FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PFRON - program "Uczeń na wsi"
Autor Wiadomość
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-21, 18:38   

Sprostuję to troszeczkę. Pracuję w Mopsi-e. I między innymi zajmuję się właśnie programem "Uczeń na Wsi". W sierpniu ubiegłego roku mieliśmy kontrol z PFRON. Nie było wesoło. Pani która była przewodniczącym w tym zespole kontrolującym była bardzo dociekliwa. Nawet potrafiła dzwonić do sklepów które widniały na pieczątce faktury i wypytywać o te przedmioty które były podane na fakturze. A co do tego że u was urzędniczki dzwonią do PFRON-u żeby się dopytać itd to jest tak, że ja również dzwoniłam aby dopytać różnych rzeczy.Między innymi przypadku gdy nie jest możliwe wystawienie faktury itd. Ponieważ jeden z wnioskodawców zakupił aparat fotograficzny a o fakturze zapomniał. Po kilku miesiącach sklep nie wyraził zgody na wystawienie jej. Był tylko paragon. Więc zadzwoniłam do PFRON-u co z tym zrobić i pan który się zajmuje naszą Gminą poinformował mnie że można to uznać , ale potrzeba jeszcze zaświadczenia ze szkoły że uczeń potrzebował tego aparatu i zaświadczenie ze sklepu że zakupiono taki i taki aparat.W czasie kontroli zakwestionowano to i zażądali zwrotu pieniędzy od tej osoby. Nie było się czym bronić ponieważ nie mieliśmy nic na piśmie. A gadać to sobie można.
 
 
kamilg 
milczek

Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-21, 19:09   

Znalazłem wasz rozbudowany wątek na temat dofinansowania pochodzącego z programu "Uczeń na Wsi" i mam pytanie.Czy można otrzymać zwrot pieniędzy za drukarkę(dokładnie urządzenie wielofunkcyjne)?Bo nie mam pewności,a jak urzędasy mogą potraktować sprzęt komputerowy to nie wiem.Z góry dzięki za pomoc.

Uczeń cierpiący na astmę.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-02-21, 19:15   

Według mnie drukarka się nie kwalifikuje( choć nie jestem urzędasem :-? ).
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kamilg 
milczek

Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-02-21, 19:17   

To szkoda...nic czyli nowe buty sobie kupie jakieś,ale jeszcze poczekam na opinie i doświadczenia innych użytkowników forum.
 
 
Bunia 
gaduła

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2010-02-21, 19:57   

Z urzędem też nie mam nic wspólnego, ale jestem takiego samego zdania jak Grażyna .
Drukarka się nie kwalifikuje ( pytałam).
_________________
Mama Kubusia (19.05.2000) i Zuzanki z zd (28.06.2001)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-02-21, 20:13   

kamilg napisał/a:
To szkoda...nic czyli nowe buty sobie kupie jakieś,ale jeszcze poczekam na opinie i doświadczenia innych użytkowników forum.


Proponuję poczytać zamiast czekać na gotowe rozwiązania, wystarczy cofnąć się stronę do tyłu, o :arrow: tutaj jest katalog kosztów kwalifikujących się do dofinansowania w ramach pilotażowego programu „UCZEŃ NA WSI” .

I w dobrym tonie byłoby przedstawić się w odpowiednim wątku :arrow: tutaj
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2010-02-21, 20:45   

Ja drukarkę odliczyłam przy stypendium socjalnym z urzędu gminy.Może tak spróbuj.Natomiast spotkałam się z tym że moja znajoma dostała całą kwotę z "uczeń na wsi' do ręki a potem ma się rozliczyć z rachunków.U nas umowa ,rachunki i kasa.
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
BOLS1234 
milczek

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Pobliska
Wysłany: 2010-02-22, 09:06   

Drukarki niestety nie można zakupić. Nawet myszka jest wykluczona. A co do formy wypłaty pieniędzy to zależy tylko i wyłącznie od Gminy. U nas Panie ustaliły że najpierw rachunki a dopiero pieniądze i to tylko w dwóch transzach miało być zwrócone. Ale postawiłam na swoim że w formie zaliczki. Bo kto jest wstanie wyłożyć z własnej kieszeni ok 2400 zł? A tym bardziej że niektórzy wnioskodawcy mają dwoje niepełnosprawnych dzieci. Więc połowę pieniążków już w styczniu otrzymali. Resztę dostaną w kwietniu.
 
 
damdziu 
cichosza

Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 34
Skąd: Łodż
Wysłany: 2010-02-22, 21:11   

A ja uważam że nie którzy za bardzo kombinują i za to mają zwroty, jeżeli kupujesz rozsądnie i zgłową to kontrole nic ci nie zrobią.Pozdrawiam
 
 
mamaAni 
milczek

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-02-24, 00:06   

:-) Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Jestem mamą, która dostała dofinansowanie w programie "Uczeń na wsi ". Mam problem z akceptacją faktur w MOPS a mianowicie : Na fakturze, która jest na mnie wystawiona znajdują książki dla córki, na którą dostałam dofinansowanie , jak również również inne książki, które nie podlegają odliczeniu .
Zaznaczyłam , które podręczniki zakupiłam dla córki i które chcę odliczyć, lecz pani która rozlicza poinformowała mnie, że na fakturze mogą być tylko podręczniki dla córki . Mam pytanie, czy ktoś z was też ma taki problem?
Ja wszystkie podręczniki mam w ten sposób zakupione , gdyż kupowałam także dla syna .
To dla mnie niepojęte , ksiązki na fakturze są szczegółowo opisane , tylko zliczyc te właściwe . Proszę odpiszcie , czy macie też taki problem?
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-24, 09:31   

Witaj! Dziwne podejście. Wypowiadam się bo do zeszłego roku szkolnego prowadziłam "Ucznia na wsi" w naszej gminie. Ja takie faktury zaliczałam, oczywiście biorąc do rozliczenia tylko koszt książek zakupionych dla niepełnosprawnego dziecka a pozostałe mnie nie obchodziły. Przecież zdarza się że w księgarni (a także innym sklepie) kupujemy kilka pozycji i są na jednej fakturze. Faktura może być na matkę jeżeli umowa jest na nią a dziecko jest niepełnoletnie, to uzgadniałam z PFRON-em.
Teraz już tam nie pracuję ale wiem że GOPS jest świeżutko po kontroli z PFRON-U (w zeszłymm tygodniu), kontrolowali to co jeszcze prowadziłam ja(rok szk. 2007/2008, 2008/2009) i wyniki kontroli wypadły bardzo dobrze, nie ma żadnych zastrzeżen a więc i te wyżej wspomniane faktury nie budziły wątpliwości.
Jestem nawet dumna z siebie bo pan kontrolujący pochwalił że jeszcze nie widział tak dobrze prowadzonych dokumentów i takiego porządku w papierach :roll:
Myślę że pani z MOPS sobie tak wymyśliła, ale nie daj się!
Aha, i pieniądze zawsze wypłacaliśmy najpierw a później osoby korzystające rozliczały się przynosząc faktury, miały więc czas na spokojne i przemyślane zakupy. Wiem że w tym roku szkolnym ta forma nadal jest kontynuowana. I pomyśleć że niektórzy w naszej gminie jeszcze narzekali....
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Paulina20
milczek

Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-02-24, 14:58   

Witam
Mam prośbę. czy ktoś może napisać co to są konkretnie te "Pomoce i przedmioty edukacyjno-terapeutyczne"?
 
 
damdziu 
cichosza

Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 34
Skąd: Łodż
Wysłany: 2010-02-24, 19:48   

U nas Panie z opieki kazały dopisywać na fakturach ,,dla syna Damiana" . Wiem że u nas w gminie w 2008\09 roku nikt niemiał żadnych problemów z fakturami może dlatego że program był pierwszy raz a pomocy do kupienia jest zawsze dużo.
 
 
krzys6207 
milczek

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-05-14, 08:57   

Witam. Krzysztof z pomorskiego ojciec syna z głębokim niedosłuchem . Znalazłem to forum i dzięki Wam za informację. W związku z programem Uczeń na Wsi mam pytanie- do marca otrzymywałem zwrot internet( na fakturze TP była rubryka -neostrada +TV) Od marca nie mogę odliczyć tych faktur z uwagi na wpis: +TV.
Dowiadywałem sie w TP i uzyskałem info że jest to faktura na usługę pakietową i nie może być "rozbita" na internet i telewizję. Czy u Was jest podobnie czy jest to tylko wymysł lokalnych władz PEFRON-u ??
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-05-14, 09:11   

Tak, jest tak samo. Ja w tym roku w ogóle nie mogłam ich rozliczyć. Byłam w rejonowym PFRONie, pisałam pismo do tp o rozbicie( chociażby nie fakturowane, wystarczyłoby wyszczególnienie w zwykłym piśmie, cenniku). Wypieli się, że wszystko zgodnie z prawem. Nic, czekam z utęsknieniem na koniec umowy i wypowiadam im.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu