczny urlop. Jedynie co nam zaoferowano to kąpiel w wannie z hydromasażem (dodawano nam olejki zapachowe i mieliśmy aromaterapię), muzykoterapię i inhalacje na przerośnięte migdałki (Tomek panicznie bał się maski i musieliśmy po dwóch próbach zrezygnować) oprócz tego mieliśmy mieć hipoterapię ale przez 2 tygodnie padał deszcz a zajęcia miały odbywać się pod gołym niebem (ośrodek ma koniki ale oprócz stajni nie ma pomieszczeń na prowadzenie zajęć).
Ośrodek nastawiony na przyjmowanie osób starszych a nie dzieci (oprócz Tomcia było tylko jedno dziecko - 5 - letni Łukasz który towarzyszył mamie na turnusie).
Osobiście nie polecam i wiecej się tam nie wybiorę !!!
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-09-16, 21:14   

Zapomniałam dodać że mieliśmy kilka atrakcji:
- wycieczka do Cieszyna (Tomek sam wyszedł na Wieże Piastowską - w dół musiałam go znieść).
- wycieczka Pętlą Beskidzką (Ustroń, Wisła - obejrzeliśmy Adasia Małysza z czekolady, Istebna).
- przejażdżka konna (my siedzieliśmy na wozie a biedne koniki musiały nas ciągnąć) po Brennej.
- ognisko z pieczeniem kiełbasek.
- kolacja w karczmie regionalnej (b. dobre regionalne jadło).
- wypad na wędzoną rybkę do karczmy u Juhasa (coś pysznego polecam).
- wieczorki (zapoznawczy i pożegnalny).
Wszystko to odbywało się między jedną a drugą ulewą (dodam że przez cały turnus były tylko dwa bezdeszczowe dni).
Niepowtarzalną atrakcją była obserwacja potoku górskiego który po kilku dniach przerodził się w rwącą rzekę.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
jasna 
gaduła
jasna


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-09-17, 09:46   

Jaka szkoda, tyle zachodu i wszystko na nic. Ani pogody :-( ani prawdziwej rehabilitacji :nie: . Powinni wam jeszcze dopłacić za taki wyjazd!!! Może kolejny będzie lepszy- tego wam życzymy. Głowa do góry! :papa:
_________________
Aśka,mama Marty(10.12.05), Marcina z zD(13.04.07) i Agi (20.08.09)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-09-17, 14:13   

Grażyno -zapraszamy z nami do Jadownik :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-09-17, 20:39   

Tyle się naczytałam od was o Jadownikach że w przyszłym roku pewnie się tam wybierzemy. Kiedy trzeba się zapisać u nich na turnus? Na początku roku czy wystarczy po otrzymaniu dofinansowania (u nas to tak około kwiecień - maj)?
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-09-17, 20:44   

A nie chciałabyś z zakątkową ekipą?
mamy zarezerwowany turnus majowy?
poczytaj :arrow: tutaj
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mariola 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 249
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-10-23, 10:16   

Byłam na turnusie z Dawidem w Brennej 1.10-15.10 w Regorze. Pogodę mięliśmy wspaniałą, Dawid był szczęśliwy (co najważniejsze). W ośrodku było bardzo przyjemnie, basen do dyspozycji, obsługa miła, pokoje fajne, a jedzonko wyśmienite.
Rehabilitacja taka sobie, kąpiele perełkowe i grota solna tylko tyle nam zaoferowano.
Poza tym było dużo spacerów oraz nordic walking i aeribic w basenie, nie mięliśmy czasu na nudy.
Wieczorki taneczne-4, 2 wycieczki autokarowe do Cieszyna i do Domu Chleba, gdzie sami wypiekaliśmy podpłomyki.
[IMG]http:

//images46.fotosik.pl/1124/42281f51d5b4f9e5m.jpg[/IMG]



Było naprawdę super bardzo mi się podobało może się tam jeszcze wybierzemy...
_________________
mama Dawida z zD (31.12.1993)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu