FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
"Panorama Morska" Jarosławiec
Autor Wiadomość
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-10-27, 17:22   

Oj, to super :-D Już się cieszę na spotkanie.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2009-11-16, 10:54   

Witajcie:)W wakacje wchciałabym się razem z Cypriankiem wybrać właśnie do Jarosławca...czy orientujecie się jak to jest gdyby chciał z nami pojechać mąż??czy on wtedy płaci za turnus też jako opiekun czy są jakieś inne zasady??
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2009-11-16, 11:15   

Mąż może też jechać,płaci normalnie bo opiekun może być jeden dla jednego dziecka.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-27, 20:36   

Na konferencji jedna z dziewczyn pracujących chyba w DPS-ie (w każdym razie ma podopiecznych dorosłych z upośledzeniem umysłowym) opowiadała o ich pobycie podczas wakacji właśnie na turnusie w Jarosławcu. Muszę Wam powiedzieć, że byłam zdegustowana traktowaniem dorosłych upośledzonych ludzi w tym ośrodku. Opowiadała mianowicie, że terapeuci byli zwyczajnie nieprzygotowani do rehabilitacji, terapii dorosłych ludzi... ;/
Np. chcieli skorzystać z zajęć pt. randka w ciemno - pani prowadząca powiedziała wprost, że przecież oni tego nie zrozumieją, że ta zabawa nie jest dla nich :-(
Po tej opowieści zarysował mi się taki obrazek, że owszem dzieci (te z niepełnosprawnością intelektualną) jeszcze przyjmują, bo są... łatwe w obsłudze, ale już z dorosłymi mają duży problem. I chyba nie mają tego co najważniejsze - otwartego serca na ludzi, którym mają pomagać. Może to była jednostkowa sytuacja z czegoś jeszcze wynikająca, może... Ale nawet ona nie powinna wg mnie mieć miejsca :nie:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-27, 22:12   

Ja po tej opowieści nie wybieram się tam z całą pewnościa!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2009-11-27, 23:10   

W październiku byłam z Anią w Jarosławcu. Bardziej nastawiałam się na klimat niż rehabilitację, może dzięki temu nie byłam rozczarowana. Indywidualnej rehabilitacji nie ma wcale (jeśli ktoś chce to dodatkowo płatne). Wszelkie zabiegi są grupowe - gimnastyka, terapia ręki. Jest dużo imprez organizowanych popołudniami, ale dla małych dzieci się nie nadają. Nie oferują zajęć logopedycznych, psychologicznych.
Plusy to przedszkole dla maluchów, bardzo miła pani - mama w tym czasie może odpocząć i skorzystać z zabiegów, fikoland w Świecie Dziecka bez ograniczeń.

Panorama Morska to sanatorium a nie ośrodek rehabilitacyjny, mimo, że turnusy rehabilitacyjne organizują. To dobre miejsce na wypoczynek, ale nie rehabilitację. Jest mnóstwo imprez dla dorosłych wieczorami, z których opiekun małego dziecka raczej nie skorzysta. W lecie dodatkowo Aqwapark, ale i cena wysoka.
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-11-27, 23:46   

Osobiście nie byłam na turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu, w Panoramie Morskiej ale słyszałam, że to dobry turnus ale dla... emerytów a nie dla niepełnosprawnych dzieci,. Świadczy o tym fakt, że jest tam dużo imprez wieczornych skierowanych dla dorosłych. Mnie na tak drogi wypoczynek dla 5-cio osobowej rodziny nie stac. A sama z Anią nie chciałabym tam byc, wieczorem i tak bym nigdzie nie mogła wyjśc bez Ani. :nie:
Czyli za nasze pieniądze bawiliby się emeryci a nie my. Uważam, że to jest niesprawiedliwe. ;/
Wolałabym te pieniądze wykorzystac na prawdziwy turnus rehabilitacyjny.
Dla mnie dobre warunki to nie wszystko. Najważniejsza jest dla mnie rehabilitacja i kontakt z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych a w szczególności rodzicami dzieci z zespołem Downa.
Wypoczynek zaś uważam, że jest wtedy, gdy jest w gronie rodzinnym lub w gronie przyjaciół.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2009-11-30, 20:18   

Ja byłam w Jarosławcu trzy razy.Pierwszy raz w 2003r.Ola była miesiąc po operacji i tam odpoczęłyśmy, mało rehabilitacji,fajny plac zabaw,przedszkole,obie nabierałyśmy sił.W 2006 było świetnie :roll: .Ola miała co prawda tylko gimnastykę korekcyjną grupową i hydromasaże ale najważniejsze dla niej i dla mnie,że miała dużo koleżanek i kolegów.Dyskoteki,wspólne zabawy,bieganie do nocy.Ola była zachwycona :jupi: a to dla mnie najważniejsze.W tym roku byłyśmy trzeci raz i obie nie byłyśmy zadowolone.Co prawda basen fantastyczny ale miała być gimnastyka w wodzie i nie było i nic w zamian.Żadnej przyzwoitej dyskoteki dla dzieci bo zepsuł się sprzęt,konkursy zrobione byle jak,chyba tylko po to aby odhaczyć.Ola była bardzo zawiedziona :-( .Bardzo dużo jedzenia, moim zdaniem niepotrzebnie.Ja jeżdziłam bez męża więc nie korzystałam z wieczornych imprez ;/ .Koszt turnusu wysoki i moim zdaniem nie wart tego :nie: .
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
ewa12023
gaduła

Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 216
Wysłany: 2010-01-27, 16:35   

Dziewczyny ja bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i wskazówki. Chciałam w tym roku na wakacjach jechać do Panoramy z rodziną. Mój zamysł wydawał mi się do tej super, mianowicie wiele atrakcji, po 2 zabiegi dla każdej osoby (czyli cała nasza rodzina miałaby coś dla siebie) a przede wszystkim rehabilitacja 13 miesięcznego obecnie mateuszka. Jednak czytając powyższe posty zastanawiam się czy jest sens jechać tam z niespełna 2-letnim dzieciaczkiem oraz czy dla nas w miarę zdrowych osób jest coś do zaoferownia, np. jakieś masaże itp. Czy za korzystanie z aquaparku osobno się płaciczy jest już to w cenie.
 
 
sikorka 
mruczek

Wiek: 57
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 90
Skąd: Bojanowo
Wysłany: 2010-01-27, 21:00   

Witaj Ewa!! Jadę z rodzina, już po raz drugi do Panoramy w lipcu. Nie nastawiam się na wielką rehabilitacje,bo tam takiej niema!! Gdy byłam pierwszy raz dla dziecka 2 letniego miałam zapisany hydromasaż i Swiat Dziecka,czyli gimnastykę!! Gdy jesteś na turnusie to aquapark jest już w cenie. Ja jadę tam wypocząć i poleniuchować!Zadzwoń na numer 713539697, to rezerwacja miejsc i poproś o przesłanie folderu!! Piszesz, że chciałaś jechać we wakacje, tam już nie ma miejsc!! Ja dzwoniłam na początku grudnia!! Pozdrawiam, Agnieszka :-)
 
 
magdajacky 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 117
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-27, 22:59   

My byliśmy w zeszłe wakacje w Panoramie i byliśmy zadowoleni,brakowało nam czasu na odpoczynek bo ciągle coś sie działo.Do południa rehabilitacje a popołudniu morze ,aquapark,imprezy ogniska ,konkursy.My tez się się rehabilitowaliśmy ,jest kilka placów zabaw przeznaczonych dla maluszków ,przedszkole .Było tam też sporo małych dzieci .Myśle że napewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.A zabiegów mieliśmy po 3 ,Paweł i reszta rodzinki.Ośrodek jest według nas super ,jedzenia mnóstwo ,zadbany i przede wszystkim ten aquapark gdzie maluchy też mogą skorzystać.Ja polecam choć napewno znajdą sie jakieś niedociągniecia ale to myśle że wszędzie się znajda.
_________________
mama Pawełka z zespolem (12)i Piotrusia(11)
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 58
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-01-27, 23:24   

Według mnie, jeśli ktoś nastawia się na rehabilitację to z tak małym dzieckiem nie ma po co tam jechać. Wszelkie atrakcje przewidziane są dla starszych dzieci i dorosłych. Rehabilitacji żadnej, wszelkie zabiegi są tylko "na maszynach" i grupowo, natomiast indywidualny masaż jest dodatkowo płatny, nie wiem czy jest możliwa indywidualna gimnastyka (chyba nie, a jeśli tak to też dodatkowo płatne, ale nie spotkałam tam nikogo, kto ćwiczyłby np. Bobathami). W Świecie dziecka również nie każdy dwulatek sobie poradzi (zależy od jego sprawności).
Natomiast polecam to sanatorium dla odpoczynku (ale to chyba poza sezonem, bo w wakacje jest mnóstwo ludzi) i dla zdrowia - wspaniały klimat (nam bardzo służył).
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2010-01-28, 07:48   

Wybieramy śię we wrześniu do Jarosławca właśnie żeby poleniuchować i odpocząć od wszystkich rehabilitacji. Słszałam że to super miejsce poza tym jedzie z nami babcia więc wieczory będą tylko nasze gdy mały pójdzie spać ;-)
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
kafia 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 412
Skąd: Obsza/lubelskie
Wysłany: 2010-06-14, 15:25   

za 3 tyg (03-16 lipca) będziemy w Panoramie Morskiej na turnusie;)
może ktoś jeszcze będzie w ten sam czas???
_________________
Kasia-mama Oli (12 lat,ur.11.03.2006)
 
 
sikorka 
mruczek

Wiek: 57
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 90
Skąd: Bojanowo
Wysłany: 2010-06-14, 21:05   

Witaj!!! Szkoda, że się nie spotkamy, my jedziemy na turnus po Was, czyli od 17.07! Ale mam nadzieje, że spotkamy się gdzie indziej!!!! Pozdrawiam, Agnieszka, mama 4,5 letniego Jasia :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu