FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PFRON - program "Uczeń na wsi"
Autor Wiadomość
blondi
milczek

Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 14
Wysłany: 2010-02-16, 19:05   

Katalog kosztów kwalifikujących się do dofinansowania
w ramach pilotażowego programu „UCZEŃ NA WSI”


Cytat:
I. Przedmioty ułatwiające lub umożliwiające naukę:
1. Podręczniki, Słowniki, encyklopedie, książki do nauki języka obcego, lektury szkolne (zgodnych z kanonem lektur szkolnych opracowanych przez MEN);
2. Artykuły szkolne (np. zeszyty, bruliony, bloki, dzienniczki ucznia, akcesoria plastyczne, kredki, kleje, teczki, segregatory, okładki, wycinanki, malowanki, brystole, bibuły, plasteliny, gumki, temperówki, naklejki, linijki, nożyczki, itp.);
3. Artykuły piśmienne (np. atramenty, tusze – w tym do drukarki, papier do drukarki, mazaki, markery, długopisy, pióra, korektory, ołówki, itp.);
4. Tornister szkolny, plecak, piórnik;
5. Kostium gimnastyczny, dres sportowy, buty sportowe (max. 2 komplety/pary na rok szkolny) – z wyłączeniem zakupu odzieży i obuwia!
6. Strój roboczy na praktyki zawodu;
7. Przedmioty i przybory niezbędne do praktycznej nauki zawodu;
8. Komputerowe programy edukacyjne, pakiet programów MS Office, multimedialne kursy językowe, kasety wideo, płyty DVD, itp.;
9. Pomoce i przedmioty edukacyjno-terapeutyczne;
10. Edukacyjne gry planszowe;
11. Sprzęt sportowy wyłącznie w sytuacji, gdy jest niezbędny do uczestnictwa w zajęciach sportowych organizowanych w szkole lub, gdy uczeń uczestniczy w sekcjach sportowych, np. rower, gdy uczeń uczestniczy, np. w sekcji kolarskiej;
12. Instrumenty muzyczne w sytuacji, gdy uczeń pobiera naukę gry na tym instrumencie;

13. Biurko, krzesło do biurka, lampka na biurko - z wyłączeniem wydatków na meble, regały i półki!
14. Magnetofon, Video, DVD – wyłącznie w uzasadnionych sytuacjach - racjonalne uzasadnienie podpisane przez wychowawcę/pedagoga.
Uwaga! W ramach tej kategorii nie można uznać wydatków, które mogą być dofinansowane ze środków PFRON w ramach art. 35 a ust. 1 pkt 7 lit. c ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, tj. na sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów.

II. Uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej i psychicznej:

Uwaga! Koszt uczestnictwa w zajęciach może obejmować również koszty dojazdów na zajęcia i powrotu z zajęć do miejsca zamieszkania a także inne uzasadnione koszty bezpośrednio związane z uczestnictwem w zajęciach

1. Zajęcia terapeutyczne;
2. Gimnastyka korekcyjna (zajęcia korekcyjne);
3. Kółka zainteresowań;
4. Zajęcia w szkole muzycznej, ognisku plastycznym, itp.;
5. Basen i odpłatne zajęcia na basenie, np. nauka pływania, itp.;
6. Siłownia, fitness, gimnastyka, itp.;
7. Jazda konna, w tym hippoterapia;
8. Zajęcia w sekcji komputerowej, fotograficznej, teatralnej, sportowej, itp.;
9. Obozy, kolonie, zimowiska.
Uwaga! W ramach tej kategorii nie można uznać kosztów wizyt lekarskich oraz kosztów turnusów rehabilitacyjnych!

III. Dostęp do Internetu:
1. Instalacja;
2. Abonament za Internet.

IV. Kursy doszkalające w zakresie programu nauczania:
1. Kursy językowe;
2. Kursy komputerowe;
3. Prawo jazdy, w przypadku ucznia pobierającego naukę w szkole samochodowej;
4. Kursy naukowo-poznawcze;
5. Korepetycje;
6. Zajęcia z Logopedą.

V. Wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych:
1. Wycieczki szkolne (rajdy), itp.;
2. Zielona/biała szkoła;
3. Wyjazdy w ramach praktyk szkolnych;
4. Wyjście do kina, teatru, muzeum, itp.;
5. Wyjazdy w ramach olimpiad szkolnych.

VI.

Uwaga! W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych za kwalifikowalne w ramach programu uznaje się dodatkowo wydatki:

1. Opłata za naukę (czesne),
2. Zakwaterowanie (dotyczy uczniów pobierających naukę poza miejscem zamieszkania) - w ramach tej kategorii można również uznać koszt wyżywienie.
3. Dojazdy do szkoły.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-16, 22:44   

Według katalogu fotelik do biurka jak najbardziej, a jednak gdzieś tam tego nie uznali.

Przed tą całą listą trzeba by jeszcze wstawić początek:


"Katalog kosztów kwalifikujących się do dofinansowania
w ramach pilotażowego programu „UCZEŃ NA WSI”

Uwaga! Dopuszczenie możliwości dofinansowania zakupów dokonywanych w ramach przedmiotowego zapisu traktować należy w sposób indywidualny, odnosząc się do rzeczywistych potrzeb edukacyjnych niepełnosprawnego ucznia wynikających ze specyfiki szkoły, do której uczeń uczęszcza a także do poziomu rozwoju emocjonalnego, fizycznego i intelektualnego oraz mając na uwadze wymóg racjonalnego wydatkowania środków publicznych przeznaczonych na ten cel.
Zgodnie z postanowieniami programu za kwalifikowalne w ramach programu uznaje się wydatki, w szczególności:"

Co oznacza( przynajmniej według pań z PFRONu) pewną elastyczność i otwartość katalogu.

Ja oddałam już część faktur,jak otrzymam zwrot w najbliższych dniach, to uznam, że u nas wszystko zaliczyli.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2010-02-17, 09:01   

Grażynka czemu nie sprawdzają Ci tych faktur odrazu przecież to tylko chwilka i można odrazu niektóre faktury wrazie potrzeby opisać ,ja musiałam opisać fakturę z tuszem bo były tylko symbole ,a co do fotelika do biurka to jak najbardziej się zalicza .
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-17, 09:21   

Niby sprawdziła i przytakneła głową, że w porządku, ale dodała, że jeszcze doczyta i sprawdzi. Miałam papiernicze(min. tusze), obuwie sportowe, dresy i odtwarzacz CD( z opinią nauczyciela).Więc czekam, jak dostanę zwrot to znaczy, że doczytała na moją korzyść :-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2010-02-17, 09:44   

U nas sie zmieniła pani i nie było żadnych problemów , faktury które były niejasne wystarczyło tylko opisać .
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-17, 16:02   

Nie wiem co oznacza to że sami opisujecie faktury ale w razie kontroli z PFRON mogą tego nie uznać i zażądają zwrotu pieniędzy. a co do tej faktury za "fotelik do biurka" do wystarczy udać się do sklepu w którym był kupiony i poprosić aby wystawiono fakturę korygującą i wpisano krzesło do biurka, lub po prostu dopisali ręcznie na tej fakturze(oczywiście podpis i pieczątka).
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-17, 16:45   

Takie dofinansowania to bardzo duża pomoc. Ale te katalogi i wymogi co do jednego słowa, to mam czasami ochotę .... . Czemu urzędnicy traktują Nas jak potencjalnych złodziei? Przecież to pieniądze dla naszych dzieci. Na fotelik dla biurka nie ma, na krzesło jest. To paranoja. Nie dość, że główkujemy jak pożytecznie wydać te kwoty, to musimy pilnować literówek na fakturach.
"Opisujemy" czyli w sklepie właśnie bierzemy opis z pieczątką na fakturze. Ja mialam tak na butach. Teraz często sklepy maja wydruk komputerowy i nie ma tam np. takiego terminu jak "obuwie sportowe". To musi dopisać sprzedawca.
Z tym kwestionowaniem faktur to chyba tylko w terminie 14 dni?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-19, 09:46   

Ogólnie to jest tak że rok szkolny trwa do 25 czerwca. Do tego dnia należy się rozliczyć z całości dofinansowania(chyba że Gmina ustali własny termin rozliczenia). I Gmina musi powiadomić nas pismem że rozliczenie zostało uznane w całości lub że nie zostało uznane. Wtedy zażądają zwrotu w terminie 14 dni od dnia dostarczenia wezwania.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-19, 13:43   

A widzisz, mi się zawsze wydawało, że jak przyjmują ode mnie faktury, sprawdzą i oddadzą pieniądze, to właśnie jest zatwierdzenie wydatków. Skoro Pani dziś przyjeła moje faktury, mówi, że wszystko w porządku i wypłaca kwotę dofinansowania( nie mamy płatności zaliczkowych) tzn., że np 25 czerwca przyśle mi pismo z żądaniem zwrotu takiej to a takiej kwoty, bo faktura nie jest zgodna z katalogiem?
Wydaje mi się, że mówisz o sytuacjach gdzie dofinansowanie jest wypłacone zaliczkowo, przed dostarczeniem faktury.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-19, 22:51   

Owszem to dotyczy wypłaty w formie zaliczki. Ale czy przy każdej dostarczonej fakturze dostajesz pismo, że została ona rozliczona? Z pewnością nie. Więc dopóki nie dostaniesz pisma że całość dofinansowania została rozliczona Gmina może zweryfikować Twoje wszystkie rachunki. Nie ma nic na słowo. Na wszystko trzeba mieć pisma.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-20, 06:39   

Nie strasz mnie :lol: , bo ja w ubieglym roku też żadnego pisma nie dostałam ;-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2010-02-20, 10:13   

Jak złożyłam rachunki, to po tygodniu przyszło pismo informujące iż rozliczono faktury, i tu wymienione nr faktur oraz, że środki zostaną przekazano na konto. Mam tylko zgłosić się po faktury, gdyż w PFRONie zostają kopie.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-20, 12:57   

Może to ci się wydawać śmieszne, ale ja "przeżyłam" kontrol z PFRON, więc nic mnie już nie dziwi ani nie śmieszy.
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-02-20, 15:00   

A czy za przyjętą, zaakceptowaną przez MOPS fakturę nie ponosi odpowiedzialności urzędniczka?
Nie wyobrażam sobie takich komedii, jakimi straszy Bols1234.
 
 
Bunia 
gaduła

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2010-02-21, 10:19   

Pani która u nas się tym zajmuje, powiedziała że te faktury które przyjęła są na 100% dobre. Jeżeli ma jakieś wątpliwości to dzwoni do PFRON i tam się pyta , żeby nie wprowadzać nas w błąd .
Jeżeli chodzi o kontrole o których pisze BOLS1234 to zdarzają się bardzo rzadko , w programie uczeń na wsi. PFRON kontroluje raczej tych ludzi którzy starali się o zakup komputera, dostosowanie mieszkania do potrzeb niepełnosprawnego, kupno samochodu za środki z PFRON-u .
Dowiedziałam się tego od osoby która pracuje w PFRON , więc bardziej w tą wersję wierzę.
U nas prawie cała kwota poszła na paliwo za jazdę na dodatkowe zajęcia , więc nie wiem jak by mogli to sprawdzić.
BOLS1234 a może ty zalazłeś Panią za skórę, dlatego cię tak wnikliwie sprawdzili ;-)
_________________
Mama Kubusia (19.05.2000) i Zuzanki z zd (28.06.2001)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu