FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus poza granicami kraju..
Autor Wiadomość
martusia1968 
milczek

Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-09, 18:47   Turnus poza granicami kraju..

Mam pytanie,czy na turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON-u lub płatność z subkonta można wyjechać poza granice kraju?
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-11-09, 20:13   

A gdzie organizują takie turnusy? Szukam w Szkocji i nic:(
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
martusia1968 
milczek

Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-09, 20:40   

wiem,ze w Polsce ale właśnie chciałbym wiedzieć czy za granicą tez?
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-11-09, 21:18   

W Polsce jest tyle fajnych i dobrych turnusow ze chyba za granica szukac nie musisz,to my "zagraniczne" mamy jezdzimy do Polski a Ty chcesz za granice :roll:
Powiem Ci od razu ze w Wielkiej Brytanii czegos takiego nie ma :nie:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-11-09, 22:32   

Turnusy rehabilitacyjne, w których biorą udział osoby niepełnosprawne korzystające z dofinansowania ze środków PFRON, nie mogą odbywać się poza granicami kraju oraz w miejscach zamieszkania uczestników.

Chyba że chcesz jechać prywatnie to możesz jechać gdzie tylko chcesz.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
martusia1968 
milczek

Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-10, 01:12   

Magdalenka-wiem,ze w Polsce jest wiele wspaniałych miejsc,zapytałam tylko z ciekawości i pewnie jakby było to możliwe to nie byłoby mnie stać na taki turnus,hehe! A wy mamy mieszkające np: w Wielkiej Brytani,jasne,ze jedziecie do Polski na takie turnusy(przecież to dla was taniocha?!),a nie opowiadaj,ze w Anglii nie ma SUPER rehabilitacji??? Tylko,ze was zagraniczne mamuśki na to nie stać!!!!
 
 
martusia1968 
milczek

Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-10, 01:14   

Grazyna Olma-dziekuję juz wszystko jasne!!!!
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-11-10, 10:13   

martusia1968 napisał/a:
a nie opowiadaj,ze w Anglii nie ma SUPER rehabilitacji??? Tylko,ze was zagraniczne mamuśki na to nie stać!!!!


:shock:

ło matko!
tej Pani chyba podziękujemy... :cool2:

A poza tym droga koleżanko..
może by tak dzień dobry i kilka słów o sobie >>> tutaj :]
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-11-10, 10:16   

Super rehabilitacja w Wielkiej Brytanii :wow: wiesz co jak nie wiesz to nie opowiadaj glupot.
Poza tym to wcale nie taka taniocha jechac na turnus do Polski,nie zapomnij ze my placimy za calosc turnusu bo dofinansowania nie mamy + przelot samolotem,a nawet tanie linie nie sa tanie.
A co do tutejszej rehabilitacji to owszem ,jest centrum Bobath,chcialam zeby moj syn chodzil tam na cwiczenia (prywatnie- bo mnie stac) ale jest tylko dla dzieci z porazeniem mozgowym i dzieci z zD nie przyjmuja bo twierdza ze to nie sa cwiczenia odpowiednie dla dzieci z zD.
Dogoterapie tez chcailam prywatna,nie ma tu czegos takiego,jak zadzwonilam do Down Syndrome Association to zapytali gdzie ja o takim czyms slyszalam.
Muzykoterapia (prywatnie - bo mnie stac) ) ,owszem jestesmy zapisani na liste juz od poczatku lata,buduja osrodek.
Logopeda,jest centrum logopedyczne ale powiedzieli ze nie maja doswiadczenia z dziecmi z zD.
Fantastycznie jest,co?? pewnie i tak mi nie uwierzysz bo za granica pod kazdym wzgldem jest raj ( :nie: ).

P.S. A moje Angielskie znajome (mamy dzieci z zD) zazdroszcza mi mozliwosci jechania do Polski,zrobienia Kaiowi wszystkich badan a przede wszystkim zazdroszcza turnusow.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-11-10, 11:36   

nie wiem dlaczego w Polsce utarło się że jak za granicą to musi byc lepiej... :-?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2007-11-10, 11:40   

ojej jaki ktos niemily :nie: z tego co sie orietuje to w Niemczech jest tez troche dziwnie.
W poniedzialek jedziemy do szkoly w ktorej ucza sie dzieci z roznymi chorobami:od porazenia mozgowego do ZD.Mamy sie tam spotkac z pania ktora uczy dzieci z ZD,to ona ma zdecydowac jakie zabawy sa dobre dla Sandry,co mamy robic aby poprawic jej rozwoj.Chcielismy sie z nia spotkac juz w sierpniu ale szkola miala wakacje i nikt nie odbieral :-( ,teraz tez mieli ferie wiec nie bylo mozliwosci.Jesli chodzi o rehabilitacje to w kwietniu bylismy w SPZ-to cos takiego jak osrodek wczesnego reagowania w Polsce.Sprawdzali co Sandra potrafi,stwierdzili ze nie potrzebuje narazie zadnej rehabilitacji bo nie wiadomo co z serduszkiem-kiedy operacja,a jesli chodzi o siadanie to mowili ze nie bedzie siadac dopoki nie zrosna sie jej miesnie brzucha(nadal ma niezrosniete :-( ).Do tej poradni idziemy w srode-zobaczymy.Jakos wydaje mi sie ze w Polsce jest lepsza opieka :-( Czasem wydaje sie ze inny kraj to lepsze mozliwosci ale ja nie podzielam tego zdania :nie:
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-11-10, 16:45   

Marto, jakim prawem oceniasz kogo stać a kogo nie ?
Co Cię to obchodzi wogóle ?
Przenieś sie na inne forum, tam Ci będzie dobrze.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-10, 16:49   

proponuję spuścić zasłonę milczenia nad tym nieszczęsnym postem ;/
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
martusia1968 
milczek

Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-10, 16:50   

Właśnie to zrobiłam bo i właściwie nie mam co tu szukac,nie mam dziecka z ZD i w sumie mnie to nie interesuje.weszłam tu przypadkowo,Zyczę powodzenia w dalszej rehabilitacji :papa:
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2007-11-10, 16:53   

Dziwi mnie ze tacy ludzie wogole sila sie na komentarz :nie: ech szkoda gadac ;/
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu