FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Urlopy macierzyńskie
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-12, 10:19   

No no no, słucham właśnie expose :okular: Premier właśnie zadeklarował, że urlop macierzyński jeszcze w 2013 r. ma zostać wydłużony do roku. Oby to nie było pustosłowie :idea:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-12, 18:53   

kabatka napisał/a:
No no no, słucham właśnie expose :okular: Premier właśnie zadeklarował, że urlop macierzyński jeszcze w 2013 r. ma zostać wydłużony do roku. Oby to nie było pustosłowie :idea:


No cóż, już trzeba zabiegać o elektorat. :cool2: Jak będzie klepnięte i wejdzie w życie to.... będzie bardziej wiarygodny. Oby z korzyścią dla rodzin i dzieci. :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5791
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2012-10-12, 18:59   

Dłuższych urlopów nie będzie, bo nie ma na nie pieniędzy. Zwykły "chwyt marketingowy", bo tracą na popularności.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
patrycja88 
milczek

Wiek: 36
Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: 2014-01-11, 14:09   potrzebuje pomocy

witam,jestem mama 4 miesięcznej Julki z zespolem downa. mam pewnien problem Julke urodziłam we wrześniu 2013r. 31 stycznia 2013 roku skonczyla mi się umowa o prace w moim zakładzie i została mi przedlozona na kolejny rok czyli konczy mi się teraz 31 stycznia 2014 roku. od 17 wrzesnia 2013 roku (tak jak urodzialm dziecko)jestem na urlopie macierznskiem, który wzielam na rok czasu i zus mi wyplaca 80%. jako ze konczy mi się umowa udalam się na rozmowe z pracowadca z zapytaniem co dalej. dodam jeszcze ze podpisując umowę o udzielenie mi urlopu macierzynskiego nie wiedziałam ze moje dziecko urodzi się z zespołem downa wiec obowiazuja mnie nastepujace daty:
- urlop macierzynski został mi udzielony w pelnym wymiarze 20 tygodni w okresie od 17.09.2013 roku do 3.02.2014roku (umowa konczy mi się 31 stycznia)
- pracodawca zaznaczyl ze udziela mi tego urlopu w okresie od 17.09.13 do końca umowy czyli 31.01.2014
wypelnialam również wniosek o dodatkowy urlop macierzynski i rodzicieski w pelnym wymiarze:
- od dnia 04.02.14 do 17.03.2014 należy mi się dodatkowy urlop maciezynski (to jest 6 tygodni dodatkowego)
- od dnia 18.03.14 do 15.09.14 mam urlop rodzicielski (8 tydoni rodzicielskiego)

Pracowadca kazal mi się zgłosić w lutym po odbior swiadecwa pracy czyli jak zrozumiałam nie przedluzy mi umowy i moja wspolpraca z nimi zakończy się z dniem 3 stycznia. a zus mi wyplaca za maciezynski do 15.09.14.moje pytania sa takie: czy od tego stycznia nie będę miała zadnego ubezpieczenia zdrowotnego?? jesteśmy w trakcie załatwiania niepelnosprawnosci dla mojej córeczki i czy jeśli nie będę miałam zadnej umowy o pracy nzalezy mi się jakiś zasiłek pielęgnacyjny, świadczenia pielęgnacyjne lub jakiś urlop wychowawczy? proszę o pomoc jeśli orientuje się pani w tym wszystkim a jeśli nie o ewentualnie gdzie mogę uzyskac odpowiedzi na te moje pytania. z góry bardzo dziekuje. pozdrawiam.


Patrycjo, Zakątek tak nie działa, że wkleja się posty " gdzie się da"!
Zamieściłaś posta tutaj i starczy :idea:


kabatka
 
 
rayhino 
milczek

Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2008
Posty: 12
Wysłany: 2014-02-24, 13:55   ubezpieczenie, zasiłek , świadczenie

Patrycja 88

Spróbuję odpowiedzieć,
1. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to obejmuje Cię ono jeszcze przez 30 dni od rozwiązania umowy z pracodawcą. Jeśli chcesz się w tej kwestii sama upewnić, to możesz zadzwonić do ZUS-u. potem możesz zostać objęta ubezpieczeniem zdrowotnym przez innego pracującego członka rodziny- np. u męża. Jeśli nie masz takiej możliwość, to możesz się jeszcze zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej- osobom w ciężkiej sytuacji życiowej zdaje się opłacają na 3 miesiące, ale można przedłużać.
2. Jeśli będziesz miała już orzeczenie o niepełnosprawności, to składaj wniosek o zasiłek pielęgnacyjny, to kwota153 zł, przyznawana każdemu dziecku z niepełnosprawnością, bez względu na dochody rodziców.
3. nie mogąc podjąć pracy zawodowej z powodu niepełnosprawności swojej córeczki, możesz przejść na świadczenie pielęgnacyjne. Od lipca 2013 łatwiej przejść na świadczenie pielęgnacyjne. Pamiętaj jednak, że aby móc na nie przejść trzeba mieć w orzeczeniu o niepełnosprawności w części wskazania punkty 7 i 8 muszą być zaznaczone TAK/ wymaga. Obecnie świadczenie pielęgnacyjne wynosi 620 zł.
_________________
mama Grzesia
 
 
patrycja88 
milczek

Wiek: 36
Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: 2014-02-24, 19:33   podziekowanie

rayhino dziekuje ci bardzo za odpowiedz :) pozdrawiam gorąco. bardzo mi pomoglas, jutro jade zlozyc wniosek o zasiłek pielęgnacyjny.
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-24, 21:14   Re: ubezpieczenie, zasiłek , świadczenie

rayhino napisał/a:
Patrycja 88


3. nie mogąc podjąć pracy zawodowej z powodu niepełnosprawności swojej córeczki, możesz przejść na świadczenie pielęgnacyjne. Od lipca 2013 łatwiej przejść na świadczenie pielęgnacyjne. Pamiętaj jednak, że aby móc na nie przejść trzeba mieć w orzeczeniu o niepełnosprawności w części wskazania punkty 7 i 8 muszą być zaznaczone TAK/ wymaga. Obecnie świadczenie pielęgnacyjne wynosi 620 zł.
:idea: :idea: :idea: Widzę żę dobrze się czujesz w tym temacie czyli czyli dodatek w wysokości 200 zł obejmuje osoby mające ustalone prawo do świadczenia w tych miesiącach 4-12.2013. Może wiesz co dalej z tym dodatkiem.Mi powiedziano w MOPR że ten dodatek jest jeszcze do marca br a co dalej? Coś mi się zdaję że piszę nie w tym wątku ale trudno się mówi znowu mi się oberwie :oops:
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
rayhino 
milczek

Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2008
Posty: 12
Wysłany: 2014-02-25, 08:31   

tak ula oo dodatek rządowy 200 zł przyznawany jest w drodze administracyjnej wszystkim, którzy pobierają świadczenie pielęgnacyjne. Rzeczywiście jak na razie wiadomo, że będzie on wypłacany do marca 2014. Nie wiem niestety co będzie dalej, wszędzie cisza ;/
_________________
mama Grzesia
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-25, 12:47   

Rayhio zerknij na świadczenia pielęgnacyjne na naszym Zakątku Prawnym.... Pojawiło się cosik nowego ( ja się tam cieszę mam tylko nadzieję że nie przedwcześnie ) ;-)
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu